كم‌فروشي در حوزه اينترنت اين است كه وقتي اپراتوري از مشترك مبلغي را براي ارائه سرويسي دريافت كرده و قرار بوده كه آن را سه روزه ارائه بدهد، مثلا ۱۰ روزه اين كار را انجام دهد و يا سرويسي را كمتر از آن ميزاني كه تعهد دارد، ارائه كند.


ممكن است تعرفه‌هاي بالاي تلفن همراه و يا اينترنت يكي از عاملان نارضايتي كاربران در كشورهاي مختلف باشد اما قطع و وصل شدن‌هاي مكرر تلفن‌هاي همراه و يا اختلالات شبكه موبايل بعضا يكي از عمده‌ترين دلايل نارضايتي آن‌هاست كه البته به اين موضوع مي‌توان كندي اينترنت را نيز اضافه كرد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، فرقي ندارد كه موبايل شما مربوط به كدام اپراتور باشد، شما هر شماره‌اي كه داشته باشيد بي‌شك تاكنون در برخي مناطق شاهد قطع شدن و نيمه كاره ماندن تماس و يا آنتن‌دهي نامناسب بوده‌ايد.

اكنون گفته مي‌شود گلايه‌هاي مشتركان در اين زمينه به يكي از اصلي‌ترين انتقادات كاربران بخش ارتباطي تبديل شده است. اين در حالي است كه اپراتورهاي مختلف در فواصل زماني متعدد از تقويت شبكه خود و نصب دكل‌هاي تقويتي خبر مي‌دهند.

علاوه بر اين، موضوع سرعت اينترنت از ديگر مواردي است كه در برخي مقاطع موجب گلايه‌هاي كاربران مي‌شود. اين روزها در حالي كه مركز مديريت توسعه ملي اينترنت(متما) در حال انجام بررسي‌هايي در زمينه سرعت اينترنت است، بخشي از كاربران اذعان كرده‌اند كه براي باز كردن عكس‌ها و يا فيلم‌هاي دريافتي خود و يا حتي براي باز كردن يك سايت گاه مجبور شده‌اند تا چند دقيقه منتظر بمانند.

وزير ارتباطات وجود مشكل در كابل‌ها و مسيرهاي بين‌الملل، اختلال در كابل‌هاي زيردريايي را از جمله دلايل اين موضوع دانسته و در پاسخ به گلايه‌هايي كه در ارتباط با تعرفه‌هاي بالاي خدمات ارتباطي مطرح مي‌شود به ايسنا گفت: قيمت اينترنت ما در حد متوسط كشورهاي دنياست و در زمينه تلفن‌هاي ثابت هم يكي از پائين‌ترين قيمت‌ها را داريم. در زمينه موبايل هم ايران از جمله كشورهاي ارزان به شمار مي‌رود.

پيش از اين اواسط ارديبهشت‌ماه هم مدير کل نظارت بر سرويس‌هاي فناوري اطلاعات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي كم‌فروشي‌هاي اينترنتي را از جمله شكايات كاربران دانسته و اعلام كرده بود كه كم‌فروشي در حوزه اينترنت اين است كه وقتي اپراتوري از مشترك مبلغي را براي ارائه سرويسي دريافت كرده و قرار بوده كه آن را سه روزه ارائه بدهد، مثلا ۱۰ روزه اين كار را انجام دهد و يا سرويسي را كمتر از آن ميزاني كه تعهد دارد، ارائه كند.

عليرضا اصغريان در عين حال تاكيد كرده بود: بيشترين شكايات كاربران در رابطه با اينترنت پرسرعت است و سيستم نظارت آنلاين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با دسترسي مستقيم به شبکه اپراتورهاي فناوري اطلاعات به‌طور مداوم شبکه اپراتورهاي فناوري اطلاعات را کنترل مي‌کند.

او با تاكيد بر اينكه مردم بايد درباره پارامتر‌ها و شاخص خريد اينترنت، نرخ اشتراك، ظرفيت خط، سرعت دانلود و مواردي از اين قبيل دقت كنند اظهار كرده بود: بررسي وضعيت شبکه اپراتورهاي فناوري اطلاعات بايد از راه نزديک و در محل صورت پذيرد كه اين امر باعث ايجاد تعامل ميان ارائه‌دهندگان خدمات و اطلاع از مشکلات و شرايط واقعي آن‌ها مي‌شود.

مدير کل نظارت بر سرويس‌هاي فناوري اطلاعات سازمان تنظيم مقررات همچنين گفته بود: ارائه‌ خدمات شركت‌هايي كه در حوزه‌ي فناوري اطلاعات پروانه دارند، اگر فاقد توافق‌نامه‌ سطح خدمات (SLA) باشند، در مرحله اول متوقف شده و اگر موضوع ادامه يابد، فعاليت‌هايشان متوقف و يا معلق مي‌شود.
 


تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 2:25 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
با استفاده از SSL
ویکی‌پدیا امن‌تر می‌شود
 

احتمال می‌رود این قرارداد همکاری، سایت‌هایی را که تقریباً ۴۸۹ میلیون نفر در ماه بازدیدکننده دارد، تحت پوشش خود قرار دهد.

ویکی‌پدیا امن‌تر می‌شود


بنیاد ویکی‌مدیا قراردادی با شرکت امنیتی دیجی‌سرت (DigiCert) امضا کرده است که طبق آن خدمات امنیتی جدیدی از این شرکت آمریکایی دریافت خواهد کرد.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وی‌تری، این توافق‌نامه باعث می‌شود ویکی‌پدیا و دیگر سایت‌های وابسته به ویکی‌مدیا، به SSL مجهز گردد.

SSL روشی برای برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس‌دهنده و یک سرویس‌گیرنده است. 


احتمال می‌رود این قرارداد همکاری، سایت‌هایی را که تقریباً ۴۸۹ میلیون نفر در ماه بازدیدکننده دارد، تحت پوشش خود قرار دهد.

CT Woo، یکی از مدیران ویکی‌مدیا، با ابراز خرسندی از همکاری بنیاد ویکی‌مدیا با دیجی‌سرت، گفت: این قرارداد باعث می‌شود توانایی ما در تامین امنیت میلیون‌ها تبادلاتی که روزانه در سایت‌های‌مان رخ می‌دهد افزایش یابد.

بر پایه این گزارش، اکنون در سایت‌های کاربرساخت و شبکه‌های اجتماعی، پروتکل امنیتی SSL یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های دفاع در فضای سایبر به شمار می‌رود.
به گونه‌ای که حتی شرکت‌های معظمی همچون گوگل و فیس‌بوک نیز به ارائه خدمات پشتیبانی کامل از فرمت‌های اتصال امن روی آورده‌اند. 


بنا به اعلام دیجی‌سرت، این شرکت در حال حاضر تامین امنیت چهار سایت از ده سایت پربیننده جهان را بر عهده دارد.
 


تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 2:21 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
امروزه ویروس‌نویس‌ها از تکنیک‌ها و شگردهای پیچیده‌ای برای به دام انداختن مخاطب استفاده می‌کنند.


پژوهشگران معتقدند امروزه ویروس‌ها باهوش‌تر و پیچیده‌تر شده‌اند.

به عبارت دیگر روند شناسایی نرم‌افزارهای مخرب و سایت‌های کلاهبردار، نسبت به گذشته به مراتب دشوارتر شده و به زمان بیشتری نیاز دارد. 


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وی‌تری، این امر به پیچیده‌تر شدن تکنیک‌های به کار رفته در ویروس‌های رایانه‌ای باز می‌گردد.

شرکت امنیتی اف‌سکیور در سایت خود با اشاره به این موضوع نوشت: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد در ماه‌های اخیر، سایت‌های قلابی و مخربی که بزهکاران سایبری طراحی می‌کنند، از حالت ناشیانه خارج شده و بسیار مشابه سایت‌های اصلی است.

طراحی دقیق و با جزئیات فراوان باعث می‌شود بعضاً کاربران شکاک نیز فریب بخورند.

کارمینا آکینو (Karmina Aquino)، یکی از تحلیلگران شرکت اف‌سکیور معتقد است بهره‌گیری از تکنیک‌های بهتر در طراحی وب سایت‌ها و نیز کپی‌برداری دقیق از سایت‌های معتبر و قانونی، درصد به دام افتادن مخاطبان را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به افزایش تعداد ضدویروس‌های جعلی و موفقیت این نقشه مزورانه، گفت: این گونه ضدویروس‌ها از طراحی دقیق و زیبایی برخوردار است و به همین دلیل کاربران، به راحتی آنها را با نسخه‌های اصلی و واقعی اشتباه می‌گیرند و این امر موفقیت بزهکاران را به دنبال دارد.

وی به کاربران توصیه کرد پیش از نصب یک برنامه، کلیک بر یک لینک تبلیغاتی یا دانلود نرم‌افزاری که در یک سایت پیشنهاد شده، بیشتر به جزئیات دقیق شوند و جوانب امر را کاملاً بسنجند.
 


تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 2:20 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 شرکت ادوبی مدعی است معمولاً هکرها علاقه چندانی برای حمله به فتوشاپ ندارند.


فتوشاپ وصله پینه شد


شرکت ادوبی برای حل یک مشکل امنیتی شناسایی شده در ابزار image فتوشاپ، یک به‌روزرسانی منتشر کرده است.

این شرکت از کاربران فتوشاپ خواسته نرم‌افزار خود را به‌روز کنند. 


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وی‌تری، یک آسیب‌پذیری امنیتی «خطرناک» در نسخه CS۶ ۱۳.۰.۱ فتوشاپ گزارش شده که هکرها با استفاده از آن می‌توانند کنترل سیستم قربانی را از راه دور در اختیار گرفته و کدهای مخرب دلخواه را بر آن اجرا نمایند. 


آن گونه که شرکت ادوبی اعلام کرده است این آسیب‌پذیری، در نسخه‌های CS ۵.۱ فتوشاپ و نسخه‌های پایین‌تر از آن وجود ندارد و لذا به‌روزرسانی این نرم‌افزارها ضروری نیست. 


ادوبی تاکید کرده که معمولاً هکرها علاقه چندانی برای حمله به فتوشاپ ندارند. 


کاربران با مراجعه به منوی Help فتوشاپ و انتخاب گزینه update می‌توانند این وصله اصلاحی را دانلود و نصب کنند.

کشف این نقص امنیتی، با همکاری گروهی از محققان شرکت امنیتی سکونیا (Secunia) صورت گرفته است. 
 

تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 2:19 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
محبوبیت سیستم عامل آندروید، چشم هکرها را به سوی خود جلب کرده است.


رشد خیره‌کننده بدافزارهای آندرویدی


در سه ماه اول سال جاری، بدافزارهای ویژه دستگاه‌های همراه به طرز حیرت‌انگیزی رشد داشته است. 


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از سایت وی‌تری، شرکت مکافی در گزارش جدید خود اعلام کرد که در بهار سال ۲۰۱۲ تعداد ویروس‌ها و بدافزارهای ویژه حمله به سیستم عامل آندروید و تبلت‌ها، نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۲۰۰ درصد رشد داشته است.

مکافی در گزارش خود گفته این شرکت در سه ماه اول سال ۲۰۱۲، تعداد ۸۰۰۰ ویروس جدید برای حمله به آندروید کشف کرده است، در حالی که در بهار سال گذشته، این رقم فقط ۶۰۰ بدافزار بوده است.

کارشناسان معتقدند رشد و محبوبیت فراگیر آندروید، چشم هکرها را به خود جلب کرده است.

تحلیلگران می‌گویند نبود ساز و کارهای لازم برای کنترل بازار از یک سو و امکان فروش نرم‌افزارهای کاربردی در بازارهای غیررسمی از سوی دیگر، امکان ادامه فعالیت هکرها را برای طرح‌ریزی حملات بی‌امان علیه دستگاه‌های مجهز به آندروید کاملاً فراهم کرده است.

تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 2:18 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
پیش از این مایکروسافت و یاهو قراردادی ۱۰ ساله را برای همکاری در حوزه جست‌وجو امضا کرده بودند.


موتور جست‌وجوی یاهو که با کاهش درآمد مواجه شده برای خروج از بحران قصد دارد همکاری‌های تبلیغاتی خود را با مایکروسافت گسترش دهد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وی تری، بر همین اساس ابتکار عملی موسوم به شبکه یاهو بینگ اجرا خواهد شد تا یاهو بتواند بخشی از درآمد ناشی از تبلیغات در موتور جست‌وجوی بینگ را به جیب زده و شرایط نابسامان خود را بهبود ببخشد.

تبلیغات سایت بینگ موسوم به Bing Ads جایگزین پلاتفورم تبلیغاتی قبلی مایکروسافت موسوم به adCente شده است.
البته کار هر دو سرویس ارائه خدمات تبلیغاتی به شرکت هایی است که دوست دارند به نحوی در جست‌وجوگر بینگ حضور داشته باشند.

پیش از این مایکروسافت و یاهو قراردادی ۱۰ ساله را برای همکاری در حوزه جست‌وجو امضا کرده بودند.

بر اساس توافق دو طرف در سال ۲۰۰۹ موتور جست‌وجوی بینگ مایکروسافت برای تقویت خدمات جست‌وجوی یاهو به کار گرفته می شود و یاهو هم مدیریت استراتژی تبلیغات در بخش جست‌وجوگر دو شرکت را بر عهده می گیرد.
پیش از این یاهو از وقوع مشکلات مالی در اثر این همکاری خبر داده بود و مشخص نیست مریسون میر رییس جدید یاهو علاقه به تداوم این همکاری‌ها داشته باشد.
 


تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 2:17 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 شما می‌توانید با امکانات ویژه این رایانه لوحی، فعالیت‌های کودکاتان هنگام اتصال به اینترنت را نیز کنترل کنید.


نخستین رایانه لوحی ویژه کودکان آمد


به تازگی یک رایانه لوحی با امکانات متناسب با نیازهای کودکان روانه بازار شده که تنها ۱۵۰ دلار قیمت دارد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از لس‌آنجلس‌تایمز، این رایانه لوحی قابلیت اتصال به شبکه‌های بی‌سیم را دارد و از قابلیت‌های خاصی برای کنترل توسط والدین نیز برخوردار است.

همچنین ۵۰ برنامه مختلف هم به طور پیش‌فرض بر روی آن نصب شده که هر یک امکانات خوبی دارند.

البته برخی کارشناسان معتقدند بچه‌ها این‌روزها به سرعت با فناوری‌های جدید سازگار می‌شوند و می‌توانند از تبلت‌های ساخته شده برای استفاده کودکان استفاده کنند و لزومی به طراحی و ساخت تبلت‌های ویژه برای آنها نیست.

در مقابل برخی می‌گویند قیمت مناسب این تبلت ممکن است عده‌ای را به خرید آن تشویق کند.

این تبلت که توسط شرکت Toys R Us ساخته شده، tabeo نام دارد و در زمانی عرضه می شود که شرکت آمازون تبلت خود به نام کیندل فایر را به روز کرده است.

همچنین قرار است اپل مدل ۷ اینچی آیپد مینی را در هفته‌های آینده روانه بازار کند.

تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 1:58 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 به دنبال طرح‌های دولت هند مبنی بر رواج استفاده از اینترنت، آمار کاربران اینترنتی در روستاهای این کشور افزایش داشته است.


روند افزایشی استفاده از اینترنت در روستاهای هند


روستانشین‌های هندی به استفاده از اینترنت تمایل دارند. 


به گزارش ایتنا به نقل از وال استریت ژورنال، بین ماه‌های دسامبر تا ژوئن سال جاری، تعداد روستایی‌های هندی فعال در اینترنت، از ۲۴ میلیون به ۳۱ میلیون نفر رسیده که این رقم، از ۲۹ درصد افزایش حکایت دارد.

این یافته‌ها بر اساس مطالعات مشترک موسسه تحقیقاتی IMRB و اتحادیه موبایل و اینترنت هند موسوم به IAMAI، و بر اساس آمارگیری در هفت ایالت هند شامل آندرا پرادش، آسام، مهاراشترا، اوریسا، راجستان، تامیل نادو و اوتار پرادش به دست آمده است.

در این تحقیق، به هر فردی که در یک ماه گذشته حداقل یک بار از اینترنت استفاده کرده باشد، کاربر فعال اطلاق می‌گردد.

پیش‌بینی می‌شود این رقم تا دسامبر سال آینده، به ۳۸ میلیون نفر برسد، که برابر با ۴.۶ درصد جمعیت روستایی هند است.

تعداد کاربران اینترنتی در مناطق شهرنشین هند بالاتر است.

سوبهی ری (Subho Ray) رئیس اتحادیه IAMAI، افزایش تعداد کاربران اینترنت در مناطق روستایی هند را نتیجه طرح‌های دولتی و خصوصی در خصوص ارتقاء میزان استفاده از اینترنت و «افزایش آگاهی رسانه‌ای» ناشی از آن عنوان کرد.

تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 1:57 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 تولید این محصول با ویژگی‌های منحصر به فردی همچون ضخامت کم، ظرفیت بالا،انعطاف زیاد و مصرف بهینه انرژی می‌تواند انقلابی در تولید سخت‌افزار به شمار آید.


نسل جدید هارد دیسک با ضخامت تنها 5 میلی‌متر


یک شرکت تجاری نسل جدیدی از هارددیسک را روانه بازار کرده که ضخامت آن کمتر از ۵ میلی‌متر است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سیلوبرکر، برای طراحی بهینه این هارددیسک از استاندارد هارد دیسک های ۲.۵ اینچی در کنار مولفه‌ها و اجزایی از هارد دیسک‌های موسوم به solid-state drive یا (SSD) استفاده شده است.

با توجه به اینکه ضخامت این هارد دیسک‌ها نصف محصولات مشابه قبلی شرکت سازنده یعنی وسترن دیجیتال است، انتظار می‌رود استقبال خوبی از آن در بازار به عمل آید.

با توجه به ضخامت کم و انعطاف بیشتر انتظار می‌رود از آن به طور گسترده در نوت‌بوک‌ها و الترابوک‌ها استفاده شود.

ظرفیت مناسب، مصرف بهینه انرژی و سازگاری با طیف گسترده‌ای از محصولات از جمله دیگر ویژگی‌های این هارددیسک‌ها اعلام شده است.

گفته می‌شود اپل برای استفاده از این محصول در مک‌بوک‌ایر با وسترن دیجیتال وارد مذاکره شده است.

قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است.

تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 1:56 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
مدير عامل شركت پست خبر داد:
150 هزار ايميل داخلی منتظر دريافت پروانه هستند
 

۱۶هزار ايميل ميان كاركنان شركت در سطح كشور به صورت رايگان قرار گرفته است.


150 هزار ايميل داخلی منتظر دريافت پروانه هستند


مدير عامل شركت پست جمهوري اسلامي ايران با اشاره به نقش پست در ميان كشورهاي مختلف گفت: به واسطه اين كه در بسياري از كشورها بيشتر فعاليت‌ها از طريق پست انجام مي‌شوند و اين روشي مناسب براي حل مسائل اجتماعي است، بايد در اين زمينه پيشرفت و مديريت پست در كشور برنامه‌ريزي داشته باشيم.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در نشست انعقاد تفاهم‌نامه گسترش همكاري و فعاليت‌هاي شركت پست با شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي عصر امروز كه بدون حضور مدير عامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي برگزار شد، كرباسيان - مدير عامل شركت پست - به تفاهم نامه ميان اين دو شركت اشاره كرد و گفت: در چند سال گذشته طرح كارت سوخت كليه خودروها توسط اين شركت اداره و باعث صرفه‌جويي در رفت‌وآمدها مي‌شد.
وي افزود: در حال حاضر نزديك به ۶۰۰ نقطه به صورت آنلاين خدمات كارت سوخت را ارائه مي‌دهند.

كرباسيان با اشاره به گسترش همكاري‌ها ميان اين دو شركت تاكيد كرد:‌ توزيع كارت‌هاي سوخت به صورتي كه مشتركان بخواهند با آدرس كامل آنها برايشان ارسال مي‌شود.

او افزود: از فعاليت‌هاي ديگر با وزارتخانه‌ها مي‌توان انعقاد قرارداد با وزارت امور اقتصادي و دارايي اشاره كرد كه در تشخيص ماليات‌ها در كشور نزديك به يك ميليون مراجعه كننده براي تكميل مراحل مالياتي از طرف شركت پست انجام شد. اين تعداد، به جاي مراجعه مستقيم به سايت و سازمان مالياتي خدمات را از شركت پست گرفتند.


۱۵۰ هزار ايميل منتظر دريافت پروانه
كرباسيان با اشاره به ايجاد يك ميليون ايميل آماده از سوي اين شركت گفت:‌ تاكنون ۱۵۰ هزار ايميل واگذار شده و تا هفته آينده پروانه ايميل‌ها داده مي‌شود كه براساس گفته سازمان تنظيم مقررات راديويي قرار است از ايميل داخلي استفاده شود.

وي در ادامه توضيح داد كه خريد فروش اينترنتي با همكاري مركز توسعه رسانه‌هاي ديجيتال انجام شده و تاكنون با ۶۰ مركز فروش در حال همكاري هستيم.

مدير عامل شركت پست جمهوري اسلامي ايران در ادامه گفت: در سال گذشته ظرفيت اين پذيرش يك ميليون ايميل بود كه ۱۶هزار ايميل ميان كاركنان شركت در سطح كشور به صورت رايگان قرار گرفت و مشخصات آنها ثبت شد.

راه‌اندازي ۳۰۰۰ دستگاه PDA تا ماه آينده
كرباسيان بيان كرد: تاكنون دو هزار عدد دستگاه PDA راه‌اندازي شده و قرار است تا ماه آينده اين تعداد به سه هزار دستگاه برسد كه اين دستگاه امضاي ديجيتال فرستنده را مي‌گيرد و تا رسيدن مرسوله فرد را در جريان ارسال قرار مي‌دهد.

تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 1:55 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |


اگر تابه حال از حافظه های فلش تنها برای ذخیره سازی اطلاعات و به عنوان یک انبار دیجیتال استفاده می کردید، سخت در اشتباهید. این ابزار بندانگشتی کارکردهای مفید دیگری هم دارد که نباید از آنها غفلت کنید. این ابزار، امکانات و توانمندی های جالبی دارد که در این ایمیل به برخی از آنها اشاره می کنیم.

1. اجرای نسخه های پرتابل برنامه های مختلف

حافظه های فلش در کنار ذخیره سازی انواع اطلاعات برای اجرای نسخه های پرتابل یا قابل حمل برنامه های مختلف هم قابل استفاده هستند. برنامه هایی که نیاز به نصب ندارند و تنها با یک کلیک از روی حافظه های فلش اجرا می شوند. یکی از انواع این برنامه ها که بسیار کاربردی است اوپن آفیس نام دارد. این برنامه تمامی امکانات برنامه آفیس مایکروسافت را در خود دارد. همچنین نباید از نسخه های پرتابل مرورگرهایی مانند فایرفاکس و تاندربرد غفلت کرد که به ترتیب برای مرور وب و تبادل ایمیل به کار می روند. وقتی امکانات مجموعه آفیس با این دو برنامه ترکیب شود، بخش اعظم نیازهای اداری و تجاری هم رفع می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های پرتابل قابل نصب روی حافظه های فلش می توانید به آدرس PortableApps.com مراجعه کنید.


2. راه اندازی سیستم عامل

از حافظه های فلش برای راه اندازی یک سیستم عامل کامل با تمامی امکاناتش هم می توان استفاده کرد. این کار در مورد سیستم عامل های ویندوز و لینوکس بدون مشکل خاصی ممکن است. هر چند امکانات نسخه های پرتابل این سیستم عامل ها تفاوت هایی با نسخه های عادیشان دارد. اطلاعات بیشتر در این زمینه در سایت های تخصصی فن آوری و با انجام یک جست وجوی ساده در دسترس است.


3. اتصال به شبکه های بی سیم

اگر یک شبکه بی سیم دارید می توانید با استفاده از تنظیمات مربوط به شبکه بی سیم در ویندوز پیکربندی مناسب را برای اتصال حافظه فلش خود به این شبکه انجام دهید. با این کار می توان حافظه فلش را برای اتصال رایانه ها، چاپگرها و دیگر وسایل جانبی به یک شبکه بی سیم مورد استفاده قرار دادتاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 11:2 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
گردآوری فان خونه: به تصویر زیر دقت کنید زن و شوهری که سمت چپ قرار دارند هر دو ۲۹ساله هستند و مادر و پدر دختری هستند که در عکس دیده می شود!

دختر نیز ۱۴سال دارد و پسری که در کنار دختر سمت راست دیده می شود همسر دختر است که ۱۵ ساله است.

حالا اتفاق عجیبی افتاده است، این دختر و پسر ۱۴ و ۱۵ساله باردار شده و بچه شان نیز به دنیا آمده است! و به همین جهت پدر و مادر دختر به عنوان جوان ترین مادربزرگ و پدر بزرگ دنیا انتخاب شده اند!!

 عکس   بچه دار شدن دختر و پسر 14 ساله! +عکس

نکته جالب اینجاست که اگر به تفاوت سنی دختر و پدر و مادرش توجه کنید، متوجه می شوید که پدر و مادرش نیز در ۱۵سالگی صاحب این دختر شده اند!تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 2:6 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
Xperia SL به یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با قابلیت تصویربرداری سریع که تنها با فشردن یک کلید در مدت کمی بیش از یک ثانیه از حالت آماده‌بکار، عکس‌برداری می‌کند.


تلفن هوشمند Xperia SL سونی در آغاز سپتامبر می‌آید


به گزارش ایتنا ارتباطات همراه سونی اعلام کرد که تلفن هوشمند جدید Xperia SL این شرکت در اوایل ماه سپتامبر در امارات عربی متحده در دسترس خواهد بود. 

Xperia SL، براساس Xperia S محبوب، که در گزارشی از شرکت استراتژی آنالیتیکس به عنوان تلفن هوشمند مجهز به واضح‌ترین صفحه نمایش *HD شناخته شده است، طراحی شده و به همان صفحه نمایش خیره‌کننده ۴.۳ اینچی برای نمایش فوق‌العاده و شفافیت و وضوح عالی مجهز شده است. 

علاوه بر این هر دو دوربین پشتی وجلویی گوشی امکان ضبط ویدیو به صورت HD را داشته و با امکان چت ویدیویی HD و اتصال آسان HDMI به تلویزیون برای مصرف‌کنندگان امکان لذت بردن از تمامی محتوای مورد علاقه‌شان بر روی یک صفحه نمایش بزرگ را فراهم می‌آورند. 

Xperia SL به یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با قابلیت تصویربرداری سریع که تنها با فشردن یک کلید در مدت کمی بیش از یک ثانیه از حالت آماده‌بکار، عکس‌برداری می‌کند، مجهز بوده و با پردازنده قدرتمند ۱.۷ گیگاهرتزی دو هسته‌ای برای عملکرد فوق سریع ارائه می‌شود.
 Xperia SL مبتنی بر آندروید ویرایش ۴.۰ (بستنی حصیری) می‌باشد. 

اسپریدون گوستیس، مدیر کل بازاریابی ارتباطات همراه سونی در خاورمیانه و آفریقا گفت: " Xperia SL، خط موفقیت Xperia S را ادامه می‌دهد. این تلفن‌های هوشمند نسل آینده ، با در اختیار گرفتن هیجان وضوح بالا و شکل ظاهری منحصر به فرد اعضای این سری به مردم امکان کاربری‌هایی فراتر را می‌دهند.

 ما انتظار داریم Xperia SL بتواند با ویژگی‌های خلاقانه‌ای چون باز کردن قفل دستگاه با تشخیص چهره، پاسخگوی خلاقیت جوانان نابغه در فناوری و کاربران تجاری تلفن باشد." 

Xperia SL به منظور ارائه سرگرمی‌های خارق‌العاده با برنامه‌های کاربردی موسیقی نامحدود (Music Unlimited) و ویدئوی نامحدود (Video Unlimited) از شبکه سرگرمی‌های سونی به صورت از پیش بارگذاری شده ارائه شده و نیز داری گواهی PlayStation™ می‌باشد. 

سه برنامه کاربردی رسانه‌ای ‌جدید (واکمن (WALKMAN)، آلبوم
 (ALBUM) و فیلم‌ها (MOVIES))تجربه‌ای بهینه شده از سرگرمی را که با بهترین تکنولوژی‌های سونی و اتصال به رسانه‌های اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری محتوا در بین دوستان تلفیق شده اند، ارائه می‌نمایند. 

ویژگی‌های کلیدی Xperia SL:
• نمایش واقعی با موتور پردازش تصوی براویا موبایل روی صفحه نمایش ۴.۳ اینچی HD و همچنین دوربین جلویی (۷۲۰p) و دوربین پشتی (۱۰۸۰p ) برای تصویربرداری HD. 

• به اشتراک‌گذاری HD از طریق DLNA، HDMI و BRAVIA Sync برای نمایش آسان و سریع محتوا بر روی سایر صفحات نمایش. 

• ۳۲ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی فلش و پردازنده دو هسته‌ای ۱.۷ گیگاهرتزی، عملکرد فوق سریع را برای دسترسی به بازی‌ها، مرور وب و برنامه‌های کاربردی به مصرف کنندگان ارائه می‌نماید. 

• دوربین پشتی ۱۲ مگاپیکسلی با حسگر Exmor R™ سونی که امکان عکس‌برداری در مدت زمانی کمی بیش از یک ثانیه از حالت آماده‌بکار را فراهم می‌آورد. 

• ارتباطات برد نزدیک (NFC) امکان دسترسی به طیف رو به رشدی از برنامه‌های کاربردی و خدمات مبتنی بر NFC و همچنین تگ‌های هوشمند Xperia SmartTags را فراهم می‌آورد 

Xperia SL با قیمت ۲۰۴۹ درهم امارات عربی متحده در فروشگاه‌های معتبر محصولات الکترونیکی به فروش خواهد رسید.
 


تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:49 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 در پی انتشار این گزارش، سرمایه‌گذاران واکنش منفی نشان داده و به همین رو ارزش سهام اینتل با کاهش ۹۰ سنتی یا ۳.۶ درصدی به ۲۴ دلار و ۱۹ سنت در هر سهم رسید.

شرکت اینتل در تازه‌ترین گزارش خود از کاهش درآمدها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی خبر داد. 


به گزارش ایتنا از ایسنا، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده چیپ‌های کامپیوتری جهان پیش‌بینی کرده است که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی درآمدی برابر با ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار داشته باشد که در مقایسه با درآمد ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری اینتل در سه ماهه مشابه سال گذشته کاهش هفت درصدی نشان می‌دهد.

پیش‌بینی اینتل مبنی بر درآمد ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری در سه ماهه سوم سال در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت در ماه جولای این رقم را ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تا ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی کرده بود.


آسوشیتدپرس گزارش کرده است که در پی انتشار این گزارش، سرمایه‌گذاران واکنش منفی نشان داده و به همین رو ارزش سهام اینتل با کاهش ۹۰ سنتی یا ۳.۶ درصدی به ۲۴ دلار و ۱۹ سنت در هر سهم رسید.


اینتل دلیل کاهش فروش خود را روند نزولی تقاضا برای کامپیوترهای شخصی اعلام و پیش‌بینی کرد که چنین کاهش فروشی برای دیگر شرکت‌هایی که در زمینه تولید و فروش کامپیوترهای شخصی فعال هستند نیز روی خواهد داد.

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:48 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 بسیاری از کاربران به اینترنت دسترسی دارند و ارائه این خدمات آنلاین، امکان برون‌سپاری عملیات‌های بازاریابی را به کاربران می‌دهد.


آی‌بی‌ام خدمات بازاریابی خود را به صورت آنلاین عرضه می‌کند


شرکت آی‌بی‌ام خدمات آنلاین جدیدی در حوزه بازاریابی راه اندازی کرد.

آی‌بی‌ام در واقع با ترکیب برخی از نرم‌افزارهای بازاریابی خود راهکار جدیدی را طراحی و آن را به صورت آنلاین عرضه کرده است. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت sitesetter، آی‌بی‌ام خدمات جدیدی در حوزه بازاریابی و تجارت هوشمند عرضه کرده است که سازمان‌ها و شرکت‌های مشتری به کمک آن می‌توانند عملیات بازاریابی خود را به صورت برون سپاری انجام دهند و نیازی به خرید و نصب نرم‌افزارهای بازاریابی و استخدام متخصصان آی‌تی برای مدیریت این نرم‌افزار‌ها نداشته باشند.

این خدمات به کسب‌وکارهای کاربر اجازه می‌دهد پس از انتخاب مشتریان و گروه‌های هدف کمپین‌های بازاریابی خود، یک صفحه اینترنتی یا یک پایگاه ایمیل ایجاد کنند و واکنش‌ها و بازخوردهای صورت گرفته به کمپین خود را تحلیل و ارزیابی کنند. 

آی‌بی‌ام خدمات جدید خود را پایگاه بازاریابی آی‌بی‌ام نامیده که بخشی از خدمات «تجارت هوشمندانه‌تر آی‌بی‌ام» است.

این پایگاه در واقع دو عملیات عمده را که تا پیش از این به صورت مجزا توسط نرم‌افزارهای مختلف صورت می‌گرفت، ترکیب کرده است؛ یکی نرم‌افزاری که شرکت‌های کاربر به کمک آن تبلیغات ایمیلی و اینترنتی خود را مدیریت می‌کردند و دیگری نرم‌افزاری که نتایج کمپین تبلیغاتی و بازاریابی صورت گرفته را تجزیه و تحلیل می‌کرد.

ترکیب این نرم‌افزار‌ها و عرضه آنها به صورت آنلاین باعث می‌شود کاربران راحت‌تر بتوانند کمپین‌های بازاریابی جدید را امتحان کنند و نتایج به دست آمده را سریع‌تر مورد ارزیابی قرار دهند.

آی‌بی‌ام در عرضه خدمات جدید خود از فناوری شرکت‌هایی بهره برده است که آن‌ها را در یکی دو سال اخیر خریداری کرده است.

کورمتریک (Coremetrics) و یونیکا (Unica) از جمله شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای تحلیلی و بازاریابی هستند که هم اکنون در مالکیت آی‌بی‌ام قرار دارند.

گفتنی است شرکت آی‌بی‌ام هفته گذشته در کنفرانسی تحت عنوان نشست جهانی تجارت هوشمندانه‌تر که در اورلاندوی آمریکا برگزار شده بود، از این خدمات رونمایی کرد.

آی‌بی‌ام در این نشست همچنین نتایج یکی از نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۱ خود را که در میان ۱۷۰۰ نفر از متصدیان بازاریابی شرکت‌های تجاری انجام داده بود، ارائه کرد.

براساس این یافته‌ها، ۸۲ درصد از متصدیان بازاریابی شرکت‌ها در سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفته بودند استفاده از شبکه‌های اجتماعی را در عملیات بازاریابی خود سال بعد خود افزایش دهند.

در آن زمان حدود ۲۶ درصد از متصدیان بازاریابی نیز در تلاش‌های خود مطالب وبلاگ‌ها را دنبال می‌کردند، ۴۲ درصد گزارشات شرکت‌های طرف ثالث را دنبال می‌کردند و ۴۸ درصد نیز گزارشات ارسالی از سوی مشتریان خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دادند.

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:48 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
کاربران سرویس‌های اینترنتی در زمینه تعرفه و نرخ دسترسی به اینترنتی که دریافت می‌کنند ناراضی بوده و در بازه زمانی ۶ ماه نخست امسال چندین بار نارضایتی خود را از این طریق اعلام کرده‌اند.

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بیشترین آمار شکایات مردم از ارائه‌دهندگان سرویس‌های ارتباطی را مربوط به عدم پوشش و آنتن‌دهی ضعیف شبکه‌های موبایل درکشور عنوان کرد و گفت: برای رفع مشکل کیفیت شبکه‌های موبایل به اپراتورها چندین بار تذکر داده شده است. 


به گزارش ایتنا رضوانی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به ثبت شکایات مردم از ارائه‌دهندگان سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در سامانه جامع پاسخگویی به شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: عمده شکایات کاربران سرویس‌های ارتباطی از ارائه‌دهندگان این سرویس‌ها در ۶ ماهه نخست امسال مربوط به ضعف پوشش دهی در شبکه‌های تلفن همراه، نارضایتی از نصب آنتن‌های موبایل –BTS – و مزاحمت‌های تلفن همراه بوده است.

وی با بیان اینکه کاربران سرویس‌های ارتباطی باید شکایات خود را در مورد سرویس‌هایی که دریافت می‌کنند ابتدا با اپراتورهای مربوطه در میان بگذارند، ادامه داد: شکایاتی که در سامانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ثبت می‌رسد مربوط به آن دسته از شکایاتی می شود که از سوی اپراتور پاسخی به آن داده نشده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با تاکید بر اینکه در بخش سرویس‌های فناوری اطلاعات نیز عمده شکایات مطرح شده از سوی کاربران مربوط به کندی سرعت در زمان اتصال سرویس اینترنت و نیز مشکلات ناشی از سرعت اینترنت ارائه شده از شرکت‌های اینترنتی است که با آنچه که کاربران از این سرویس انتظار دارند در پاره‌ای اوقات متفاوت است.

رضوانی تصریح کرد: کاربران سرویس‌های اینترنتی در زمینه تعرفه و نرخ دسترسی به اینترنتی که دریافت می‌کنند نیز ناراضی بوده و در بازه زمانی ۶ ماه نخست امسال چندین بار نارضایتی خود را از این طریق اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه به تمامی شکایات کاربران در اسرع وقت رسیدگی می‌شود و بارها اپراتورها را به دلیل شکایت کاربران جریمه‌های نقدی و غیرنقدی کرده‌ایم، افزود: کاربران با مراجعه به پرتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ثبت مشکل خود ابتدا شماره شناسه‌ای دریافت کرده که از این طریق می‌توانند مشکل خود را با اپراتور مربوطه در میان بگذارند و چنانچه از این طریق به نتیجه نرسیدند رگولاتوری خود وارد عمل شده و موضوع را پیگیری می‌کند.
 

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:47 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
این بسته نرم‌افزاری، به قیمت یک دلار برای هر کاربر به فروش می‌رسد.


مایکروسافت نسخه جدید ابزارهای مدیریتی خود را پاییز عرضه می‌کند


شرکت مایکروسافت قصد دارد نسخه‌های جدیدی از ابزارهای مدیریتی و راهکارهای مجازی سازی کسب‌وکار خود را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ وارد بازار کند. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت zdnet، مایکروسافت بر اساس برنامه زمان‌بندی خود تلاش می‌کند جدید‌ترین نسخه‌های ابزار مدیریتی و راهکار مجازی سازی خود را در قالب بسته نرم‌افزاری MDOP 2012 (بسته بهینه سازی دسکتاپی مایکروسافت) تا قبل از پایان سال جاری میلادی وارد بازار کند. 

مایکروسافت همچنین از عرضه ابزار مجازی‌سازی جدیدی به نام یو‌ ای وی (UE-V) خبر داده‌اند. 

یو‌ ای وی در واقع یک ابزار مجازی سازی است که به کاربران دستگاه‌های تحت ویندوز ۷ یا ۸ اجازه می‌دهد تغییرات مورد نظر خود را بدون نیاز به تغییر پیکربندی نرم‌افزارهای کاربردی و یا تنظیمات این دستگاه‌ها انجام دهند. 

براساس این گزارش، بسته بهینه‌سازی دسکتاپی مایکروسافت (MDOP) مجموعه متنوعی از راهکارهای عرضه شده از سوی این شرکت برای کسب‌وکار‌ها و شرکت‌های تجاری را در بر می‌گیرد. 

ابزار مجازی‌سازی نرم‌افزارهای کاربردی (App-V)، ابزار مجازی سازی دسکتاپی کسب‌وکار‌ها (MED-V)، ابزار مدیریت پیشرفته سیاست‌های گروهی (AGPM)، خدمات فهرست دارایی‌ها (AIS)، ابزار ره‌گیری و مدیریت بیت لاکر (MBAM) و ابزار عیب یابی و بازیابی اطلاعات (DART) و ابزار ره‌گیری خطاهای دسکتاپی مایکروسافت (DEM) از جمله راهکارهایی است که قرار است در جدید‌ترین بسته نرم‌افزاری مایکروسافت برای کسب‌وکار‌ها عرضه شود. 

مایکروسافت قصد دارد با عرضه بسته نرم‌افزاری MDOP کاربران را ترغیب کند به عضویت خدمات پرداخت مدت معین این شرکت درآیند. 

مایکروسافت هم‌اکنون برنامه‌ای با عنوان سافت ویر آشورنس (Software Assurance) طراحی کرده است که کاربران با عضویت در آن می‌توانند به ازای پرداخت حق اشتراک ماهانه و یا سالانه برخی از راهکارهای مایکروسافت، از آن‌ها استفاده کنند. 

این شرکت در حال حاضر بسته نرم‌افزاری MDOP خود را (به قیمت یک دلار به ازای هر کاربر) در اختیار مشتریانی قرار می‌دهد که از خدمات امنیتی ویندوز ایتیون پی سی (Intune PC) استفاده می‌کنند.

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:46 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 بد نیست وزیر ارتباطات به این پرسش پاسخ دهند که در حال حاضر چه اتفاق امنیتی در کشور در حال انجام است که باید از سرعت لاک پشتی اینترنت کاسته شود؟!

جهان صنعت - چند روزی است که سرعت اینترنت به پایین‌ترین حد ممکن خود رسیده است و این مسئله نه تنها اعصاب و روان کاربران را به هم ریخته بلکه اشک آنها را نیز درآورده است، اختلالاتی که همیشه به برخورد لنگر کشتی به کابل‌های فیبر‌نوری زیردریایی ختم می‌شود و مشخص نیست که چرا طی این سال‌ها فقط لنگر این کشتی‌ها به کابل‌های زیردریایی ایران برخورد می‌کند؟!

در حالی که بسیاری از کاربران انتظار داشتند بعد از برگزاری برخی رویدادهای مهم (از جمله رویدادهای سیاسی طی روز‌های اخیر) در کشور سرعت اینترنت به حال عادی بازگردد اما نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه نتیجه معکوس داشته و بعد از اتمام این رویدادهای مهم به کندی اینترنت نیز اضافه شده است.

وجود مشکل در کابل‌ها و مسیرهای بین‌الملل، اختلال در کابل‌های زیردریایی و در نهایت ملاحظات امنیتی برخی مواردی هستند که به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گاه موجب کندی و اختلال در اینترنت می‌شوند.

وزیر ارتباطات در این خصوص گفت: کندی اینترنت دلایل متعددی می‌‌تواند داشته باشد که در برهه‌های زمانی مختلف به آنها اشاره شده است اما در ابتدای دولت نهم، ما پهنای باند بین‌الملل را از هفت درگاه دریافت می‌کردیم اما اکنون تعداد این درگاه‌ها دو برابر شده و به ۱۴ درگاه رسیده است.

به گفته وی، در این میان گاه به دلایلی ممکن است برخی درگاه‌ها با مشکل مواجه شوند و در کابل‌های بین‌الملل یا در مسیر منتهی به کشور اختلالی ایجاد شود که در این موارد ترمیم آن بخش یا تامین پهنای آن از سوی درگاه‌های دیگر بین دو روز تا یک هفته زمان می‌گیرد و همین مسئله موجب کندی اینترنت در این مدت می‌شود.وزیر ICT در ادامه کابل‌های زیردریایی و اختلالات آنها را از دیگر دلایل کندی اینترنت کشور دانست و گفت: گاه هم شاهد بوده‌ایم که اختلالات ایجاد شده در شبکه اینترنت کشور به کابل‌های زیردریای عمان برمی‌گردد که اکنون با ایجاد یک کابل موازی زیردریایی تلاش شده است حجم مشکل در این زمینه کم شده و بخش اعظمی از ترافیکی که در این زمینه وجود دارد منتقل شود.

اما تقی‌پور از ملاحظات امنیتی به عنوان یکی دیگر از دلایل کندی اینترنت در برخی زمان‌ها یاد کرد و افزود: با توجه به حملات متعددی که در ارتباط با اینترنت کشور صورت می‌گیرد ما نیز گاه ناچار به تشدید ملاحظات امنیتی هستیم و این مساله موجب ایجاد محدودیت‌هایی در پهنای باند و سرعت اینترنت می‌شود.

در اینجا بد نیست وزیر ارتباطات به این پرسش پاسخ دهند که در حال حاضر چه اتفاق امنیتی در کشور در حال انجام است که باید از سرعت لاک پشتی اینترنت کاسته شود؟! (شاید هم به دلیل امنیتی آقای وزیر نتوانند به این پرسش پاسخ دهند.)

در هر صورت افت و خیزهای سرعت و کیفیت اینترنت در کشور ما داستانی بلند بالا دارد و هر‌از‌چندگاهی به دلایل مختلف مثل قطع شدن کابل فیبر‌نوری یا مسائلی از این قبیل چهره‌ای نشان می‌دهد.

افت شدید در مسیر کیفیت اینترنت طی هفته‌های گذشته باعث بروز گله‌های بسیاری از سوی کاربران این شبکه در کشور شد و حتی به دنبال آن بسیاری از فعالیت‌ها در پاره‌ای از مقاطع زمانی معطل ماندند. کارهایی همچون پشتیبانی از راه دور که معمولا از طریق شبکه اینترنت محقق می‌شود به قدری در روزهای اخیر با مشکلات اتصال و پهنای باند روبه‌رو است که بسیاری حاضر شدند عطایش را به لقای آن ببخشند.

اما عضو کمیسیون صنایع و ‌معادن مجلس چندی پیش در گفت‌وگویی اختلالات شبکه اینترنت را موقتی اعلام کرده و گفته بود برخی کنترل‌ها باعث ایجاد مشکلات در این شبکه شده است.
البته نادر قاضی‌پور با اشاره به اینکه وضعیت شبکه اینترنت به طور پیوسته توسط مجلس و کمیسیون صنایع بررسی می‌شود، تاکید کرده بود: این اختلالات موقتی است و تا چندی دیگر بر طرف می‌شوند.

از سویی دیگر شرکت‌های PAP به عنوان ارایه‌کننده اینترنت پرسرعت می‌گویند که پهنای باند با کیفیت به دست ما نمی‌رسد.
شرکت ارتباطات زیرساخت نظر دیگری دارد و معتقد است زیرساخت همان پهنای باندی را که در اختیار می‌گیرد به شرکت‌های pap می‌دهد و حتی خواسته است برای اثبات ادعای خود خبرنگاران را به بازدید از شبکه زیرساخت ببرد.

در هر حال آنقدر موضوع تکراری «مقصر کیست؟» و «دلایل کندی اینترنت چیست»؟ پیش کشیده شده و به نتیجه نرسیده که همان بهتر که درباره آن صحبتی نشود چراکه نه شرکت ارتباطات زیرساخت موضوع قطعی و محدود کردن ارتباطات را برعهده می‌گیرد و نه شرکت‌های خصوصی ارایه‌دهنده این خدمات از موضع خود کوتاه می‌آیند.

وزیر ارتباطات هم هر‌از‌چند‌گاهی با بالا گرفتن قطع و وصل‌های مکرر و کندی اینترنت مقصر را لنگر کشتی معرفی می‌کند، لنگری که اگر توان صحبت داشت هزار باره از خود دفاع می‌کرد اما در حال حاضر دیواری کوتاه‌تر از لنگر کشتی وجود ندارد.
حال باید منتظر ماند و دید که سرانجام این مشکلات کی به پایان می‌رسد.
 

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:45 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 لومیا ۹۲۰ از سیستم‌عامل ویندوز فون ۸ استفاده می‌کند و صفحه نمایش بزرگ‌تری نسبت به لومیا ۹۰۰ دارد. لومیا ۹۲۰ از سیستم شارژ بی‌سیم هم بهره می‌برد.

معرفی گوشی جدید نوکیا با نام لومیا ۹۲۰ در نمایشگاه IFA سر و صدای زیادی بر پا کرد.

امکانات جالب و ویژه این گوشی می‌تواند نوکیا را به دوران اوج خود بازگرداند.


به گزارش ایتنا چند ماه پس از معرفی لومیا ۹۰۰، نوکیا با یک گوشی جدید و پیشرفته‌تر همه را شگفت‌زده کرد.
لومیا ۹۲۰ از سیستم‌عامل ویندوز فون ۸ استفاده می‌کند و صفحه نمایش بزرگ‌تری نسبت به لومیا ۹۰۰ دارد. لومیا ۹۲۰ از سیستم شارژ بی‌سیم هم بهره می‌برد، اما این امکانات، نکاتی نیستند که همه درباره‌شان صحبت کنند.
نکته بسیار مهم در این گوشی، دوربین ۸ مگاپیکسل PureView و فناوری‌های عکس‌برداری منحصر به‌فردش است.تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:44 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
مادر 70ساله آقای شپس هم با افتتاح سایتی، درگیر پروپاگاندای تبلغاتی پسرش شده بود!


سیاسیون محترم! کلیک تقلبی نزنید، گوگل سایت‌تان را در لیست سیاه قرار می دهد


گوگل ۱۹ سایت متعلق به خانواده گرنت شپس – سیاستمدار محافظه کار انگلیس- را در لیست سیاه کلیک‌زن‌های تقلبی قرار داد.


گرنت شپس با ایجاد ۱۹ سایت به نام همسر، مادر ۷۰ ساله و خواهرش سعی کرده بود برای جمع کردن رای در نظرسنجی‌های محلی از کلیک تقلبی استفاده کند که ظاهرا گوگل مچ وی را گرفته است. 

گوگل توضیح نداده است که از بین ۵۵۰ میلیون سایت موجود در دنیا چگونه روی این خانواده سیاسی انگلیسی زوم کرده است اما بر اساس مدارک موجود آقای شپس ۱۹ سایت به ثبت رسانده که در مواقع مورد نیاز و بعد از انتشار یک خبر، سایر سایت‌های وابسته شروع به پروپاگاندا به نفع وی کرده و مردم منطقه منچستر فکر می‌کردند واقعا ۱۹ سایت مختلف از ۱۹ مکان مختلف از وی طرفداری می کنند و این امر باعث شده بود تا وی اعتبار سیاسی بیشتری را بیاورد. 

ظاهرا رقبا با دادن "گرا" به گوگل مچ وی را باز کرده‌اند.
گوگل همچنان نشان داده که چگونه ۱۹ سایت وابسته به هم سعی کرده‌اند با زدن کلیک، رنک خود را در رنک‌های گوگل بالا بیاورند. (با تکنیک‌های موسوم به Spinning and scraping)

در این قضیه خواهر و حتی مادر ۷۱ ساله آقای شپس نیز درگیر این موضوع بوده‌اند تا جگرگوشه‌شان کسب اعتبار سیاسی بیشتری کند. 

در این قضیه کمپانی موسوم به Traffic paymaster با دریافت ۴۹۷ دلار سعی می‌کند با زدن تریک، رنک سایت مشتریان را بالا ببرد و سایت‌های آقای شپس نیز از همین سرویس استفاده کرده که در نهایت لو رفته است.

گوگل تنها در یک اظهار رسمی گفته ۱۹ سایت مذکور قوانین کپی‌رایت گوگل را رعایت نکرده (در بخش سرویس موسوم به AdSense) و به همین خاطر در لیست سیاه قرار داده شده است.

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:43 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران: با شرایط فعلی نرخ دلار فعالیت در این زمینه واقعا صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از توقف واردات لپ‌تاپ و انواع قطعات کامپیوتری به کشور خبر داد، و اعلام کرد: فعالیت در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد.


به گزارش ایتنا سیدمهدی میرمهدی با اشاره به افزایش قیمت مجدد ارز در روز گذشته اعلام کرد: افزایش نرخ ارز در بازار از ماه گذشته تا کنون باعث افت واردات انواع کالاهای دیجیتالی به خصوص لپ‌تاپ شده که با افزایش قیمت مجدد آن در شرایط فعلی واردات این کالا متوقف شده است.

وی با اشاره به معضل اصلی واردکنندگان این کالای دیجیتالی گفت: هم اکنون تهیه نرخ ارز در بازار آزاد به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان این حوزه تبدیل شده چرا که با شرایط فعلی که نرخ دلار به ۲۳۰۰ هزار تومان رسیده و فعالیت در این زمینه واقعا صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به توقف واردات این کالای ارتباطی در سطح کشور، گفت: با شرایط فعلی بیشتر واردکنندگان قانونی دچار سردرگمی شده‌اند چرا که قیمت ارز لحظه‌ای تغییر می‌کند که با استمرار این شرایط به نظر می‌رسد که سرمایه‌داران ایرانی نیز از این حوزه خارج شوند.

به گزارش موبنا میرمهدی تصریح کرد: هم اکنون هیچ گونه ارز دولتی به فعالان این حوزه پرمصرف اختصاص نیافته است و به همین دلیل فعالان این حوزه برای واردات گسترده و همچنین تهیه ارز آزاد با مشکلات متعددی روبرو شده‌اند.

وی با اشاره به عدم تخصیص ارز دولتی به فعالان این حوزه گفت: بهتر است دولت به جای ارز دولتی ارز آزاد در اختیار فعالان حوزه رایانه قرار دهد.

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:43 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
در این مقاله، به بسیاری از سوال‌های شما در رابطه با ارتقای ویندوز8 پاسخ داده شده است.


قبل از ارتقاء کامپیوترتان به ویندوز ۸ این نکات مهم را رعایت کنید


شاید شما هم سیستم عامل جدید مایکروسافت را دوست داشته باشید اما خرید یک کامپیوتر جدید در برنامه‌هایتان نباشد.


خبر خوبی که برای شما داریم این است که مایکروسافت فرایند ارتقا به ویندوز ۸ را برای این دسته از کاربرانش بسیار ساده کرده. اما قبل از شروع به کار باید چند نکته را به شما گوشزد کنیم.

کدامیک از سیستم عامل های قدیمی مایکروسافت را می‌توان به ویندوز ۸ ارتقا داد؟ 
به گفته وبلاگ رسمی مایکروسافت، ویندوز XP، ویستا، یا سون را می‌توان به ویندوز ۸ پرو ارتقا داد. 

ارتقا دادن به ویندوز ۸ چقدر هزینه دارد؟
افرادی که سیستم عامل‌های بالا را تا قبل از دوم ژوئن ۲۰۱۲ برای کامپیوترشان خریداری کرده‌اند می‌توانند نسخه ارتقاء به ویندوز ۸ را با قیمت ۳۹.۹۹دلار از سایت مایکروسافت دانلود کنند. 
این کمپانی همچنین برای افرادی که از دوم ژوئن تا ژانویه ۲۰۱۳ اقدام به خرید کامپیوتر می‌کنند نسخه پرو ویندوز ۸ را با قیمت ۱۴.۹۹ دلار پیشنهاد می‌دهد. 

آیا می‌توان ارتقا ویندوز ۸ را روی دی‌وی‌دی یا دیگر رسانه‌های فیزیکی تهیه کرد؟
بسته کامل ارتقا ویندوز ۸ ،۶۹.۹۹ دلار قیمت دارد ولی اگر آن را دانلود کنید مایکروسافت با پرداخت ۱۵ دلار اضافه‌تر بسته کامل را به شما می‌دهد. 
همچنین درحین فرایند نصب، این امکان برایتان فراهم شده که ویندوز ۸ را روی دی‌وی‌دی رایت کرده یا روی USB خود ذخیره کنید و به این ترتیب نیاز به پرداخت هیچ بهای اضافی ندارید.

درباره سایر نسخه‌های ویندوز ۸ چطور؟
مایکروسافت ۴ مدل از ویندوز ۸ را معرفی کرده است که شما می‌توانید فقط دو مورد آن را تهیه کنید، ویندوز ۸ و ویندوز ۸ پرو.
ویندوز RT فقط روی تبلت‌ها عرضه خواهد شد و نسخه سازمانی هم فقط به شرکت‌های بزرگ کامپیوتری فروخته می‌شود. ویندوز ۸، ویندوز ۸ پرو و ویندوز سازمانی در هر دو حالت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی موجود است.
مایکروسافت هنوز هیچ قیمتی برای ارتقاء ویندزو ۸ وانیلی اعلام نکرده است.

چه تفاوتی بین ویندوز ۸ و ویندوز ۸ پرو وجود دارد؟
در وبلاگ مایکروسافت نوشته شده: برای اغلب خریداران، ویندوز ۸ مناسب است. ویندوز ۸ پرو بیشتر برای کمک به علاقه‌مندان فناوری و حرفه‌ای‌ها این صنعت طراحی شده و مجموعه گسترده‌تر از فناوری‌های به کاررفته در ویندوز ۸ را برای آنها به نمایش می‌گذارد. یعنی ویندوز ۸ پرو قابلیت‌هایی دارد که به نظر مایکروسافت کاربران عادی معمولا از آنها استفاده نخواهند کرد و وجودشان چندان اهمیتی هم برای آنها ندارد.
درست هم هست چون اکثر مردم واقعا نیازی به نرم‌افزارهایی چون Client Hyper-V virtualization و BitLocker که ابزار رمزگذاری روی دیسک است ندارند.
تنها قابلیتی که ویندوز ۸ ندارد، نرم‌افزار سینمای خانگی Windows Media Center است که یک DVD movie player هم آن را مشایعت می کند.
البته کاربران ویندوز ۸ پرو هم روی پکیج خود این نرم‌افزار را ندارند اما می‌توانند به صورت رایگان آن را دانلود کنند. اگر ویندوز ۸ ساده را داشته باشید بالاخره مجبورید پک ملحقات ویندوز ۸ پرو را هم خریداری کنید که ویندوز شما را به ویندوز ۸ پرو ارتقا داده و مدیا سنتر را هم شامل می‌شود.
البته مایکروسافت قیمت این بسته را هم هنوز اعلام نکرده است. 

چه تجهیزات سخت‌افزاری برای ویندوز ۸ نیاز است؟ این ملزومات در وبلاگ رسمی مایکروسافت نوشته شده است:
پردازنده GHz1 یا سریعتر
GB 1 رم ۳۲ بیت یا GB رم ۶۴ بیت
GB 16 فضای هارد دیسک خالی (۳۲ بیت) یا GB ۲۰)۶۴ بیت)
DirectX 9 با WDDM 1.0 یا درایور بالاتر
مایکروسافت همچنین اعلام کرده که رابط کاربری مترو به حداقل وضوح تصویر ۷۶۸*۱۰۲۴ نیاز دارد و برای استفاده از قابلیت اسنپ، وضوح تصویر ۷۶۸*۱۳۶۶ لازم است. 
اسنپ یکی از ویژگی های ویندوز ۸ است که به شما اجازه می‌دهد به صورت خودکار و با کشیدن اپلیکشن‌ها به سمت اطراف صفحه موقعیت و سایز آنها را تغییر دهید. 
همانطور که می‌دانید مترو نام کنار گذاشته شده طراحی خاص لمسی رابط کاربر ویندوز ۸ است. 
مایکروسافت در حال حاضر اسامی Modern UI و Windows ۸-style UI را به جای مترو پیشنهاد داده و شاید تا ۲۶ اکتبر و عرضه عمومی ویندوز ۸ نام اصلی این رابط کاربری مشخص شود. 

پس از ارتقا دادن چه اتفاقی برای فایل‌های قدیمی و تنظیمات سیستم می‌افتد؟
کاملا به این بستگی دارد که با چه نسخه‌ای از ویندوز شروع می‌کنید. به گفته وبلاگ مایکروسافت: هریک از نسخه‌های مخصوص خریداران ویندوز ۷ را که بخواهید به ویندوز ۸ ارتقا دهید همه چیز از اپلیکیشن‌ها گرفته تا فایل‌های شخصی و تنظیمات ویندوزتان سرجای خود می‌ماند. اگر ویندوز ویستا را هم به ویندوز ۸ ارتقا دهید اتفاقی برای تنظیمات ویندوز و فایل‌های شخصی‌تان نخواهد افتاد. ولی اگر ویندوز XP را ارتقا دهید فقط می‌توانید فایل‌های شخصی خود را حفظ کنید. 

آیا با ارتقا یافتن به ویندوز ۸ مشکلی برای سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای قدیمی‌مان پیش نخواهد آمد؟
اگر ویندوز ویستا یا XP ارتقا دهید حتما باید اپلیکیشن‌های قدیمی خود را دوباره نصب کنید. اکثر برنامه‌هایی که روی ویندوز ۷ کار می‌کرده قائدتا باید روی ویندوز ۸ هم کار کند. 
درضمن مایکروسافت، وب سایتی هم با نام Compatibility Center (مرکز سازگاری) راه‌اندازی کرده که می‌توانید نرم‌افزارهای خاص را هم روی آن چک کنید و مطمئن شوید که با ویندوز ۸ هم کار می کند یا نه؟
علاوه بر این پس از نصب کامل ویندوز ۸ یک نسخه گزارش سازگاری هم دریافت خواهید کرد.

تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 1:42 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |

در صورت اجرای تمامی برنامه‌ها متوسط مصرف سوخت به هفت لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش کاهش می یابد.

جام اقتصادی؛ مهر: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با تشریح برنامه دولت برای افزایش سهم گازوئیل در سبد سوخت از آغاز تولید خودروهای گازوئیل‌سوز سواری خبر داد و گفت: امسال همزمان با تولید خودروهای دیزلی سورای، گازوئیل یورو هم در جایگاه‌ها عرضه می‌شود.

 

عباس کاظمی درباره مهمترین برنامه‌های دولت برای کاهش مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل کشور، گفت: در حال حاضر خودروهای تولیدی توسط شرکتهای خودروساز داخلی دارای استاندارد یورو ۲ اتحادیه اروپا است.

 

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اعلام اینکه بر اساس توافق صورت گرفته باید استاندارد تولید خودروها و استاندارد سوخت مصرفی به یورو ۴ و ۵ ارتقا یابد، تصریح کرد: با وجود آغاز تولید گازوئیل و بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ در پالایشگاه های نفت هنوز استاندارد خودروها ارتقا پیدا نکرده است.

 

این مقام مسئول با یاداوری اینکه بر اساس برنامه زمان بندی تا پایان سال ۱۳۹۴ باید استاندارد تولید خودرو در ایران به حداقل یورو ۴ ارتقا یابد، اظهار داشت: با ارتقای استانداردها امکان کاهش مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل هم فراهم می‌شود.

 

وی با یادآوری اینکه هم اکنون به‌طور متوسط در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش ۸.۵ میلیون لیتر سوخت در ناوگان حمل و نقل کشور مصرف می شود، بیان کرد: در صورت اجرای تمامی برنامه‌ها متوسط مصرف سوخت باید به هفت لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش کاهش یابد.

 

آغاز تولید خودروهای سواری دیزلی

کاظمی از ورود خودروهای سواری دیزل سوز به عنوان دومین سناریوی در دست اجرا نام برد و تاکید کرد: در حال حاضر تولید وانت نیسان دیزل سوز آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با بیان اینکه به زودی خودروی پیکاب گازوئیل سوز هم به بازار عرضه می‌شود، تبیین کرد: این در حالی است که آخرین مراحل تولید سمند پایه گازوئیل سوز هم در حال انجام است.

 

وی با اشاره به اینکه خودروهای سواری گازوئیل سوز از راندمان بالاتری در مصرف سوخت برخوردار هستند، گفت: به عنوان نمونه خودروی سمند پایه گازوئیل سوز به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش فقط ۵.۵ لیتر گازوئیل مصرف می کند.

 

افزایش سهم گازوئیل در سبد سوخت خودروها

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر افزایش سهم گازوئیل به جای بنزین یکی از سیاست‌های کلان دولت برای مدیریت مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل است، اعلام کرد: با توجه به به افتتاح و راه اندازی طرح های متعدد پالایشگاهی امکان تامین گازوئیل خودروهای سواری وجود دارد.

 

کاظمی با تاکید بر اینکه قرار است تا پایان برنامه پنجم توسعه حدود ۶۰۰ هزار دستگاه خودروی سواری دیزلی وارد ناوگان حمل و نقل کشور شود، اظهار داشت: بر این اساس کل نیاز گازوئیل خودروهای دیزلی حدود ۱۸ میلیون لیتر در روز برآورد می شود که امکان تامین این گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و ۵ اتحادیه اروپا وجود دارد.

 

نحوه عرضه گازوئیل یورو ۵ در جایگاه‌ها

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در پاسخ به این سوال مهر که آیا نیاز به اعمال تغییراتی در جایگاه ها برای عرضه سوخت گازوئیل وجود ندارد: توضیح داد: عرضه گازوئیل کم گوگرد برای خودروهای شخصی در جایگاه ها نیاز به سرمایه گذاری های کلان و یا تکنولوژی پیچیده ای ندارد.

 

وی با یادآوری اینکه با تفکیک مخزان زیر زمینی و یا حتی نصب یک مخزن جدید امکان عرضه گازوئیل در تمامی جایگاه‌های سوخت وجود دارد، بیان کرد: در مجموع پیش بینی می شود امسال امکان عرضه گازوئیل یورو ۴ و ۵ اتحادیه اروپا در جایگاه‌های سوخت فراهم شود.

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 2:36 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
براساس گمانه زنی ها یا حتی تصورات یک گروه اینترنتی که به وجود اجسام پرنده ناشناخته باور دارند، در مریخ موجودات بیگانه و حتی انگشت دست انسان مشاهده شده است.
به گزارش جام علمی فناوری، از دو هفته پیش که مریخ نورد کنجکاوی ناسا در سیاره سرخ مریخ فرود آمد با تجهیزات خود که دربرگیرنده 17 دوربین است تلاش کرده از به اصطلاح اجسام پرنده ناشناخته و سایر موارد نامتعارف در چشم اندازهای اطراف خود عکس بگیرد.   این درحالی است که یک گروه از افرادی که به وجود این اجسام ناشناخته باور دارند تصاویری در اینترنت منتشر کرده و ادعا کرده اند که این تصاویر در مجموعه تصاویر منتشر شده توسط کنجکاوی بوده است. این گمانه زنی ها درباره مریخی ها از زمانی آغاز شد که نخستین بخش از تصاویر مریخ نورد کنجکاوی ارسال و منتشر شد.   به نوشته مهر، در این تصاویر یک جسم مبهم دور و اسرار آمیز دیده می شود که به طور اسرار آمیز پدید آمده و در تصاویر متوالی از افق مریخ ناپدید شده است و حتی در مرحله اول دانشمندان ناسا را نیز گیج کرده بود اما پس از بحث و بررسیهای مختلف میان دانشمندان ناسا این جسم عجیب نه تنها نشانه ای از فعالیتهای بیگانگان نبوده بلکه گردوغباری بوده که توسط جرثقیل هوایی که کنجکاوی را به سطح مریخ منتقل کرده است ایجاد شده است و پس از آن مسیر حرکت آن تا 600 متر تغییر کرده است.   استیون سل از مهندسان ناسا که کارشناس جرثقیل هوایی است که روی مأموریت کنجکاوی کار می کرده است، گفت: ما اعتقاد داریم که این جسم در نتیجه تأثیر فرود ایجاد شده است.   این درحالی است که کاربر یک سایت اشتراک گذاری ویدئو در روز 18 آگوست یک سری فیلتر وارد تصاویر کنجکاوی که از نزدیک دیواره های دهانه برخوردی گیل گرفته وارد کرده و تصاویری را به نمایش گذاشته که خود مدعی است چهار جسم پرنده در آسمان را نشان می دهد و این ویدئو تا کنون بیش از 700 هزار بازدید داشته است.   شناسایی اجسام ناشناخته پرنده در آسمان مریخ   این کاربر در تفسیر خود برای این ویدئو اظهار داشت است که چهار جسم توسط مریخ نورد کنجکاوی کشف شده است، در تصویر اصلی تشخیص دادن آن مشکل بود از این رو از چند فیلتر برای پررنگ کردن آنها استفاده کردم. این چهار جسم چه چیزهایی هستند، آیا اینها اجسام پرنده ناشناخته یا تنها ذرات غبار هستند. کارشناسان اظهار داشتند که این چهار جسم در حقیقت پیکسل های مرده یا ناقض در دوربینهای مریخ نورد هستند، چرا که نقاطی در تصویر دوربین از نظر عملی از بین می روند و سفید می شوند.     همچنین در تصاویری که این کاربر منتشر کرده و تصویر را بیش از حد سنگها جلوبرده است اعتقاد دارد که این تصویر انگشت یک انسان را نشان می دهد.     تصویر دیگر نمایی از یک سنگ را نشان می دهد که شبیه یک صندل و یا یک کفش است. همچنین یک سنگ نسبتا گرد و یک جسم گنبدی شکل و همچنین یک شکاف سنگ و یک تخته سنگ توسط این گروه از افراد به عنوان یک حیوان مریخی توصیف شده است.    

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 2:33 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 کروم‌بوک، لپ‌تاپ‌های مجهز به سیستم‌عامل کروم در ازای 30 دلار به شرکت‌هایی که نیرو‌کار فصلی و موقتی دارند اجاره داده مش‌وند.


گوگل لپ‌تاپ‌های کروم بوک را به کسب‌وکارهای تجاری کرایه می‌دهد


شرکت گوگل تصمیم گرفته است لپ‌تاپ‌های کروم‌‌بوک خود را به صورت موقت در اختیار شرکت‌ها و کسب‌وکارهای تجاری قرار دهد.


کسب‌وکارهای تجاری می‌توانند با پرداخت ماهانه ۳۰ دلار لپ‌تاپ‌های کروم بوک گوگل را کرایه کنند.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت eweek، کسب‌وکار‌ها و شرکت‌هایی که برای انجام عملیات و فعالیت‌های کاری خود نیازمند فناوری‌های مبتنی بر پردازش ابری هستند، می‌توانند لپ‌تاپ‌های کروم بوک گوگل را اجاره کنند.

کروم‌بوک به لپ‌تاپ‌های عرضه شده از سوی گوگل گفته می‌شود که تحت سیستم عامل کروم کار می‌کنند.

این لپ‌تاپ دارای سیستم عامل چندان پیچیده‌ای نیست و در واقع تحت مرورگر کروم گوگل قرار دارد.

گوگل این لپ‌تاپ را برای استفاده از نرم‌افزار‌ها و خدمات تحت وب و یا به اصطلاح مبتنی بر فناوری پردازش ابری طراحی کرده است.

براساس این گزارش، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای تجاری در حال حاضر می‌توانند لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک را کرایه کنند و پس از اتمام کارشان آن‌ها را به گوگل برگردانند.

انتظار می‌رود شرکت‌هایی که دارای نیروی کار فصلی و موقتی هستند، شرکت‌های نوپایی که درصدد صرفه جویی مالی در هزینه‌ها هستند و شرکت‌هایی که قصد استفاده آزمایشی از کروم بوک را دارند، از طرح جدید گوگل استقبال کنند.

شرکت گوگل لپ‌تاپ‌های کروم بوک را به صورت نامحدود واگذار می‌کند و کسب‌وکارهای کاربر فقط می‌بایست به ازای کرایه هر دستگاه کروم بوک ماهانه ۳۰ دلار بپردازند.

ضمانت پشتیبانی سه ساله از سخت‌افزارهای کروم بوک، کنسول مدیریت تحت وب کروم و پشتیبانی ۲۴ ساعته از دیگر خدماتی است که گوگل در اختیار کسب‌وکارهایی قرار می‌دهد که کروم بوک را کرایه کنند.

گفتنی است استفاده از لپ‌تاپ‌های کروم بوک گوگل هنوز گسترش چندانی نیافته است، اما تاکنون مدارس و موسسات آموزشی در آمریکا از این دستگاه‌ها استقبال کرده‌اند.

هم اکنون صد‌ها مدرسه در ۴۱ ایالت آمریکا از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 1:43 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
«اکنون زمان آن است که مردمی که سروصدا به راه می‌اندازند، هزینه کار خود را پرداخت کنند.»


سایتی برای شکایت از همسایه‌های پرسروصدا!


یک شرکت استرالیایی سایت ویژه‌ای برای مقابله با مزاحمت‌های همسایگان بی‌ملاحظه طراحی و راه‌اندازی کرده است. 


به گزارش ایتنا از مرواهاست به نقل از سایت خبری redorbit، آقای Larry Kossis طراح سایت www.NoiseComplaint.com.au است.

وی مدیر عاملی شرکت Noise Complaint را بر عهده دارد. 


ظاهراً شکایتی که خود وی در این زمینه داشته، با گذشت یازده سال نتیجه چندانی در بر نداشته و شورای محلی و مقامات دولتی کاری برای او انجام نداده‌اند.

وی می‌گوید حدود هشتاد درصد شکایت‌هایی که به پلیس سیدنی، بریزبین و ملبورن ارائه می‌شود، شکایت‌های مربوط به سروصداهای ناهنجار و همسایه‌آزاری است. اکنون زمان آن فرا رسیده تا کار با یکدیگر را آغاز کنیم و جامعه‌مان را بهتر نماییم.

وی معتقد است سروصداهای ناهنجاری که از اطرافیان به گوش انسان می‌رسد می‌تواند اثرات بسیار مخرب روحی بر جای بگذارد و فرد را به استرس مبتلا سازد. 


Larry Kossis قوانین فعلی در این خصوص را ضعیف و ناقص دانسته و آنها را عاملی برای نارضایتی و سرخوردگی شاکیان می‌داند.

وی می‌گوید اکنون زمان آن است که مردمی که سروصدا به راه می‌اندازند، هزینه کار خود را پرداخت کنند. 


شاید Larry Kossis گرفتار چند همسایه به شدت آزاردهنده شده و به همین دلیل این چنین برآشفته و یک سایت ویژه به راه انداخته است!

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 10:19 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 یک سرور اختصاصی درواقع نوعی از سرویس میزبان است که به کلاینت امکان اختصاص کل فضای سرور جهت پاسخگویی به نیازهایش را می‌دهد.

مرواهاست - برخورداری از یک سرور اختصاصی نه تنها باعث کنترل بیشتر شما بر سرورهای اشتراکی می‌شود بلکه از لحاظ هزینه هم بسیار مقرون به صرفه است.
هم اکنون اغلب کسب و کارهای متوسط جهت رفع نیازهای خود به این نوع میزبانی روی آورده‌اند.

یک سرور اختصاصی درواقع نوعی از سرویس میزبان است که به کلاینت امکان اختصاص کل فضای سرور جهت پاسخگویی به نیازهایش را می‌دهد.
این مطلب بدان معناست که این سرور برخلاف میزبان اشتراکی با هیچ کس دیگری مشترک نیست.

مالکان وب سایت‌ها قادرند با چنین تنظیماتی که عملا با هیچ کس دیگری در اشتراک نیست یک کنترل تمام و کمال روی سرور داشته باشند.
کنترل کامل سرور به این معناست که شما می توانید به آسانی در مورد سیستم عامل و سخت‌افزار دست به انتخاب بزنید. به همین دلایل، هم اکنون این نوع از میزبانی مورد علاقه بسیاری از مالکان وب سایت‌ها می‌باشد.

در هر صورت قبل از اینکه تصمیم عجولانه‌ای بگیرید بهتر است با حساسیت بیشتری به تمام جنبه‌های میزبانی که قرار است برای وب سایت خود برگزینید دقت نمایید.
علاوه بر آن، بررسی نقاط قوت و ضعف هریک از انواع میزبان‌های وب امری ضروری است.

فوايد
یکی از فواید سرورهای اختصاصی، انعطاف پذیری آن در رابطه با فضای ذخیره‌سازی و میزان انتقال داده‌ها است.
در سروروهای اختصاصی، مشخصه‌ها و کاربری‌ها کاملا مشخص هستند و شما می‌توانید از تمام ظرفیت‌های آن بهره ببرید. علاوه بر این، هیج نیازی به خریداری تجهیزات مخصوص نیست زیرا تمامی تجهیزات ضروری مورد نیاز برای خدمات توسط شرکت میزبان وب فراهم می‌آیند.

همچنین استفاده از این نوع میزبان وب برای کسانی که اطلاعات فنی سطح بالایی ندارند بسیار مطلوب‌تر از میزبان‌های نیازمند تعمیر و نگهداری و به‌روزرسانی است. ارتقاء آن نیز به راحتی از طریق سرورهای اختصاصی مشابه و فراهم آورنده میزبان وب میسر است. بعلاوه، شما به راحتی می‌توانید پس از صدور دستور به سایت میزبان، سرور خود را ظرف کمتر از ۲۴ ساعت بهینه‌سازی نمایید.
فراتر از تمامی اینها، یک میزبان سرور اختصاصی از سرعت بسیار بالایی برخوردار است که می‌توان آن را در ظرفیت‌های بسیار بالا خریداری کرد.

معايب
اما از سوی دیگر، شاید بتوان یکی از آشفته‌ترین قسمت‌های یک میزبان اختصاصی مدیریت شده را قیمت آن دانست. خریداری یک میزبان اختصاصی در مقایسه با خرید یک میزبان اشتراکی مستلزم هزینه بالاتری است.
این مسئله به قابل اتکا بودن فراهم آورنده میزبانی وب نیز بستگی دارند زیرا درصورتی که میزبان منتخب شما قابل اطمینان نباشد عملکرد سرور اختصاصی نیز تحت‌الشعاع آن قرار خواهد گرفت.

یکی دیگر از معایب میزبان سرور اختصاصی، بالا رفتن هزینه‌ها همزمان با بالا رفتن میزان انتقال اطلاعات است.
معمولا جهت میزبانی فیزیکی و سخت‌افزاری که سایت روی آن جایگذاری شده است هر ماه تعرفه‌های سنگینی شارژ می‌شود. هرچند که این نوع ساز و کار در مقایسه با سرمایه گذاری های عظیم مورد نیاز جهت راه‌اندازی سرورهای مشترک در کوتاه مدت ارزان به نظر می‌رسد اما در مدت زمان طولانی‌تر سنگین بودن هزینه‌های آن آشکار خواهد شد.

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 10:18 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
بیگ‌کامرس جوان برای شرکت‌های کاربر خود، امکان طراحی ویترین مجازی می‌دهد.


بیگ کامرس کاربری نرم‌افزارهای کاربردی را برای کسب‌وکارهای کوچک ساده می‌کند


شرکت نوپای استرالیایی بیگ کامرس (Bigcommerce) تلاش می‌کند به فروشگاه مجازی نرم‌افزارهای کاربردی اپل برای کسب‌وکارهای کوچک تبدیل شود. 

بیگ کامرس در واقع پلتفرمی برای تجارت الکترونیک است که شرکت‌های کاربر به کمک آن می‌توانند ویترین‌های مجازی برای خود طراحی کنند. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت zdnet، شرکت بیگ کامرس که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده، به تازگی موفق شده نظر سرمایه گذارانی چون مایک ماپلز را که از اولین سرمایه‌گذاران شرکت توئیتر بود، به خود جلب کند و ۲۰ میلیون دلار بر سرمایه‌های خود بیفزاید.

بیگ کامرس حالا تصمیم گرفته بخشی از این ۲۰ میلیون دلار را صرف سرمایه گذاری بر روی توسعه فروشگاه مجازی نرم‌افزارهای کاربردی اپل برای کسب‌وکارهای کوچک کند. 

یکی از اهداف بیگ کامرس از این اقدام این است که کاربری این نرم‌افزار‌ها را برای کسب‌وکارهای کوچک ساده کند. 

بیگ کامرس در سه سالی که از تاسیس آن می‌گذرد، شاهد رشد هزار درصدی درآمدهای خود در بخش خدمات پردازش ابری بوده است. 

در این مدت بیش از سی‌هزار فروشگاه مجازی از خدمات این شرکت استفاده کرده‌اند. 

این شرکت تلاش می‌کند تعداد کارکنان خود را تا دو سال آینده تا ۷۰ درصد افزایش دهد. 

شرکت بیگ کامرس در حال حاضر دارای یک فروشگاه مجازی اختصاصی نیز هست که نرم‌افزارهای کاربردی سازگار با پلتفرم خود را در آن عرضه می‌کند. 

بیگ کامرس قصد دارد بخشی از ۲۰ میلیون دلار سرمایه خود را صرف جذب توسعه دهندگان نرم‌افزاری طرف ثالث کند تا در تولید و طراحی نرم‌افزارهای سازگار با پلت فرم تجارت الکترونیک این شرکت مشارکت کنند.
براساس این گزاش، هم اکنون ۶۵ درصد از مشتریان این شرکت در آمریکا فعالیت می‌کنند و بقیه مشتریان آن نیز در کشورهای کانادا، استرالیا، بریتانیا و دیگر کشورهای جهان فعال هستند.

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 10:17 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 شاید به زودی، کارمندان به جای استفاده از رایانه‌های رومیزی، از تبلت شخصی خود، برای کارهای شرکت متبوعشان استفاده کنند.


استفاده از فناوری‌های همراه شخصی برای مقاصد کاری افزایش می‌یابد


استفاده از فناوری‌ها و دستگاه‌های همراه شخصی مثل گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در محل کار در چند سال گذشته روند رو به رشدی به خود گرفته است.

نتایج یک مطالعه جدید نیز نشان می‌دهد تا پایان سال ۲۰۱۲ حدود ۶۵ درصد از کسب‌وکار‌ها در سراسر جهان به کارکنان خود اجازه خواهند داد از فناوری‌های همراه‌شان برای مقاصد کاری استفاده کنند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت redorbit، شرکت پژوهشی گلوبال اینفورمیشن (جی آی آی) در مطالعه جدیدی به پیش‌بینی روند استفاده از فناوری‌های همراه شخصی در محیط‌های کاری پرداخته است.

پژوهشگران جی آی آی دریافته‌اند توسعه و گسترش زیرساخت‌های ارتباطات همراه در سراسر جهان باعث افزایش گرایش کسب‌وکارهای تجاری به سیاست‌های معروف به BYOD (استفاده از فناوری‌های همراه شخصی در محل کار) شده است.

این شرکت با انجام یک نظرسنجی بین روسا و مدیرعامل‌های چندین شرکت تجاری در سراسر جهان دست به این پیش‌بینی زده است.
 
یافته‌های به دست آمده از این نظرسنجی حاکی از این است که حدود ۶۵ درصد از شرکت‌ها و سازمان‌های شرکت کننده در این مطالعه گفته‌اند برنامه‌هایی برای استفاده از فناوری‌های همراه شخصی در محل کار خود دارند. 

در این میان فقط ۱۱ درصد از شرکت‌های مورد مطالعه گفته‌اند برنامه‌ای برای استفاده از این فناوری‌ها در آینده نزدیک ندارند. 

مسائل امنیتی، هزینه خدمات پشتیبانی و تعدد نرم‌افزار‌ها از جمله نگرانی‌هایی است که شرکت‌های تجاری درباره استفاده از فناوری‌های شخصی در محیط کار خود ابزار داشته‌اند. 

شرکت جی آی آی در این مطالعه چشم‌اندازهای استفاده از فناوری‌های همراه شخصی در پنج سال آینده را مورد بررسی قرار داده و نتایج آن را در اختیار بازاریابان، گردانندگان کسب‌وکار‌ها، مدیران محصولات، تامین کنندگان و عرضه کنندگان خدمات، آژانس‌های دولتی، سرمایه گذاران، تحلیل گران و قانونگذاران قرار می‌دهد. 

گفتنی است جی آی آی یک موسسه پژوهشی بین المللی است که بیش از ۳۰۰ شرکت پژوهشی در سراسر جهان را تحت مالکیت خود دارد و در زمینه فعالیت‌های پژوهشی بیش از ۲۵ سال سابقه دارد.

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 10:17 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 یک کارشناس: اینترنت پرسرعت نقش مهمی در پیشبرد رشد اقتصادی، ابتکار و نوآوری ایفا می‌کند.


اینترنت پرسرعت، راهی برای رشد و توسعه اقتصادی


افزایش سرعت اینترنت در امارات می‌تواند درآمد ناخالص ملی این کشور را ۲ میلیارد دلار افزایش دهد.


به گزارش ایتنا به نقل از سایت Emirates247، این امر از آنجا ناشی می‌شود که افزایش سرعت اینترنت، باعث تسهیل و تسریع در روند امور شده و میزان بهره‌وری را بالا می‌برد.

همچنین در این حالت شهروندان بهتر می‌توانند به خدمات پایه‌ای همچون بهداشت و آموزش دسترسی پیدا کنند. 


تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد چهار برابر شدن سرعت پهنای باند در امارات، بالقوه شش دهم درصد به درآمد ناخالص ملی این کشور می‌افزاید که این رقم تقریباً برابر با ۲.۱۶ میلیارد دلار است.

این پژوهش مدعی است با افزایش میزان سرعت اینترنت، درآمد مزبور نیز باز هم افزایش خواهد یافت.

بنا به اعلام مرکز بین‌المللی بیزینس مانیتور، در سه ماهه اول سال جاری، ۹۹.۴ درصد ارتباطات اینترنتی در امارات به صورت پرسرعت بوده است.

این مرکز تعداد کاربران اماراتی را در سال ۲۰۱۱ حدود ۴ میلیون و ۸۹۲ هزار نفر برآورد کرده و پیش‌بینی نموده این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۶ میلیون و ۶۴۷ هزار نفر خواهد رسید.

آندرس لیندبلد (Anders Lindblad) مدیر شرکت اریکسون در خاورمیانه و شمال آفریقا با اشاره به این که اینترنت پرسرعت یکی از عوامل مهم رشد اقتصادی است، اظهار داشت: به نظر من، شکی نیست که اینترنت پرسرعت چه به صورت همراه باشد و چه به صورت ثابت، نقش مهمی در پیشبرد رشد اقتصادی، ابتکار و نوآوری ایفا می‌کند.

وی گفت: دولت و اپراتورهای مخابراتی در امارات به خوبی به اهمیت اینترنت پرسرعت واقف هستند و این امر در تلاش‌های گروهی آنها برای رساندن ضریب نفوذ اینترنت در امارات به صد در صد تجلی یافته است.
 

تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 10:16 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 
امکانات جالب و ویژه این گوشی می‌تواند نوکیا را به دوران اوج خود بازگرداند.

شارژ بی‌سیم گوشی‌ لومیا ۹۲۰ نوکیا


معرفی گوشی جدید نوکیا با نام لومیا ۹۲۰ در نمایشگاه IFA سر و صدای زیادی بر پا کرد.

امکانات جالب و ویژه این گوشی می‌تواند نوکیا را به دوران اوج خود بازگرداند.


به گزارش ایتنا روز بزرگ نوکیا فرارسید و محصولات و امکانات جدیدی به دنیا معرفی شد.

یکی از جالب‌ترین نکات، امکان شارژ باتری گوشی‌های لومیا ۹۲۰ و ۸۲۰ نوکیا بدون استفاده از شارژرهای معمول امروزی است.
در واقع شارژ باتری به‌صورت بی‌سیم و با استفاده از فناوری Qi انجام می‌شود.

فناوری Qi امکان شارژ وسایل الکترونیکی به‌شکل بی‌سیم تا فاصله ۴ سانتی‌متر را ارائه می‌کند که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد.
برای شارژ گوشی فقط کافی‌ست آن‌را روی شارژر قرار بدهید و نیاز به اتصال هیچ سیمی نیست.

در عکس‌ها، لومیا ۹۲۰ در حال شارژ شدن روی یک شارژر بالش مانند زرد رنگ Fatboy دیده می‌شود، اما این به این معنی نیست که برای شارژ حتما باید از شارژرهای مخصوص نوکیا یا مثلا شارژر Fatboy استفاده کنید.
این گوشی‌ها می‌توانند با هر شارژری که از فناوری Qi استفاده می‌کند شارژ بشوند. 

نوکیا فکر می‌کند که این نحوه شارژ برای کاربران بسیار جذاب و کاربردی است؛ به همین خاطر تلاش می‌کند این سیستم در خارج از خانه هم قابل استفاده باشد.

نوکیا در قراردادهایی امکان استفاده از شارژر بی‌سیم گوشی‌های جدیدش در سالن خطوط هوایی «ویرجین آتلانتیک» در فرودگاه Heathrow لندن و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای The Coffee Bean & Tea Leaf در آمریکا را فراهم کرده که نشان از تصمیم نوکیا برای باز پس‌گرفتن بازار گوشی‌های هوشمند از سامسونگ و اپل دارد.

بعد از شروع به‌کار سیستم شارژ بی‌سیم در مکان‌های مختلف، دیگر نیازی نیست بالش زرد رنگ‌تان را با خود به خارج از خانه بروید!
ضمنا این بالش برای خواب اصلا مناسب نیست و برای امتحانش تلاش نکنید!تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 10:15 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
در مقایسه با بسیاری از تلویزیون‌های دیگر که از تکنولوژی LED بهره‌می‌برند، از قیمت کمتری برخوردار است.


سری جدید تلویزیون های سامسونگ معرفی شد


کمپانی سامسونگ به تازگی از تلویزیون سری EH5560 خود پرده‌برداری کرد.
به گفته سامسونگ کاربران به لطف این تلویزیون می‌توانند از کیفیت عالی تصویر با قیمتی مناسب بهره‌مند شوند.


به گزارش ایتنا این سری جدید، در مقایسه با بسیاری از تلویزیون‌های دیگر که از تکنولوژی LED بهره‌می‌برند، از قیمت کمتری برخوردار است.

از نقطه نظر طراحی تلویزیون EH5560 از یک لبۀ بسیار باریک در اطراف صفحۀ اصلی خود برخوردار است که ظاهری بسیار شیک و ساده به دستگاه بخشیده است.

رابط کاربری این دستگاه از سری منوهای قدیمی سامسونگ بهره می‌برد؛ به لطف توضیحات واضحی که در این منو داده شده است شما به راحتی می‌توانید گزینه های مورد نظر خود را پیدا کنید و کنترل تلویزیون خود را در دست گیرید.

در زمینه کیفیت تصویر این تلویزیون با استفاده از تکنولوژی de-judder تصویری روان‌تر را به کاربر ارائه می‌دهد.
این تکنولوژی در واقع یک سری فریم اضافی را در میان فریم‌های اصلی جای می‌دهد تا در نهایت تصویر بهتری مشاهده شود.

از نظر Refresh Rate این دستگاه عدد ۱۲۰ هرتز را نمایش می‌دهد و امتیاز Clear Motion آن برابر با ۲۴۰ است که رقمی قابل قبول برای این سری از دستگاه‌ها است.

در کنار تمام این تکنولوژی‌ها صفحه نمایش مات EH5560 مشاهده تصاویر را در نور بالای محیط بسیار راحت می‌کند.

این دستگاه یک پورت USB برای پخش فایل‌های چندرسانه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد که به سادگی می‌توانید فیلم، موسیقی و عکس را مستقیم بر روی تلویزیون پخش کنید.
علاوه بر آن، دو پورت HDMI این امکان را به کاربر می‌دهد تا همزمان وسایل مختلفی مانند کامپیوتر و کنسول‌های بازی را به تلوزیون خود متصل نگه دارد.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:40 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
باورهای غلط درباره اینترنت، مانند افسانه‌های قدیمی دهان به دهان چرخیده و به گوش همه ما رسیده. حالا بیایید واقعیت را بشنویم:


شش باور اشتباه درباره اینترنت؛ آیا شما هم شنیده‌اید؟


باورهای پذیرفته شده‌ای در جهان تکنولوژی و وب وجود دارند که اصلا صحت ندارند. 

مثلا به‌طور عموم باور شده که طول عمر باطری لپ‌تاپ به میزان اتصال آن به برق ربط دارد. بخوانید از شش باور بزرگ اشتباه:

در دنیای تکنولوژی باورهای نادرستی گاه وجود دارند که به مرور زمان به‌رغم نادرستی‌شان چنان قوی شده‌اند که شنونده آن را امری مسلم می‌داند.
ممکن است حتی آنها را در تلویزیون شنیده باشید یا در اینترنت خوانده یا از دوستی به اطلاع‌تان رسیده باشد اما با این‌ حال اشتباه هستند. 

همیشه هم آنچنان به علت تکرار واضح به نظر رسیده که دنبال منبع معتبری برای آن نرفته‌اید.

در اینجا به تعدادی از بزرگ‌ترین باورهای عمومی بی‌اساس در عرصه وب اشاره می‌کنیم.

۱- مک ویروسی نمی‌شود
سال‌ها اپل از طریق وب‌سایت خود ادعا کرد کامپیوترهایش از سیستم‌عامل‌های تحت ویندوز بهترند چرا که به ویروس آلوده نمی‌شوند.

اما زمان گذشت تا در ماه ژوئن امسال اپل مجبور به روزرسانی وب‌سایت خود در بخش مربوط به ویروس‌ها و بدافزارها شد.

این وب‌سایت ادعای سابق خود را نیز حذف کرد. کارشناسان امنیت اعلام کردند که ۶/ ۲ درصد از مک‌بوک‌ها که یک آنتی‌ویروس مشترک را دانلود کرده بودند، آلوده به ویروس شده بودند.

۲- هرچه مگاپیکسل‌های دوربین بیشتر، بهتر
وقتی از گوینده‌های چنین جمله‌ای پرسیده می‌شود چرا این اعتقاد را دارند، معمولا فکری می‌کنند و جوابی می‌دهند که قانع‌کننده نیست. 

بالاتر بودن مگاپیکسل برای وقتی بهتر است که می‌خواهید عکس‌هایی در سایز بزرگ داشته باشید وگرنه در اندازه‌های معمولی مگاپیکسل به اندازه کیفیت لنزهای دوربین و سنسورهای نور اهمیت ندارد.

بنابراین دوربین یا گوشی همراه خود را تنها بر اساس تعداد بیشتر مگاپیکسل انتخاب نکنید.

۳- بستن اپلیکیشن‌ها، باتری آیفون را حفظ می‌کند
برای مدت‌ها برداشت عمومی این بود که برای حفظ باتری آیفون و ارتقای طول عمر آن باید همه اپلیکیشن‌هایی را که از آنها استفاده نمی‌کنیم ببندیم.

اما آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که با دو بار کلیک بر دکمه خانه (دکمه دایره‌ای شکل پایین آیفون) دیده می‌شوند (که همان اپلیکیشن‌های بی‌استفاده بازمانده شما هستند) هیچ ارتباطی به طول عمر باتری‌تان ندارند.

۴- به برق ماندن لپ‌تاپ از طول عمر باتری می‌کاهد
یک نگرانی عمومی وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از کاربران فکر می‌کنند اگر لپ‌تاپ‌شان مدت‌ها به برق بماند باتری‌اش از بین می‌رود.

اما چنین چیزی درست نیست. حتی احتمالا بهتر است که همیشه به برق باشد تا هر بار به صفر برسد و دوباره آن را به برق بزنید.

۵- گذاشتن لپ‌تاپ بر پاها مردان را عقیم می‌کند
مشخص نیست چرا چنین چیزی در بین بعضی از مردان پذیرفته شده است که قرار دادن لپ‌تاپ موقع کار کردن بر روی پاها آن‌ها را عقیم می‌کند. اما چنین چیزی درست نیست.

۶- فیس‌بوک قرار است پولی شود
نه! وقتی کسی چنین چیزی را می‌گوید یا در فیس‌بوک خود می‌نویسد، باور نکنید.

با مراجعه به مرکز کمک فیس‌بوک (Help Center) می‌بینید که در آن رسما از سوی فیس‌بوک اعلام شده که این ابرشبکه اجتماعی همواره رایگان بوده و همیشه رایگان باقی خواهد ماند.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:39 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
غافلگیری در دقیقه 90
حواشی نخستین دوره انتخابات مجمع ناشران دیجیتال
 

«روز چهارشنبه جلسه‌ای سنگین در وزارت ارشاد در این مورد داشتیم اما نتیجه‌ای که نشان بدهد منافع صنفی در این مجمع جدید رعایت خواهد شد، از آن نگرفتیم.»


علی اصلان شهلا - نخستین دوره انتخابات مجمع ناشران دیجیتال که قرار بود ۱۲ شهریور ماه برگزار شود، به دلیل آنچه که "تعطیلات تهران به دلیل برگزاری اجلاس سران" اعلام شد، به ۲۰ شهریورماه موکول شد.
اما تغییر تاریخ انتخابات نه تنها از حواشی پیرامون آن نکاست که سبب شد تا اختلافات گروه‌های حاضر در آن بیشتر شود.

ماجرا چیست؟
مجمع ناشران الکترونیک پس از ۱۵ سال و تلاش چند باره برای کسب مجوز فعالیت قانونی، سرانجام با دعوت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلاش برای دریافت مجوزهای لازم را دوباره از سر گرفت.
نتیجه این تلاش‌ها سبب تولد نهادی تازه به نام مجمع ناشران دیجیتال شد.
اساسنامه این مرکز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تایید قرار گرفت و قرار شد همه گروه‌های فعال در حوزه رسانه‌های دیجیتال دور هم جمع شده و مجمعی فراگیر را تشکیل دهند.

اما بحث برگزاری انتخابات و حضور گروهی قوی و صاحب نفوذ از مدیران اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار سبب غافلگیری مدیران مجمع ناشران الکترونیک شد.
آنها که گمان می‌کردند قرار است با دریافت مجوز، اقدامات صنفی خود را آسان‌تر پیگیری کنند، با خطر از دست دادن جایگاه‌شان در هیئت مدیره مواجه شدند.
ارشاد چاره کار را در ائتلاف این دو گروه دید اما توافق نکردن دو طرف و اختلافات دیرین سبب شده تا امروز این ائتلاف شکل نگیرد. حتی این اختلافات سبب شد تا انتخابات هشت روزی عقب بیفتد.

آخرین خبر اینکه روز چهارشنبه جلسه‌ای میان ائتلاف نوین (مدیران اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار) و مدیران قدیمی مجمع ناشران الکترونیک برگزار شد اما توافق دو طرفه حاصل نشد و معلوم نیست تا ۲۰ شهریور ماه روز انتخابات، این توافق برقرار می‌شود یا نه.

شنیده شده ۲۲ نفر در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند اما اسامی آنها به طور رسمی اعلام نشده است. همچنین گفته می‌شود سه نفر از این تعداد تاکنون انصراف داده‌اند و ممکن است اعضای مجمع ناشران الکترونیک که خود بانی این مجمع جدید هستند، نیز از انتخابات کنار بروند.

انتخابات به روایت سرآمد
در حاشیه انتخابات مجمع ناشران دیجیتال، وبلاگی با نام سرآمد و به نشانی اینترنتی
www.saramad1391.blogfa.com آغاز به کار کرده است.
این وبلاگ توسط گروهی ناشناس اداره می‌شود، مدعی اطلاع‌رسانی در مورد انتخابات مجمع ناشران دیجیتال است.

نوک حمله انتقادات این وبلاگ به سمت محمدرضا طلایی رییس اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار است و مدعی شده است که طلایی مورد حمایت مدیران وزارت ارشاد است.

وبلاگ سرآمد دلیل تعویق انتخابات را نه تعطیلات تهران به دلیل برگزاری اجلاس سران که اختلاف مدیران ارشد مرکز توسعه فناوری اطلاعات وزارت ارشاد با فعالان صاحب نفوذ حوزه رسانه‌های دیجیتال بر سر انتخاب افراد مورد نظر ارشاد دانسته است.

از سوی دیگر در حالی که کاندیداهای نهایی حضور در انتخابات هنوز اعلام نشده‌اند، این وبلاگ از تلاش ارشاد برای تشکیل ائتلاف میان مدیران مجمع ناشران دیجیتال و کاندیداهای اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار خبر داده است.
براساس ادعای سرآمد طلایی، حسینی و بهادری کاندیداهای اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار هستند و حتی از سوی مرکز توسعه فناوری اطلاعات ارشاد تماس‌هایی با شرکت‌های فعال این حوزه برای حمایت از این فهرست سه نفره گرفته شده است.

براساس ادعای این وبلاگ، طلایی با حمایت مرکز توسعه فناوری اطلاعات ارشاد ۶۰ رای وکالتی را تاکنون جمع کرده و از سوی دیگر مجمع ناشران الکترونیک با توجه به سبقه تاریخی و فعالیت‌های صنفی، خود را برنده انتخابات می‌دانند.
براساس ادعای این وبلاگ مراسم‌های افطاری و رایزنی برای دریافت وام صد میلیون تومانی از راهکارهای برخی از افراد برای جمع رای بوده است.

انتخابات به روایت مشهدی
سعید مشهدی از فعالان حوزه رسانه‌های دیجیتال و مدیرعامل اتحادیه رسانه‌های دیجیتال اسلامی در مورد نحوه تصمیم‌گیری در مورد تاسیس اتحادیه ناشران دیجیتال گفت: هنگام پیگیری ما برای تاسیس اتحادیه رسانه‌های دیجیتال اسلامی، چنین پیشنهادی برای تاسیس مجمعی فراگیر و قانونی مطرح شد که ما هم از آن استقبال کردیم.

وی با بیان اینکه اکنون شش اتحادیه و مجمع در این حوزه فعالیت می‌کنند، گفت: هیچ انسان عاقلی نمی‌پذیرد که در یک صنف شش نهاد صنفی با هم فعالیت کنند و قطعا کار به نتیجه نمی‌رسد. اما دوستان در دولت برای تشکیل چنین اتحادیه فراگیری خیلی سنگ‌اندازی کرده‌اند. هر بار مشکل جدیدی را طرح می‌کردند و با حل آن مشکل مشکل دیگری اضافه می‌شد. اما خوشبختانه کار به جایی رسید که با کمک آقای علیزاده رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد، کار به مرحله انتخابات رسید. اما در این راه مشکلات و حواشی زیادی پیش آمده است.

مشهدی ادامه داد: ارشاد ابتدا از مجمع ناشران الکترونیک حمایت کرد. اما رایزنی‌های از سوی عده‌ای صورت گرفت که سبب شد ارشاد از مدیران مجمع بخواهد برای فراگیرتر شدن مجمع ناشران، دو نفر از گروه‌های دیگر را به هیئت مدیره اضافه کنند. مدیران مجمع هم قبول کرده و تعداد اعضای هیئت مدیره از پنج به هفت رسید. بعد از اعضای مجمع ناشران الکترونیک خواسته شد تعداد این دو نفر به سه نفر افزایش یابد. باز هم این موضوع مورد قبول واقع شد. سپس اعلام شد که دو نفر هم از گروه‌های دیگر بیایند. این موضوع هم به نحوی حل شد. اما سرانجام اصل کار را زیر سوال بردند و گفتند باید انتخابات هیئت مدیره برگزار شود.

مدیرعامل اتحادیه رسانه‌های دیجیتال اسلامی افزود: به هر حال در بحث انتخابات دو جریان وجود دارد. یکی مدیران مجمع ناشران الکترونیک هستند که از قدیم در این حوزه فعال بوده و کار صنفی کرده‌اند. یک گروه دیگر هم به رهبری آقای طلایی رییس اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار حضور دارند. ما و دوستان دیگر تلاش کردیم میان این دو گروه مصالحه برقرار کنیم اما متاسفانه برخی روابط پشت پرده مانع از انجام این کار شده است.

انتخابات به روایت اتفاق
دکتر جواد اتفاق رییس مجمع ناشران الکترونیک نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فناوران در مورد تشکیل مجمع ناشران دیجیتال گفت:مجمع ناشران الکترونیک ۱۵ سال سابقه فعالیت دارد و برای دفاع از حقوق صنف تلاش می‌کند. در نمایشگاه کتاب امسال مشکلات زیادی برای حضور در نمایشگاه به وجود آمد و دوستان در وزارت ارشاد اعلام کردند که به دلیل آنکه مجمع مجوز فعالیت ندارد، اجازه حضور در نمایشگاه را نخواهد داشت.وی ادامه داد: هرچند که بالاخره یک متراژ نسبتا خوبی را از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در نمایشگاه کتاب دریافت، اما اقدامات خود را برای دریافت مجوزهای لازم آغاز کردیم. خوشبختانه آقای دکتر علیزاده در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارتخانه هم رویکرد خوبی داشتند و در جلسه‌ای که اوایل خرداد ماه برگزار شد، به ما اعلام کردند که برای کمک به قانونی شدن فعالیت‌های مجمع ناشران الکترونیک که چند سالی بود پیگیر آن بودیم، همکاری می‌کنند.

اتفاق افزود: بحث ما با دوستان و توافق‌مان این بود که مجمع ناشران الکترونیک مجوز فعالیت بگیرد و به کار خودش ادامه دهد و در واقع مجمع ناشران دیجیتال همان مجمع ناشران الکترونیک باشد. در این راه هم دوستان در ارشاد توصیه کردند که دو نفر را به جمع هیئت مدیره اضافه کنیم و ما هم با آغوش باز پذیرفتیم. اما جلوتر که رفتیم دیدیم صورت مساله عوض شده است و دوستان به دنبال سهم‌خواهی هستند. در واقع این رویکرد که مجمع ناشران الکترونیک به دنبال کسب مجوز برای فعالیت است عوض شد و انگار یک نهاد جدیدی از پایه در حال متولد شدن است و انتخاباتی برای آن برگزار خواهد شد و دوستان هم به دنبال سهم‌خواهی هستند.

رییس مجمع ناشران الکترونیک گفت: مشکل دیگر هم این است که اساسنامه‌ تهیه شده برای مجمع ناشران دیجیتال، این نهاد را از یک مجمع صنفی که خود صنف برای آن تصمیم می‌گیرد و هیئت مدیره منتخب همه کاره آن است، تبدیل به نهادی زیرمجموعه مرکز توسعه فناوری اطلاعات وزارت ارشاد شده است که هر لحظه مدیران ارشاد با عملکرد و سیاست‌های مدیران منتخب موافق نبودند، می‌توانند حکم به تغییر یا انحلال آن بدهند.

به گراش فناوران، وی با بیان اینکه برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کرده اما هنوز معلوم نیست که کاندیدا باقی بماند، گفت: روز چهارشنبه جلسه‌ای سنگین در وزارت ارشاد در این مورد برگزار شد اما نتیجه‌ای که نشان بدهد منافع صنفی در این مجمع جدید رعایت خواهد شد، از آن نگرفتیم. بنابراین حضور ما در انتخابات بستگی به شرایطی دارد که در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:39 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
همچنان گمانه‌زنی‌ها برای تاریخ 12 سپتامبر ادامه دارد. عرضه آیفون 5 یا معرفی آیپد مینی؟


آیا می دانید سورپرایز بزرگ اپل در ۱۲ سپتامبر چیست؟


اپل با ارسال دعوت نامه رسمی کنفرانس خود در روز ۱۲ سپتامبر تایید کرد سورپرایز بزرگی را با هدف معرفی محصولات جدید برای کاربران دارد.


شرکت اپل دعوتنامه رسمی برای برگزاری یک کنفرانس رسمی در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۲ به وقت محلی (ساعت ۲۱:۳۰ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱) در Yerba Buena Center شهر سانفرانسیسکو را منتشر کرد.

کارشناسان عرضه آیفون ۵ را سورپرایز جدید می دانند، هر چند برخی نیز ورود آیپد مینی با شمایلی جدید را پیش‌بینی می‌کنند.

اپل با ارسال دعوت نامه‌های رسمی برای رسانه‌ها و کارشناسان، از آنها دعوت کرده تا در سان فرانسیسکو گرد هم آیند.

نامه‌ها با این جمله شروع شده است: it`s almost here و البته با ذکر روز ۱۲ و سایه ای از شماره ۵ که گفته می‌شود همان آیفون ۵ است.

(برخی شایعه ها حاکی از این است که ممکن است اپل شماره دیگری را به جای ۵ اعلام کند، هر چند این احتمال بسیار کم است.) 

همچنین گفته می شود آیفون جدید روز دوازدهم عرضه رسمی نخواهد شد و همه چیز به تاریخ ۲۱ سپتامبر بر می گردد.

اپل قرار است سخت‌افزار و نرم‌افزار ویژه خود که با آندروید بسیار متفاوت است را به همگان نشان دهد تا گوگل علیرغم کپی‌برداری‌های نرم‌افزاری یا سامسونگ با کپی سخت‌افزاری، رو دست بخورند.

آیفون ۵ با سیستم عامل جدید ios6 و نیز رقیب گوگل‌مپ یعنی fruity mapping app عرضه شده؛ هر چند روی آن خبری از یوتیوب گوگل نخواهد بود.

ممکن است در شوی ۱۲ سپتامبر در مورد مینی آیپد نیز صحبت شود که تا کنون بیشتر از آیفون ۵ مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گفته برخی از افراد از داخل اپل، سری جدید آیپاد نانو ممکن است معرفی شود.

اخبار منتشر شده در این چند ماه گذشته حاکیست آیفون جدید (که شاید آیفون ۵ یا شماره دیگری نام گذاری شود) نسبت به نسل قبلی نازک‌تر٬ صفحه نمایش بلندتر (۴ اینچ) و دارای تغییرات و بهبودهای سخت‌افزاری خواهد بود.

همچنین از هم اکنون شایعاتی در مورد معرفی محصولات دیگری از جمله iMac ٬ Macbook Pro with Retina Display 13 inch هنگام برگزاری کنفرانس مطرح شده که هنوز در حد حدس و گمان است.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:38 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
حجم واردات انواع کالاهای دیجیتال
ورود 700هزار گوشی موبایل به کشور
 

کاهش حجم واردات انواع تلویزیون به کشور از استقبال مردم از تلویزیون‌های تولید داخل و توسعه صنعت ساخت تلویزیون در ایران حکایت دارد.


گمرک ایران حجم واردات کالاهای دیجیتالی به کشور را در ۴ ماهه نخست امسال اعلام کرد که براساس آن بالغ بر ۲۴۵ هزار و ۷۹۱ دستگاه لپ تاپ، ۱۴۹ هزار و ۵۶۰ کیلوگرم تلویزیون، ۴۴۹ هزار و ۸۴۱ دستگاه دوربین دیجیتالی و ۷۱۵ هزار و ۵۷۲ دستگاه گوشی موبایل وارد کشور شده است. 

به گزارش ایتنا از مهر، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در چهار ماهه نخست ۱۳۹۱ حجم واردات انواع لپ تاپ بالغ بر ۹۸۳ هزار و ۱۶۴ کیلوگرم، معادل ۲۴۵ هزار و ۷۹۱ دستگاه بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حجم واردات این کالای دیجیتالی یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۴۷۶ کیلوگرم و معادل ۳۴۴ هزار و ۱۲۰ دستگاه بوده حجم واردات انواع لپ تاپ در حدود ۳۹۳ هزار کیلوگرم، معادل حدودی ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش یافته است. 


در همین حال و براساس اعلام گمرک در چهار ماه نخست امسال حجم واردات انواع تلویزیون ۱۴۹ هزار و ۵۶۰ کیلوگرم بوده که واردات این کالای دیجیتالی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل که حجم واردات ۷۷۵ هزار و ۷۷۳ کیلوگرم بوده، در حدود ۶۲۶ هزار هزار و ۲۱۳ کیلوگرم کاهش یافته است. 


در بخش واردات دوربین‌های دیجیتال نیز براساس آمار منتشر شده در چهارماه نخست ۹۱ حجم انواع دوربین دیجیتال حدود ۳۱۴ هزار و ۸۸۹ کیلوگرم بوده که با درنظر گرفتن میانگین وزن ۷۰۰ گرم برای هر دوربین حدود ۴۴۹ هزار و ۸۴۱ دستگاه دوربین طی چهار ماه نخست سال جاری وارد کشور شده و این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حجم واردات انواع دوربین دیجیتال در حدود یک میلیون و ۱۲ هزار و ۴۹۵ دستگاه بوده حدود ۵۶۲ هزار و ۶۵۴ دستگاه کاهش یافته است. 


آمار ارائه شده از جانب گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد که از فرودین ماه تا پایان تیرماه سال جاری ۷۱۵ هزار و ۵۷۲ دستگاه گوشی موبایل وارد کشور شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که حجم واردات این کالا حدود ۲۱۳ هزار و ۴۷۵ دستگاه براورد شده حدود ۵۰۲ هزار و ۹۷ دستگاه افزایش داشته است. 


به گزارش مهر، براساس اعلام اتحادیه دستگاه‌های صوتی تصویری و تلفن همراه نیاز بازار تلفن همراه به بالغ بر یک میلیون گوشی موبایل در ماه است که با توجه به آمار منتشر شده از واردات رسمی این کالا، به نظر می‌رسد که ماهانه بیش از ۸۰۰هزار دستگاه گوشی موبایل از مبادی غیرقانونی و به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.

در همین حال و طبق اعلام اتحادیه دستگاه‌های صوتی تصویری و تلفن همراه، کاهش حجم واردات انواع تلویزیون به کشور از استقبال مردم از تلویزیون‌های تولید داخل و توسعه صنعت ساخت تلویزیون در ایران حکایت دارد.

کاهش میزان واردات انواع لپ تاپ و دوربین دیحیتال به کشور نیز در پی بی ثباتی نرخ ارز طی چند ماه اخیر به وقوع پیوسته است. 

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:37 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
اریک بورور و دوستانش، نسل آینده اینترنت را برای جهانیان به ارمغال خواهند آورد.


با مهندسی که گوگل را از نو سیم‌کشی می‌کند آشنا شوید


ساعت یک و سی پنج دقیقه روز دهم می ۲۰۱۱ بود که شخصی به نام اریک بورور، به جهانیان اعلام کرد در حال طراحی مجدد بزرگ‌ترین عملیات روی اینترنت است.

او در این باره نوشت: من نسل جدیدی از زیر ساخت‌ها را برای گوگل طراحی خواهم کرد. ابرها هنوز جوانند، خیلی کارها برای انجام دادن هست و هنوز راه زیادی باقی مانده.


برورو استاد دانشگاه برکلی است. اما این فقط یک جنبه از شخصیت اوست.
در واقع وی هیچ‌گاه به محیط آکادمیک بسنده نکرد.

او در سال ۱۹۹۰، موتور جست‌وجویی به نام Inktomi را طراحی کرد که نه تنها پایه و اساسی برای طراحی گوگل شد بلکه اینترنت را از نو بازتعریف کرد.

تا پیش از این همه سرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی تحت وب از سرورهایی عظیم و غول پیکری استفاده می‌کردند که مبتنی بر معماری RISC بود.

اما اریک نشان داد که یک مجموعه از صدها کامپیوتر ارزان قیمت می‌تواند به طرز قابل توجهی سریع‌تر از سوپرکامپیوترهای زمان خود عمل کند.

مدل او باعث رشد سریع اینترنت شد و موتور جست‌وجوی گوگل به پیروی از Inktomi و با پردازنده‌ها x86 اینتل که مخصوص دسکتاپ کامپیوترهای شخصی بود طراحی شد.

جالب است که تا به امروز هنوز هم سرورها از همین پردازنده ارزان قیمت استفاده می‌کنند.
 
این پیشینه درخشان سبب شده که گوگل برای طراحی مجدد زیرساخت‌هایش بار دیگر اریک را به استخدام خود درآورد.

پروژه‌ای که او و همکارانش روی آن کار می‌کنند قرار است نسل آینده اینترنت را برای جهانیان به ارمغان بیاورد.

اما تنها دلیل دعوت اریک به کمپانی گوگل Inktomi نبود. این روزها او به خاطر تئوری CAP معروف است.

براساس این تئوری وقتی شما داده‌هایی را روی صدها ماشین منتشر می‌کنید، می‌توانید تضمین کنید که داده‌ها با آنها سازگار هستند به این معنی که همه ماشین‌ها قادرند به صورت هم زمان به همه داده‌ها دسترسی داشته باشند.

همچنین می‌توانید تضمین کنید که سیستم همیشه در دسترس است یعنی هر زمان یک ماشین، داده‌ای را درخواست کند سیستم پاسخ معینی به وی خواهد داد.

علاوه بر این تحمل پارتیشنی هم در این سیستم تضمین شده‌است یعنی اگر بخشی از سیستم از کار افتاد، خللی در ادامه کار آن به وجود نخواهد آمد.

اما مسئله این است که نمی توانید هر سه این گزاره‌ها را با هم تضمین کنید.

قضیه CAP تحولی را در ساخت سیستم‌های توزیعی و اشتراک اطلاعات به وجود آورد که در نهایت به طراحی سیستم‌های رایانش ابری منجر شد.

درواقع سیستم‌های مشهور رایانش ابری آمازون (Ec2 cloud service) مثالی ابتدایی از سیستم‌هایی هستند که با ایده برورو طراحی شده‌اند.

اما این تئوری در نسل آینده زیرساخت‌های گوگل چه نقشی ایفا خواهد کرد؟
در این مرحله نمی‌توان به طور قطعی نظر داد.

درحال حاضر نقص اساسی زیرساخت‌های گوگل مشکل دسترسی است و امروزه با گسترش بیش از حد گوگل، این مشکل حادتر شده است.

بنابراین به نظر می‌رسد که بروور به خاطر این مسئله به گوگل فراخوانده شده است.

گوگل این‌روزها علاوه بر دعوت از بروور چندین مهندس باتجربه دیگر را هم به خدمت گرفته که فقط سه نفرشان از مهندسینی هستند که برای اولین بار زیر ساخت‌های آنرا طراحی کرده بودند.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:36 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
دو کاندیدای آمریکایی ترفندهای رقابت را به عرصه وب کشاندند
اینترنت آزادتر، رای بیشتر
 

این رقابت تا به آنجا رسیده که باراک اوباما و رقیبش میت رامنی در مورد ایده‌ها و برنامه‌های خود در مورد آزادی اینترنت صحبت کرده‌اند.

گزارش: نسترن صائبی - منابع: PCWorld و ZDNet
باراک اوباما به‌سرعت از طریق حساب رسمی خود در توییتر تایید کرد که واقعا خود اوست که در ردیت حضور یافته است. این موضوع از سوی مدیران ردیت نیز تایید شد.
بر اساس اطلاعات سایت بیش از ۲۰۰ هزار نفر در زمان واقعی پرسش و پاسخ در صفحه سوال و جواب اوباما حضور داشتند. اما به صفحه سوال و جواب آقای اوباما در کل بیش از ۸/۱ میلیون نفر تاکنون وارد شده‌اند تا مطالعه کنند.

هر چقدر که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک‌تر می‌شویم، رقابت دو کاندیدا برای جلب توجه شهروندان و به ویژه جوانان داغ‌تر می‌شود. این دو کاندیدا هر بار ترفندی را برای مطرح کردن خود در فضای مجازی و پشت سر گذاشتن دیگری رو می‌کند.
این رقابت تا به آنجا رسیده که باراک اوباما و رقیبش میت رامنی در مورد ایده‌ها و برنامه‌های خود در مورد آزادی اینترنت صحبت کرده‌اند.

حزب رامنی یعنی حزب جمهوری‌خواه آمریکا به تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرده که تمرکز خود را روی حذف قوانینی گذاشته که آزادی بیان کاربران را در اینترنت نقض می‌کند و همچنین اعلام کرده که تمام سعی خود را می‌کند تا از اطلاعات شخصی کاربران در اینترنت حمایت کند.
نمایندگان مجمع ملی جمهوری‌خواهان در تامپای فلوریدا هفته گذشته با پلات‌فورمی (اصول اساسی یک حزب سیاسی) موافقت کردند که شامل استقلال داخلی بخش خصوصی در اینترنت می‌شود و با تلاش‌هایی برای به دست گرفتن راهبری اینترنت از سوی سازمان ملل یا سازمان‌های بین‌المللی دیگر مخالفت می‌کند.
براساس این پلات‌فورم؛ اینترنت مهد بروز نوآوری است و باعث رشد و توسعه می‌شود و بیشتر و سریع‌تر از هر پیشرفت فناورانه‌ای در تاریخ بشر الهام‌بخش آزادی است. در واقع، غیر وابسته بودن این شبکه جهانی نشانه قدرت آن است. اینترنت سیستم ارتباطی را ارایه می‌دهد که به طور منحصر به‌فردی از مداخله دولت‌ها مبری است.

جمهوری‌خواهان همچنین اعلام کرده‌اند که این حزب تضمین خواهد کرد که اطلاعات شخصی افراد از دستکاری دولت‌ها در امان باشد و افراد خود حق کنترل استفاده از اطلاعات‌شان را داشته باشند. اما قوانین یا آیین‌نامه‌های جدید نمی‌توانند این اهداف را دنبال کنند. تنها «روش برای حراست یا بهبود این سیستم‌ها به واسطه بخش خصوصی» است.

واکنش‌های درهم
گروه‌های متعددی از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات خواسته‌اند تا از اصول آزادی اینترنت در پلات‌فورم‌های حزب‌شان حمایت کنند. در همین راستا، همایش حزب دموکرات هفته آینده برگزار خواهد شد. Demand Progress یکی از این گروه‌هاست که پلات‌فورم جمهوری‌خواه را حسابی تمجید کرده است.
قانونگذاران روی اسنادی دست گذاشته‌اند که ممکن است به مخالفت با قانون سوپا (قانون توقف سرقت آنلاین) بپردازد؛ لایحه‌ای که به آژانس‌های آمریکایی امکان می‌دهد موتورهای جست‌وجو و کسب‌وکارهای آنلاین دیگر را مجبور به قطع همکاری با وب‌سایت‌هایی کند که قانون کپی‌رایت را رعایت نمی‌کنند. به بیان دیگر، بر اساس این طرح تمام سایت‌هایی که به هر نحو محتوای دارای حق ‌تالیف را بدون اجازه انتشار دهند مسدود شده و همه شرکت‌ها و سرویس‌های آنلاین حتی ارایه دهندگان خدمات اینترنتی هم اجازه ارايه خدمات به این وبگاه‌ها را ندارند. قانونگذاران موافقت کرده‌اند که این پلات‌فورم همچنین می‌تواند با قانون حمایت و به‌اشتراک‌گذاری هوش سایبری یا سیسپا (CISPA) مخالف باشد. این قانون به شرکت‌های بخش خصوصی امکان می‌دهد که حجم اطلاعات بیشتری را در مورد مشتریان خود در اختیار آژانس‌های آمریکایی بگذارند تا از این طریق با تهدیدات سایبری مقابله کنند.

دیوید سگال، مدیر اجرایی گروهDemand Progress می‌گوید: برای سیاستمداران بسیار مهم است که بدانند آیا مخالف این اصول آزادی اینترنت اقدام می‌کنند یا نه. زیرا ممکن است با این کار خشم حزب خود را برانگیزند. وی می‌افزاید: واضح است که امروزه سانسور اینترنت و مانیتورینگ کاربران اینترنت کار منفوری است و در همین راستا، به دموکرات‌ها پیشنهاد می‌کنیم که برای مقابله با این اقدامات پلات‌فورمی را برای خود تعریف کنند.

اوبامای یخ زده
حزب باراک اوباما یعنی دموکرات‌ها نه مزایده‌ای برای طیف بی‌سیم راه انداخته و نه اپراتوری را ترغیب به سرمایه‌گذاری کرده و نه قانون بی‌طرفی اینترنت کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا را تایید کرده است.
به نظر می‌رسد که پلات‌فورم اوباما از چندی پیش تاکنون هیچ پیشرفتی در رسیدن به اهداف پوشش‌دهی پهن‌باند جهانی نداشته است. براساس این پلات‌فورم، فقط با شرط‌بندی‌های اینترنتی مقابله شده و برنامه‌های سرسختی برای اجرای قوانین موجود در زمینه مقابله با پورنوگرافی آنلاین در نظر گرفته شده است. البته هفته گذشته، اوباما قول داد که پلات‌فورم حزب دموکرات از آزادی اینترنت حمایت خواهد کرد. وی در جلسات پرسش و پاسخ خود در سایت Reddit.com نوشت: آزادی اینترنت موضوعی است که همه شما نسبت به آن حساسیت دارید و من هم دلم می‌خواهد که این مقوله اجرا شود.
وی افزود: ما به شدت با موارد خاص مقابله می‌کنیم تا اینترنت به عنوان یک پایگاه باز و آزاد برای همه افراد باقی بماند؛ از افرادی که می‌خواهند ایده‌های خود را در اینترنت به اشتراک بگذارند تا کسانی که می‌خواهند کسب‌وکاری را در این فضا شروع کنند.

تاثیر توییتر در انتخابات ریاست جمهوری
توییتر و دیگر شبکه‌‌ها یا رسانه‌های اجتماعی به خدمت کاندیدا‌های انتخاباتی آمده‌اند تا به هواداران خود انرژی بدهند. این شبکه‌ها از سویی دیگر سبب افزایش پشتوانه و سرمایه کاندیداها می‌شوند و از طرفی تمرکز مناظره‌های عمومی را به سمت آنچه بعضی‌ها نخستین «انتخابات اجتماعی» می‌نامند، تغییر می‌دهند.
زاک گرین، رییس مشاوران ۱۴۰Elect در همین راستا، ضمن توصیه به کاندیداها به نحوه‌ استفاده از توییتر می‌گوید: توییتر پتانسیل این را دارد که در روایت ملی از این رویداد نوسان ایجاد کند. علت این حرف این است که توییتر انتقال اطلاعات را دموکراتیزه کرده؛ توییت‌ها می‌توانند به کمک یک کاندیدا بیایند تا پیامی را که ممکن است فرصت دیده شدن در یک رسانه سنتی همچون روزنامه و تلویزیون را پیدا نکند، منتشر کنند. گرین در این خصوص می‌گوید که توییتر راهی برای تزریق یک پیغام به گفت‌وگوی ملی است.

تونی فراتو، سخنگوی پیشین خزانه‌داری آمریکا و کاخ سفید در دوران جورج دبلیو بوش و از شرکای شرکت مشاوره استراتژی‌های همیلتون پلس از توییتر به عنوان «تغییردهنده بازی» نام می‌برد و می‌گوید:توییتر برای کمپین‌ها این موقعیت را فراهم آورده تا بلافاصله با تعداد زیادی از کسانی که به صورت بالقوه می‌توانند رای‌دهنده باشند از طریق ارزان‌ترین روشی که می‌توان تصور کرد، رابطه برقرار کنند.
وی می‌افزاید: نه تنها این امکان وجود دارد که یک پیغام را برای میلیون‌ها نفر به نمایش بگذارید، بلکه همچنین می‌توان به اتهامات به سرعت پاسخ داد،. در گذشته، برای پاسخ‌گویی در برابر اتهاماتی که در یک تبلیغ تلویزیونی زده می‌شد، زمان زیادی می‌گذشت تا یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار و یا یک آگهی تازه منتشر شود.

رییس‌جمهور فعلی آمریکا، باراک اوباما از رقیب جمهوری‌خواه خود میت‌رامنی به طرز چشم‌گیری در زمینه تعداد دنبال‌کنندگان توییتر خود برتری دارد. اکانت توییتر اوباما ۶/۱۸ حدود میلیون دوست یا follower دارد، در حالی که میت رامنی حدود ۹۰۰ هزار دوست دارد.
از طرفی دیگر به روز رسانی توییت‌های رییس جمهور آمریکا بیش از ۱۰ برابر میت رامنی است و توییت‌های رامنی بیشتر مربوط به محتواهایی می‌شود که به اشتراک گذاشته شده‌اند و یا محتوایی را دوباره توییت کرده‌اند.

جانت کست، استاد دانشگاه ایالت فلوریدا با تخصص رسانه‌های دیجیتال می‌گوید که در انتخابات سال ۲۰۰۸، توییتر تازه آغاز به کار کرده بود و تاثیر محدودی داشت. چرا که کاربران کمتری داشت که عمده آنها جوانان بودند و به عنوان رسانه‌ای خبری اهمیت چندانی نداشت.
در گزارش مرکز تحقیقات Pew آمده که کاندیداهایی که از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند، نشان خواهند داد که با زمانه‌ خود حرکت می‌کنند. در این گزارش آمده: از زمان استفاده فرانکلین روزولت از رادیو، تا در آغوش‌گیری تلویزیون توسط جان اف کندی و تشخیص رونالد ریگان برای پتانسیل رویدادهای کمپین‌ در زمانه ماهواره‌ها و نوارهای ویدیویی، کاندیداها سریع‌تر به تصاحب قدرت فناوری‌های نوین می‌پردازند تا این حس را بیان کنند، که نمایندگی نسلی را دارند که با سمت و سویی که کشور به آن می‌رود هماهنگ هستند.

چت آنلاین باراک اوباما با کاربران در شبکه اجتماعی Reddit
«من باراک اوباما هستم، رییس‌جمهور آمریکا، هر چه می‌خواهید از من بپرسید»! این جمله‌ای بود که شامگاه چهارشنبه ۲۹ اوت در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) نوشته شد و حجم مراجعه به این وب‌سایت محبوب را با چنان افزایش شدیدی مواجه کرد که سایت برای دقایقی از دسترس خارج شد.
باراک اوباما به‌سرعت از طریق حساب رسمی خود در توییتر تایید کرد که واقعا خود اوست که در ردیت حضور یافته است. این موضوع از سوی مدیران ردیت نیز تایید شد. بر اساس اطلاعات سایت بیش از ۲۰۰ هزار نفر در زمان واقعی پرسش و پاسخ در صفحه سوال و جواب اوباما حضور داشتند. اما به صفحه سوال و جواب آقای اوباما در کل بیش از ۸/۱ میلیون نفر تاکنون وارد شده‌اند تا مطالعه کنند.

این اتفاق قابل ملاحظه‌ای در زمینه ایجاد ارتباط یک سیاستمدار با مردم قلمداد می‌شود؛ اتفاقی که اگر قرار بود مشابه آن در دنیای واقعی انجام شود به ساعت‌ها برنامه‌ریزی و هزینه مالی هنگفت نیاز بود. اما برای این کار تنها یک لپ‌تاپ استفاده شد و عکس اوباما با لپ‌تاپ هنگام پاسخ به پرسش‌ها در ردیت به‌سرعت در دیگر صفحات اینترنت پخش شد و این امر به عنوان لحظه‌ای مهم در «درهم‌آمیختگی اینترنت و سیاست» در تاریخ اینترنت شمرده می‌شود.

«هر سوالی می‌خواهی بپرس» (Ask me anything) بخشی در ردیت است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از افرادی که در آن حاضر می‌شوند سوالات خود را بپرسند. معمولا سوالات و جواب‌ها با رای کاربران در بالا یا پایین صفحه رده‌بندی و در نتیجه اولویت‌بندی نیز می‌شوند.
در واقع، باراک اوباما نخستین رییس‌جمهور دنیاست که با زیرکی‌اش از این امکان وب‌سایت ردیت استفاده کرده است. بر اساس اطلاعات سایت ردیت در کل برای پست باراک اوباما ۲۱ هزار و ۱۴۰ کامنت نوشته شده است که رقمی بی‌نظیر است. البته این اقدام به ردیت محدود نماند و توییتر را نیز با انتشار فورانی توییت درباره حضور رییس‌جمهور در ردیت مواجه کرد. آنچنانکه این موضوع به‌سرعت در توییتر تبدیل به ترند (trend) شد. ترند موضوع یا توییتی است که در زمینه خاصی ارسال و دارای بیشترین مشارکت‌کننده در واحد زمانی می‌‍‌‌‌شود.
ترندها یکی از پرکاربردترین ابزارهای توییتر، مخصوصا در زمینه اطلاع‌رسانی از طریق توییتر، محسوب می‌شوند. سوال‌ها از باراک اوباما در ‌ردیت از جدی تا شوخی و هجو در هم آمیخته بود که رییس‌ جمهور جز در مواردی به سوالات جدی پاسخ گفت؛ سوالاتی از قبیل آزادی اینترنت و بیکاری. البته اوباما وقتی صحبت از بازیکن مورد علاقه‌اش در بسکتبال شد به شوخی جواب هر سوال را داد. اما بسیاری از دیگر سوالات که شوخی یا تمسخرآمیز بودند بی‌جواب ماندند. با این‌ همه وی که در تلاش است تا ریاست دوره آینده دولت را برای بار دیگر عهده‌دار شود، به دقت به سوالات کاربران در دیگر موارد پاسخ داد.

حضور اوباما در شبکه اجتماعی ردیت از ساعت ۴:۳۰ بعداز ظهر روز چهارشنبه ۲۹ اوت به وقت آمریکا آغاز شد. طولانی‌ترین پاسخ اوباما به سوال درباره بیکاری بود. وی در پاسخ به این سوال ۲۹۷ کلمه نوشت و ۱۵ دقیقه وقت صرف شد تا جواب آقای رییس‌ جمهور به این پرسش پست شود. با وجود آنکه پاسخ به پرسش‌ها درباره قانونی کردن مواد مخدر و سایر مسایل بحث‌برانگیز بود، اما کاربران سایت ردیت که ردیتور نامیده می‌شوند، آن را مثبت ارزیابی کردند.
اوباما در انتهای جلسه نیم‌ ساعته پرسش و پاسخ آنلاین، ضمن تشکر از کاربران، این کار را نمونه‌ای از کمک فناوری و اینترنت به انجام گفت‌وگوهایی خواند که دستیابی به دموکراسی را در دراز مدت آسان‌تر می‌کنند. جالب است بدانید که اوباما همچنین از امکان پاتوق کلیک گوگل پلاس برای کنفرانس ویدیویی و شبکه‌های اجتماعی کلیک پینترست و کلیک اینستاگرام نیز استفاده می‌کند.
گفتنی است که سایت ردیت که در سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی شد، در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین سایت‌های جمع‌آوری اخبار در دنیاست. ردیت در حال حاضر نزدیک به ۴۰ میلیون بازدیدکننده یکتا (یونیک) در ماه دارد.

کمک‌های اقتصادی شرکت‌های فناوری به باراک اوباما
براساس گزارش سایت Open Secrets ، در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۲، شرکت‌های مایکروسافت و گوگل به ترتیب با ۴۴۳ هزار دلار و ۳۵۷ هزار دلار در رتبه دوم و سوم اهداکنندگان کمک‌های اقتصادی به باراک اوباما قرار دارند.
البته سایت تاکید کرده است که این کمک‌ها به طور مستقیم از سوی این شرکت‌ها و شرکت‌های دیگر انجام نشده است، بلکه از سوی اعضا، کارمندان و دارندگان سهام و اقوام درجه یک آنها صورت گرفته است.

بر اساس آمار این سایت، اوباما در جمع‌آوری کمک‌های مالی بسیار موفق‌تر از رامنی عمل کرده است. اوباما توانسته است حدود ۳۴۸ میلیون دلار کمک جمع‌آوری کند، در صورتی که رامنی حدود ۱۹۳ میلیون دلار کمک دریافت کرده است.
گفته می‌شود که در انتخابات چهار سال پیش هم شرکت‌های فناوری اوباما را ترجیح داده بودند، تا جایی که مدیرعامل وقت گوگل یعنی اریک اشمیت در کارزار انتخاباتی اوباما شرکت کرد و به عنوان مشاور وی فعالیت کرد. استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت هم چهار سال اخیر، حامی اوباما بوده است.
به طور کلی، بعد از انتخابات چند عضو گوگل وارد دستگاه اداری اوباما شدند و اریک اشمیت به همراه کریک موندی، رییس بخش پژوهش و راهبردی مایکروسافت عضو شورای مشورتی اقتصادی شدند.
به این ترتیب به صورت خلاصه حامیان اوباما، شرکت‌های فناوری، دانشگاه‌ها و تشکیلات حقوقی هستند. در صورتی که بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری از رامنی حمایت می‌کنند.

فیس‌بوک هم تا حالا بیشتر حامی اوباما بوده است، اما موضع جدید اپل مشخص نیست و از آنجا که مطابق برنامه‌های اقتصادی اوباما مجبور به پرداخت مالیات بیشتری خواهد شد، معلوم نیست، عملا موضعش چگونه باشد.

کمپین رامنی، ترند توییتر خرید
کارزار انتخاباتی میت رامنی برای نخستین بار در تاریخ شبکه‌های اجتماعی یک موضوع ترند شده ملی توییتر را به عنوان یک کمپین تبلیغاتی برای خود خریدند.
حزب جمهوری‌خواه آمریکا حساب کاربری #RomneyRyan2012 را به عنوان یک نشانی ارتباطی رسمی برای کمپین خود خریداری کردند که در کنار ترندهای دیگر در توییتر به نمایش در می‌آید. به هر حال، از آن زمان تاکنون این ترند سفارشی در کنار عناوین دیگر قرار گرفته است. شرکت توییتر البته پیش از این هم هشتگ‌هایی را از سال ۲۰۱۰ تاکنون از ۱۲۰ هزار دلار به بالا فروخته بود، ولی استفاده سیاسی از آن برای نخستین بار صورت می‌گیرد.

زک موفات، مدیر امور دیجیتال میت رامنی به سایت Mashabale گفته است که ما واقعا فکر می‌کنیم که دسترس بودن می‌تواند رویکردی که خودمان را برای آن آماده کرده‌ایم و آن دسترسی بدون دیوار است، نشان بدهد. او اظهار امیدواری کرده که این یک آغاز برای تغییر باشد.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:35 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 تولید کننده گوشی ایرانی: گوشی‌های فرسوده هر برندی تا سقف ۲۵ هزار تومان خریداری می‌شود.

مدیرعامل یک شرکت تولید کننده گوشی و تبلت ایرانی از اجرای طرحی خبر داد که براساس آن گوشی های فرسوده موبایل هر برندی را با گوشی ایرانی تولید داخل معاوضه می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، رضا مریداوی - مدیرعامل شرکت ارتباطات ایرانیان اروند با اشاره به طرح تعویض گوشی‌های فرسوده اظهار داشت: گوشی‌های فرسوده هر برندی تا سقف ۲۵ هزار تومان خریداری می‌شود و طرح جایگزینی این گوشی‌ها از سوی این شرکت از امروز در تمامی بازارهای تلفن همراه کشور اجرا می‌شود.

تولیدکننده تبلت و گوشی‌های ایرانی دیمو افزود: براین اساس چنانچه کاربران یک گوشی خراب را به فروشندگان محصولات دیمو تحویل دهند، در صورتی که گوشی قابل روشن شدن باشد، ۲۵هزار تومان و در صورتی‌ که کاملا خراب باشد مبلغ ۲۰هزار تومان در خرید گوشی دیمو به وی تخفیف داده خواهد شد.
وی تصریح کرد: در واقع برنامه شرکت دیمو یک طرح جایگزین است که تنها شامل خرید یکی از انواع گوشی‌های تولید این شرکت می‌شود.

از مشخصات فنی این گوشی می‌توان به دو سیمکارت همزمان فعال، نمایشگر ۲.۸ اینچی لمسی، بلوتوث و رادیو، ارتقاء حافظه داخلی توسط مموری کارت و دوربین با وضوح بالا اشاره کرد.
 

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:34 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
گزارشی از کنفرانس "امنیت آینده"
نگاهی به تبهکاری در فضای مجازی
 

فرضیه‌هایی وجود دارد مبنی بر این که سود حاصل از جرایم اینترنتی بیشتر از جرایم مواد مخدر است.

نگاهی به تبهکاری در فضای مجازی


کلان‌شهرهای مدرن بدون کامپیوتر به ندرت قادر به کار هستند.
تامین برق، خدمات امدادی و مخابرات شدیدا به اینترنت نیازمند هستند.
چه رخ می‌دهد اگر اینها از کار بیافتند؟

قطع شبکه‌های کامپیوتر و سیستم‌های سرور می‌تواند تاثیری فاجعه‌آمیز و مخرب روی انسان‌ها و اقتصاد داشته باشد.

نمونه‌ای از این دست را می‌توان درسال ۲۰۱۱ در رویدادهای موسوم به "بهارعربی" یافت.

در مصر دولت این کشور جهت تضعیف مخالفان برای چند روز اینترنت را فلج کرد.
ولی زیان‌دیدگان اصلی شرکت‌هایی بودند که خسارت‌های میلیاردی متحمل شدند.
چنین اختلالاتی می‌توانند حتی در جوامعی که در آنها از بحران‌های سیاسی و انقلاب خبری نیست دردسرآفرین باشند.

کارشناسان می‌گویند خطرات ناشی از فضای مجازی همه جا را تهدید می‌کنند.
این که چگونه می‌توان جوامع مدرن را در برابر تبهکاری اینترنتی محافظت کرد موضوع بحث کارشناسانی از بخش‌های پژوهش، اقتصاد و سازمان‌های امنیتی در هفتمین گردهمایی "امنیت آینده" در بن از ۴ تا ۶ سپتامبر است.

خطرات غیرقابل شناسایی
این که ویروس‌ها و تروجان‌ها می‌توانند کامپیوترها را فلج ‌کنند و اطلاعات کاربران را مورد سوءاستفاده قرار‌دهند برای بسیاری آشکار است.

ولی تهدیدهایی نیز وجود دارند که به سهولت قابل شناسایی نیستند. به‌ویژه "بت‌نت‌ها" باعث نگرانی بسیاری از کارشناسان شده‌اند.

"بت‌نت‌ها" شبکه‌های سری هستند که تبهکاران راه‌اندازی می‌کنند.
برای این منظور آنها روی سرور یک برنامه کامپیوتری نصب می‌کنند که خود را روی کامپیوترهای دیگر که به اندازه کافی تحت حفاظت نیستند تکثیر می‌کند.

برنهارد کلس از "موسسه فراون‌هوفر برای ارتباطات، پردازش اطلاعات و ارگونومی" می‌گوید که این کامپیوترها تحت مالکیت کامپیوتر مرکزی در می‌آیند و سپس تبهکار شبکه کاملی از سیستم‌های کامپیوتری در اختیار دارد که فرمانبردار او هستند و برای مثال به کامپیوترهای دیگر حمله می‌کنند.

"بت نت‌های" کوچک و بزرگ با صدها یا حتی میلیون‌ها دستگاه آلوده وجود دارد. 

هر چه یک "بت‌نت" کوچک‌تر باشد تشخیص آن برای کارشناسان دشوارتر خواهد بود.

همچنین "بت‌نت‌های خفته" خطرناک هستند که فعالیت کمتری نشان می‌دهند ولی در زمانی تعیین شده قابل فعال شدن می‌باشند. 

مشخص نیست که تبهکاران از این راه چقدر پول کسب می‌کنند اما یک چیز واضح است: پشت این داستان یک تجارت میلیاردی نهفته است حتی فرضیه‌هایی وجود دارد که سود حاصل از جرایم اینترنتی بیشتر از جرایم مواد مخدر است.

کلس هشدار می‌دهد که این تهدید شامل شبکه شرکت‌های بزرگ و متوسط و نیز کاربران خصوصی می‌شود.

بهانه‌ای برای سانسور سیاسی
تهدیدهای فضای مجازی می‌توانند فراتر از کامپیوترها درخانه یا محل کار باشند. 

پتر مارتینی، استاد فناوری اطلاعات در دانشگاه بن در این رابطه هشدار می‌دهد که حملات احتمالی می‌توانند همه بخش‌های جامعه را فلج کنند. 

او می‌گوید: «در این حالت دستگاه خودپرداز، پول بیرون نمی‌دهد یا سازوکارهای امنیتی در فرودگاه کار نمی‌کنند و بنابراین مسافران به دلایل امنیتی اجازه ورود به هواپیما را نخواهند داشت».

مارتینی می‌گوید فراخوانی به نظارت‌های شدیدتر اینترنت به ندرت یاری‌رسان خواهد بود. 

کشورهای غیردموکراتیک متعددی وجود دارند که از مبارزه علیه تبهکاری اینترنتی به عنوان بهانه‌ای برای سانسور سیاسی استفاده می‌کنند. 

اگر چه ضروری است پیگیری شود که بدافزار از کجا پخش شده است، اما نمی‌شود به این دلیل وارد حریم خصوصی کاربران کامپیوتر شد. 

راهبرد بهترجداسازی بخش‌های امن و کمتر امن به شکل واضحی از یکدیگر است.

بدافزارها تنها از طریق اینترنت به کامپیوترها وارد نمی‌شوند. حتی در هنگام تولید کامپیوتردر "تراشه" آن می‌تواند کرم وجود داشته باشد.

گرون‌والد کارشناس امنیتی می‌گوید: «ما باید از کامپیوترها آگاهانه استفاده کنیم. ما در جامعه غربی مان با کامپیوترها اغلب سروکار داریم و این بسیار خوب است اما همان گونه که من می‌دانم در هنگام استفاده از چکش باید مواظب انگشتانم باشم که به آنها آسیبی نرسد باید در استفاده ازکامپیوتر نیز بدانم که در صورت ساده‌لوحی من می‌تواند به من لطمه‌های بزرگی بزند. احساس من این است که ما گاهی از کامپیوترها بسیار ساده‌لوحانه استفاده می‌کنیم.»

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:33 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 شرکت اپل اعلام کرد به منظور کاهش مراودات تجاری خود با سامسونگ، سفارشات مربوط به چیپ‌های حافظه را به حداقل می‌رساند.


اپل مراودات تجاری خود با سامسونگ را کاهش می‌دهد


به نظر می‌رسد داستان دعوای اپل و سامسونگ فعلا ادامه داشته باشد و هر روز خبر جدیدی درباره رفتار خصمانه این ۲ شرکت بزرگ منتشر شود.


بر اساس گزارش ایتنا از تلگراف، روز گذشته اپل اعلام کرد که با توجه به رویه‌ای که در پیش گرفته، قصد دارد تا سفارشات مربوط به تراشه‌های حافظه آی‌فون جدید خود را که شرکت سامسونگ تنها تولیدکننده آن بود کاهش دهد تا با این اقدام، اتکای خود را به رقیب و دشمن خود کم کند. 

تا پیش از این سامسونگ یکی از منابع اصلی تامین میکروپردازنده‌ها، صفحات نمایش فلت و چیپ‌های حافظه محصولات آی‌پد، آی‌فون و آی‌پاد اپل بود. 

اما اپل روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد میزان تامین قطعات مورد نظر برای آی‌فون جدید خود را از سامسونگ کاهش دهد.

هر چند هنوز نام شرکت کره‌ای در لیست تامین کنندگان قطعات محصولات اپل وجود دارد، اما با این اقدام، اپل در صدد کاهش مراودات تجاری خود با این شرکت است.

به گفته مدیران اپل، در حال حاضر این شرکت برای تامین قطعات مورد نیاز خود با شرکت‌های توشیبای ژاپن و SK Hynix کره وارد مذاکره شده است تا به این ترتیب جای خالی سامسونگ را پر کند.

یکی از منابع آگاه علاوه بر این که عنوان کرد سامسونگ هنوز هم در لیست تامین‌کنندگان قطعات برای اپل وجود دارد، اعلام کرد این اقدام اپل ربطی به روابط تیره و تار ۲ شرکت بر سر حق مالکیت فناوری‌های مربوط به تبلت ندارد و اپل فقط قصد دارد تعداد تامین‌کنندگان قطعات خود را افزایش دهد.
 


تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:33 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد.


چرا اینترنت کشور ما کند است؟


وجود مشكل در كابل‌ها و مسيرهاي بين‌الملل، اختلال در كابل‌هاي زيردريايي و در نهايت ملاحظات امنيتي برخي مواردي هستند كه به گفته وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گاه موجب كندي و اختلال در اينترنت مي‌شوند.


به گزارش ایتنا رضا تقي‌پور در گفت‌وگويي با ايسنا، اظهار كرد: كندي اينترنت دلايل متعددي مي‌‌تواند داشته باشد كه در برهه‌هاي زماني مختلف به آنها اشاره شده است اما در ابتداي دولت نهم، ما پهناي باند بين‌الملل را از هفت درگاه دريافت مي‌كرديم اما اكنون تعداد اين درگاه‌ها دو برابر شده و به ۱۴ درگاه رسيده است.

به گفته او در اين ميان گاه به دلايلي ممكن است برخي درگاه‌ها با مشكلي مواجه شدند و در كابل‌هاي بين‌الملل يا در مسير منتهي به كشور، اختلالي ايجاد مي‌شود كه در اين موارد ترميم آن بخش و يا تامين پهناي آن از سوي درگاه‌هاي ديگر بين دو روز تا يك هفته زمان مي‌گيرد و همين مسئله موجب كندي اينترنت در اين مدت مي‌شود.


وزير ICT در ادامه كابل‌هاي زيردريايي و اختلالات آنها را از ديگر دلايل كندي اينترنت كشور دانست و گفت: گاه هم شاهد بوده‌ايم كه اختلالات ايجاد شده در شبكه اينترنت كشور به كابل‌هاي زيردرياي عمان برمي‌گردد كه اكنون با ايجاد يك كابل موازي زيردريايي تلاش شده است حجم مشكل در اين زمينه كم شده و بخش اعظمي از ترافيكي كه در اين زمينه و جود دارد منتقل شود.


اما تقي‌پور از ملاحظات امنيتي به عنوان يكي از ديگر از دلايل كندي اينترنت در برخي زمان‌ها ياد كرد و افزود: با توجه به حملات متعددي كه در ارتباط با اينترنت كشور صورت مي‌گيرد ما نيز گاه ناچار به تشديد ملاحظات امنيتي هستيم و اين مسئله موجب ايجاد محدوديت‌هايي در پهناي باند و سرعت اينترنت مي‌شود.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:32 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
زورآزمایی اینترنتی
در رقابت بین گوگل و بینگ شما داور باشید
 

معرفی سایتی برای امتیاز دادن به نحوه عملکرد گوگل و بینگ.


در رقابت بین گوگل و بینگ شما داور باشید


در بحبوحه رقابت‌های شدیدی که امروزه بین جست‌وجوگرهای اینترنتی در گرفته است، مایکروسافت می‌گوید بینگ بسیار بهتر از گوگل عمل می‌کند.


به گزارش ایتنا، مایکروسافت در وبلاگ سایت بینگ تاکید کرده که این ادعا را بر اساس تحقیقات و تجارب واقعی و نتایج آزمایش‌های صورت گرفته به زبان رانده است.

مایکروسافت از یک وسیله ویژه‌ای با نام Bing It On Challenge که کاری از یک شرکت مستقل است، برای سنجش نحوه عملکرد این دو جست‌وجوگر استفاده می‌کند.

این ابزار در واقع یک سایت مستقل است به آدرس www.bingiton.com . 


مایکروسافت از یک شرکت پژوهشی مستقل خواسته ابزاری برای محک‌زنی میزان ارتباط یافته‌های بینگ و گوگل طراحی کند.

غول فناوری مدعی است امتیازی که کاربران به بینگ داده‌اند، دو برابر امتیازی است که گوگل از آن خود کرده است.

مایکروسافت با اشاره به یافته‌های این پژوهش می‌گوید اکنون زمان آن فرا رسیده که کاربران، گوگل را کنار بگذارند. بینگ به آن حد از کیفیت رسیده که به آسانی بتوان آن را جایگزین گوگل کرد.

از آنجا که «مرتبط بودن پاسخ‌ها» مهم‌ترین اولویت کاربران است، لذا بهترین پیشنهاد مایکروسافت به پژوهشگران و افراد جست‌وجوگر bing.com است. 


نحوه عملکرد سایت داور 
در سایت BingItOn.com، برای هر جست‌وجو دو کادر جداگانه در چپ و راست صفحه ظاهر می‌شود.

کاربران بسته به کیفیت و ارتباط یافته‌ها، با تیک زدن مشخص می‌کنند که نتایج نمایش درآمده در کدام کادر، بهتر و کاربردی‌تر است.

در واقع هر جست‌وجو یک برنده دارد: کادر چپ یا کادر راست.

البته می‌توان با انتخاب گزینه draw رای ممتنع داد و هیچ کدام را برنده اعلام نکرد.

توجه داشته باشید که مشخص نیست کدام کادر، نتایج گوگل یا بینگ را نشان می‌دهد.

پس از پنج بار جست‌وجو و پنج بار امتیازدهی، سایت مزبور نتیجه نهایی را مشخص می‌کند.

کاربران می‌توانند نتیجه این زورآزمایی اینترنتی را از طریق فیس‌بوک، توییتر یا گوگل پلاس به اشتراک بگذارد.

تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 2:31 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 ثروتمندان سنگاپور به دلیل نگرانی از سرقت، خودروهای خود را در طبقات برج های مسکونی و در کنار آپارتمان هایشان پارک می کنند.


<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>

<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>

<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>

<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>

<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>

<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>

<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=654982&txt=خودرو'  class=a_hid target=_blank>خودرو</a>تاريخ : جمعه هفدهم شهریور 1391 | 10:44 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 بازدیدکنندگان از وبسایت یا موزه می‌توانند برای رشد درخت ‌ها، بر برگ‌های آن قطعات فیلم اضافه کنند.

پروژه هنری «جنگل نفیس»، همکاری آنلاین گوگل و موزه «تیت مدرن» لندن است که مردم را قادر به خلق پویانمایی‌های کوتاه در ادامه آثار دیگران می‌کند.

کاربران می‌توانند هم از چیدمان فیزیکی در موزه تیت مدرن و هم از وب‌سایت برای خلق آثار خود استفاده کنند. 


به گزارش ایتنا از یورونیوز، برای شروع این طرح از هفت هنرمند دعوت بعمل آمد تا انیمیشن های کوتاه با استفاده از ابزار نقاشی ایجاد شده توسط گوگل بسازند.
بازدیدکنندگان از وبسایت یا موزه می‌توانند برای رشد درخت ‌ها، بر برگ‌های آن قطعات فیلم اضافه کنند.

جین برتن، مدیر خلاقیت می‌گوید: «هدف ما گرد هم آوردن هنرمندان با بازدیدکنندگان تیت در یک جامعه خلاق آنلاین بود. آنچه ما اینجا انجام می‌دهیم از سورئالیست‌ها و بازی موسوم به «لاشه لذیذ» شان الهام گرفته شده است. به این ترتیب که کسی چیزی خلق می‌کند، به نفر بعدی تحویل می‌دهد و به واکنش زنجیره‌ای بزرگی تبدیل می‌شود. ما این کار را در عصر دیجیتال با ابزار انیمیشن انجام می‌دهیم.»

با افزایش سکانس‌ها، ویدیو‌ها افزایش پیدا می‌کنند و به شاخه‌های متعدد در جهت‌های متعدد تقسیم شده، شمار بینهایتی از پایان‌های ممکن از احتمالات ایجاد می‌کنند.

این طرح درباره گذر از محدودیت‌های خلاقیت در همکاری آنلاین و توانایی‌های رابط کاربر است.

در طول زمان کاربر‌ها می‌توانند بذرهای جدید ایجاد کرده، پویانمایی‌های جنگل را گسترش دهند.

ساختارهای فیزیکی در طبقه سوم موزه تیت مدرن برای بازدید عموم تا پایان امسال آزاد است.
 

تاريخ : جمعه هفدهم شهریور 1391 | 10:33 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 این اقدام نوکیا در حالی صورت می‌گیرد که ارزش سهام این شرکت در حال کاهش است و در روز چهارشنبه نزول ۱۳ درصدی داشته است.

شرکت نوکیا قیمت تلفن‌های همراه قدیمی خود که مبتنی بر سیستم عامل ویندوز هستند را کاهش داد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت نوکیا که در حال زیاندهی و از دست دادن سهم خود از بازار است قصد دارد تا بهای تلفن‌های همراه هوشمند قدیمی مبتنی بر ویندوز را کاهش دهد. 
 
منابع آگاه به امور نوکیا یک روز پس از اینکه این شرکت تلفن جدید لومیا را رونمایی کرد با اعلام خبر فوق به خبرگزاری رویترز عنوان کردند که این شرکت فنلاندی قیمت تلفن همراه لومیا ۸۰۰ را ۱۵ درصد کاهش داده است و بر روی برخی دیگر از مدل‌های خود نیز تخفیف‌هایی ارائه کرده است.

این اقدام نوکیا در حالی صورت می‌گیرد که ارزش سهام این شرکت در حال کاهش است و در روز چهارشنبه نزول ۱۳ درصدی داشته است.


تداوم کاهش ارزش سهام نوکیا در حالی است که این شرکت روز گذشته دو تلفن همراه جدید خود را رونمایی کرد اما هنوز در خصوص زمان و قیمت عرضه این تلفن‌ها اظهار نظری نکرده است.

تاريخ : جمعه هفدهم شهریور 1391 | 10:32 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 شرکت مایکروسافت اعلام کرد به منظور گسترش فعالیت‌های خود در چین، یک هزار نیروی چینی استخدام می‌کند.


استخدام یک هزار نیروی کار چینی در مایکروسافت


 مایکروسافت قصد دارد برای استحکام موقعیت خود در بازار حدود یک هزار نیروی کار چینی را استخدام کند. 

به گفته یکی از منابع نزدیک به این شرکت، در حال حاضر مایکروسافت ۴ هزار و ۵۰۰ پرسنل چینی در اختیار دارد و قرار است یک هزار نفر دیگر به این افراد اضافه شوند. 

بر اساس گزارش ایتنا از رویترز،رالف هاپتر مدیر اجرایی مایکروسافت در چین می‌گوید: افراد جدیدی که استخدام می‌شوند، در بخش‌های تحقیق و توسعه، فروش، بازاریابی و خدمات به کارگرفته خواهند شد. 

اضافه شدن یک هزار نیروی کار به کارمندان قبلی شاغل در مایکروسافت چین می‌تواند رقابت تنگاتنگی با شعبه این شرکت در کشور هند که هم اکنون حدود ۵ هزار و ۸۰۰ نفر نیروی کار در اختیار دارد، به وجود آورد. 

مایکروسافت قصد دارد با سرمایه‌گذاری سالانه ۵۰۰ میلیون دلار در بخش تحقیق و توسعه در کشور چین، جایگاه فعلی خود را روز به روز ارتقا دهد. 

با وجود تلاش‌ها و سرمایه‌گزاری‌های کلان شرکت مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزار جهان در کشور چین، اما هنوز مقررات بازدارنده‌ای در مورد حق انتشار و کپی در این کشور وجود ندارد.
 

تاريخ : جمعه هفدهم شهریور 1391 | 10:32 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |

EnjoyTheHungama.Org
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~تاريخ : جمعه هفدهم شهریور 1391 | 10:0 قبل از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
ایرانی و عروس ملکه انگلستان
مهرداد کرم زاده که در رشته پرتاب دیسک مسابقات پاراالمپیک به مدال نقره دست یافت برای دریافت جایزه خود، دستان خود را به پشت برد تا خانم کیت میدلتون، عروس ملکه انگلستان، به آویزان کردن مدال به گردنش اکتفا کند و زحمت دست دراز کردن را به خود ندهد.

جام فرهنگی، العربیه نوشت:

مهرداد کرم زاده ورزشکار ایرانی حاضر در پارالمپیک لندن هنگام دریافت جایزه خود در رشته پرتاب دیسک از دست دادن با عروس ملکه بریتانیا خودداری کرد.

 

به گزارش روزنامه بریتانیایی "سان" کرم زاده هنگام دریافت جایزه دستانش را رو به پشت برد تا خانم کیت میدلتون تنها به آویزان کردن مدال به گردن این ورزشکار بسنده کند.

 

رسانه های بریتانیا در 24 ساعت گذشته گزارش های زیادی درباره این اقدام منتشر کرده اند. در فرهنگ بریتانیا رد کردن دست خانواده سلطنتی بی احترامی به کشور به حساب می آید.

 

روزنامه "دیلی اکسپرس" در این زمینه نوشت: دست ندادن کرم زاده با خانم میدلتون به دلیل تفاوت فرهنگی میان دو کشور است زیرا در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی دست دادن زن و مرد نامحرم جایز نیست.

 

این روزنامه افزود هیئت ورزشی ایرانی به مقامات پارالمپیک گفته اند اگر مدال ها توسط یک مرد توزیع می شد، کرم زاده هیچ مشکلی برای دست دادن با وی نداشته است.

دیلی اکسپرس به نقل از سخنگوی کاخ سلطنتی بریتانیا گفته است بسیاری از ورزشکاران کشورهای اسلامی به دلایل دینی و فرهنگی از دست دادن با زنان غریبه خودداری می کنند.تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:32 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
غول هالیوود درگذشت
بازیگری که لقب غول هالیوود را یدک می کشید پس از طی یک دوره مشقت بار بیماری درگذشت.

جام فرهنگی؛ سایت یورو نیوز از درگذشت غول هالیوود خبر داد.

مایکل کلارک دانکن، بازیگر آمریکایی که دوستداران سینما از فیلم «مسیر سبز» با چهره‌ او آشنا هستند، در سن ۵۴ سالگی درگذشت. «بی‌باک» و «سیاره‌ی میمون‌ها» از دیگر فیلم‌هایی هستند که او در آنها ایفای نقش کرده بود.

 

دانکن در ماه ژوئیه سال جاری میلادی دچار سکته‌ی قلبی شده و اگر چه از این حمله جان سالم به در برده بود، اما نتوانست سلامتی خود را کاملا بازیابد. او شامگاه دوشنبه (۳ سپتامبر) در بیمارستانی در لس‌آنجلس درگذشت.

به گزارش نشریه‌ی لس‌آنجلس تایمز مایکل دانکن فعالیت‌های خود در هالیوود را از دهه‌ی نود میلادی آغاز کرد، البته نه به عنوان بازیگر، بلکه به عنوان محافظ ستارگانی بزرگ چون مارتین لورنس و ویل اسمیت.تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:30 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 انتظار مردم برای رونمایی از آیفون 5 و صعود فروش سامسونگ گالاکسی S3 از دلایل افول جایگاه اپل در بازار آمریکا است.


اپل جایگاهش را از دست داد


تلفن همراه هوشمند آیفون 4S جایگاه خود به عنوان پرفروش‌ترین تلفن‌ همراه هوشمند در آمریکا را از دست داد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، نتایج بررسی یک موسسه مطالعاتی نشان می‌دهد که برای اولین بار پس از آغاز فروش آیفون 4S این تلفن همراه هوشمند جایگاه خود به عنوان پرفروش‌ترین در آمریکا را از دست داده است.

مایکل والکی، تحلیلگر موسسه Canaccord Genuity در این خصوص گفت: اپل به زودی از تلفن همراه هوشمند آیفون ۵ خود رونمایی خواهد کرد و به همین دلیل بسیاری از مردم که قصد خرید تلفن‌های همراه آیفون را دارند فعلا دست نگه‌ داشته‌اند تا مدل جدید آیفون را خریداری کنند و به همین دلیل فروش آیفون 4S با کاهش مواجه شده است.

وی تصریح کرد: در همین حال شرکت سامسونگ مدل جدید گالاکسی S3 خود را با قدرت می‌فروشد و هم‌اکنون این تلفن به پرفروش‌ترین دستگاه سه اپراتور از چهار اپراتور بزرگ آمریکا تبدیل شده است.

بر این اساس آیفون 4S هم‌اکنون دیگر پرفروش‌ترین تلفن همراه هوشمند در بازار آمریکا نیست و به گزارش سایت BGR، جای خود را به سامسونگ گالاکسی S3 داده است اما به اعتقاد مایکل والکی در ماه اکتبر نمونه جدید آیفون باز هم خواهد توانست تا عنوان پرفروش‌ترین تلفن همراه هوشمند آمریکا را از آن خود کند.
 

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:24 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
آیا می‌دانستید نشانه‌های اعتیاد به ایمیل و اینترنت، تقریبا شبیه به نشانه‌های اعتیاد به الکل و مواد مخدر است؟! پس این مقاله را تا انتها بخوانید!


ترک کردن ایمیل برای قلب مفید است


بسیاری از انسان‌ها توانایی دوربودن از اینترنت و ایمیل خود را ندارند و هرچند‌دقیقه یکبار باید ایمیل‌های دریافتی خود را چک کنند، اما تحقیقی جدید نشان می‌دهد چشم‌پوشی کردن از ایمیل بر روی سلامت قلب تاثیر شگفت‌انگیزی دارد.


به گزارش ایتنا از همشهری آنلاین، دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیا پس از آزمایش بر روی ۱۳ داوطلب که به مدت پنج روز از دسترسی به ایمیل محروم بودند، حکم جدیدی درباره استفاده از این ابزار ارتباطاتی صادر کرده‌اند.

به گفته گلوریا مارک،‌محقق این دانشگاه بسیاری از انسان‌ها به ایمیل اعتیاد دارند و برای اثبات این اعتیاد تنها کافی‌است آنها را برای مدتی از دسترسی به ایمیل محروم کرد تا نشانه‌های اعتیاد در آنها آشکار شود، نشانه‌هایی که در بیماران ترک اعتیاد به الکل و مواد مخدر نیز دیده می‌شود.

بر اساس تخمین‌های موجود، روزانه بیش از ۲۰۰ میلیارد ایمیل در سرتاسر اینترنت رد و بدل می‌شوند. 

اما با وجود اینکه ایمیل‌ها سرعت ارتباطات را بهبود بخشیده‌اند، این نگرانی وجود دارد که چنین سیستم پیغام‌رسان الکترونیکی برای سلامت فیزیکی و روحی مضر باشد.

دانشمندان به منظور ارزیابی چنین تاثیراتی از ۱۳ زن و مرد که در محل کار خود از رایانه استفاده می‌کردند،‌ برای حضور در این مطالعه دعوت کردند.

در همان زمان نرم‌افزاری به رایانه این داوطلبان وصل شد تا میزان استفاده از ایمیل در حین کار مشخص شود. 

سپس دسترسی به ایمیل برای پنج روز غیر ممکن شد درحالی که علائم حیاتی و میزان استرس داوطلبان تحت نظارت محققان بود.

طی روزهای اول و دوم تغییری دیده نشده اما در روز پنجم میزان استرس افرادی که از ایمیل دور بودند کاهش قابل توجهی پیدا کرد. 

محققان برای تعیین میزان استرس افراد ضربان قلب آنها و فواصل میان آنها که به تغییرپذیری ضربان شهرت دارد را قبل و بعد از قطع شدن ایمیل کنترل کردند تا میزان عادی استرس و میزان کاسته شدن از آن را به دست آورند.

زمانی که تغییرپذیری ضربان پایین باشد، به آن معنی است که قلب در سرعتی ثابت درحال طپیدن است و در این شرایط استرس در افراد زیاد است.

با استفاده از این مقیاس و حسگرهای متعددی که در گوشه و کنار اتاق کار داوطلبان وصل شده‌بودند، محققان دریافتند که دسترسی نداشتن به ایمیل تا چه اندازه می‌تواند از میزان استرس افراد بکاهد.

نکته جالب توجه دیگر شیوه ارتباطاتی داوطلبان بدون دسترسی به ایمیل است.

تقریبا تمامی داوطلبان در دوران پنج روزه‌ به فعالیت خود افزوده و برای تماس با دیگر همکاران در محیط کار به ارتباط رو در رو روی آوردند.

همچنین میزان کارایی این افراد در دوره پنج روزه به گفته خودشان افزایش قابل توجهی داشته و به میزان تمرکز آنها بر روی کارها افزوده شد.


تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:23 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 در بحث افراد تحصیلکرده یکی از دلایل این است که اعتماد به نفس کاذب این افراد در زمان گشت‌و‌گذار در فضای مجازی باعث می‌شود در دام کلاهبرداری‌ها قرار گیرند.


شگردهای کلاهبرداران فضای مجازی را بشناسید:

- قراردادن اطلاعات شخصی روی اینترنت می‌تواند باعث سوءاستفاده افراد سودجو و کلاهبردار شود؛ این در حالی است که امروزه با گسترش شبکه‌های اجتماعی بسیاری از کاربران اینترنت اقدام به انتشار اطلاعات خود در این شبکه‌ها می‌کنند؛ اطلاعاتی که بعدا می‌تواند مورد سوءاستفاده دیگران قرار گیرد. 

محسن سهل‌آبادی، استاد دانشگاه و کارشناس فضای مجازی در این زمینه می‌گوید: این موضوع دو حالت دارد؛ زمانی اطلاعاتی را افراد با اختیار خود و با ایمیل شخصی روی سیستم قرار می‌دهند، از این طریق امکان سوءاستفاده‌های احتمالی وجود دارد و درصد آن هم بسیار بالاست اما در کنار این موضوع زمانی افراد علاقه ندارند که اطلاعات شخصی آنها افشا شود و به همین دلیل اطلاعات را در رایانه شخصی خود و یا در ایمیل‌ها ذخیره می‌کنند، در اینگونه موارد ناخواسته و به‌دلیل افشای اطلاعات و هک‌کردن سایت‌ها و ایمیل، اطلاعات شخصی افراد در اختیار دیگران قرار می‌گیرد.

در حال حاضر دانشجویانی هستند که پایان‌نامه‌های دوره‌های دانشجویی خود را از کارشناسی گرفته تا مقطع دکتری در بخش ذخیره ایمیل خود قرار می‌دهند. 

در بسیاری از پرونده‌ها مشاهده شده است که این ایمیل‌ها را هک کرده و اطلاعات آن را سرقت می‌کنند. متأسفانه فضای مجازی در کنار مزایای فراوانی که دارد، این آفت‌ها و آسیب‌ها را هم در خود جای داده است به همین دلیل بیشتر باید در این فضا مراقب بود.

وی می‌افزاید: برای مثال یکی از شگردهای کلاهبرداری در بحث وام است، دیگری در بحث کارت‌های معافیت و پایان خدمت و دیگری با عنوان برنده‌شدن در مسابقه یا قرعه‌کشی از شما، شماره حساب بانکی می‌خواهند. با این شگرد‌ها مشکلات جدی برای افراد ایجاد می‌کنند و در برخی از موارد هم همانطور که شما اشاره کردید در پوشش اعطای وام و به بهانه پرکردن فرم‌های مربوطه در اینترنت تمام اطلاعات کاربران را به سرقت می‌برند و با شگرد‌های خاصی در واقع قربانیان خودشان را تحت هجمه‌های گوناگون قرار می‌دهند.

واقعیت این است که براساس فراوانی، بیشترین جرائمی که در حوزه اینترنت اتفاق افتاده است تا حالا بحث جرائم حوزه اخلاقی بوده است اما در حوزه جرائم اقتصادی هم شیوه‌های گوناگون کلاهبرداری از جمله هک حساب، جابه‌جایی مبالغ و بحث اشتغال و اعطای وام‌های فوری مطرح بوده است.
 البته مباحث دیگری هم ازجمله بحث تحصیل خارج از کشور هم مطرح بوده که متأسفانه تعدادی از جوانان به‌دلیل اطلاع نداشتن از اینگونه کلاهبرداری‌ها صید دام شارلاتان‌ها و افراد سود جو شده‌اند.

محسن سهل‌آبادی در پاسخ به این سؤال که این شگرد به چه صورتی در فضای مجازی انجام می‌شود می‌گوید: در فضاهای اینترنتی کلاهبرداران در پوشش یک دانشگاه معتبر خارجی ظاهر شده‌اند و حتی از این طریق از آرم و نشانی یک دانشگاه سوءاستفاده کرده و شبکه مجازی برای خودشان راه‌اندازی کردند و از افراد زیادی به طمع اینکه بتوانند تحصیل کنند اخاذی کرده‌اند. 

افراد سودجو در فضای مجازی یک روز ممکن است بحث وام را مطرح کنند روز دیگر ثبت‌نام برای خودرو را مطرح کرده و یک روز هم اعتقادات ما را مورد هدف قراردهند. اینجاست که باید در فضای مجازی ساز هوشیاری، آگاهی و اعتقادات ما کوک باشد.

این کارشناس فضای مجازی می‌گوید: بیشترین کاربرانی که فعالیت‌های خود را در حوزه مجازی انجام می‌دهند افراد تحصیلکرده هستند اما باید توجه داشت که انسان در هر شرایطی می‌تواند اغفال شود و به این صورت نیست که ما تصور کنیم چون بنده دارای فلان تحصیلات هستم پس دیگر امکان اغفال برای من وجود ندارد چون در واقع مجرمان از نقاط ضعف ما استفاده می‌کنند. 

در بحث افراد تحصیلکرده یکی از دلایل این است که اعتماد به نفس کاذب این افراد در زمان گشت‌و‌گذار در فضای مجازی باعث می‌شود در دام کلاهبرداری‌ها قرار گیرند.
 


تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:23 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
این راهکار نرم‌افزاری، در ازای پرداخت حق اشتراک، به کاربران قدرت مدیریت ابزارهای همراه را می‌دهد.


فایبرلینک راهکار جدیدی برای مدیریت ابزار همراه در کسب‌وکارهای کوچک عرضه کرد


شرکت فایبرلینک که در زمینه عرضه راهکارهای کسب‌وکار مبتنی بر فناوری پردازش ابری تخصص دارد، پلتفرم جدیدی را عرضه کرده‌است که کسب‌وکارهای کوچک با استفاده از آن می‌توانند ابزارهای همراه خود را مدیریت کنند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت eweek، شرکت فایبرلینک راهکار جدیدی برای مدیریت ابزار‌های همراه (ام‌دی‌ام) عرضه کرده است که MaaS360 نام دارد. 

کسب‌وکارهای کوچک به کمک این پلتفرم می‌توانند ابزارهای همراه کارکنان خود را که برای مقاصد کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شیوه‌ای امن مدیریت کنند. 

کسب‌وکارهای کاربر به کمک این پلتفرم همچنین می‌توانند نرم‌افزارهای کاربردی مورد نیاز کارکنان خود را بر روی فناوری‌ها و ابزار همراه آن نصب کنند و یا برخی اسناد مورد نیاز را بین آنها توزیع کنند. 

بر اساس این گزارش، کسب‌وکارهای کاربر برای استفاده از این راهکار با هیچ محدودیتی برای در اختیار داشتن حداقل ابزار همراه مواجه نیستند و می‌توانند به مرور ابزارهای همراه مورد استفاده در کسب‌وکار خود را توسعه دهند. 

شرکت فایبرلینک این پلتفرم را برای گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و لپ‌تاپ‌ها (تحت سیستم عامل‌های ویندوز و مک) طراحی کرده و آن را از طریق فناوری پردازش ابری در اختیار کسب‌وکارهای متقاضی قرار می‌دهد.

کسب‌وکارهای کاربر می‌توانند در قبال پرداخت حق اشتراک ماهیانه از این راهکار نرم‌افزاری استفاده کنند.

فایبرلینک برای ترغیب کسب‌وکارهای کوچک به استفاده از این پلتفرم، آن را برای یک دوره سی روزه به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهد.

کسب‌وکارهای کاربر به کمک قابلیت‌های مختلفی که فایبرلینک برای این راهکار تعریف کرده، می‌توانند آن را با دیگر راهکارهای کسب‌وکار مورد استفاده خود یکپارچه کنند.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:22 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 در این کنفرانس، با حضور نمایندگان رسانه‌های مختلف جهان، از تلفن آیفون 5 رونمایی خواهد شد.


دعوتنامه اپل برای اصحاب رسانه


شرکت اپل نمایندگان رسانه‌ها را برای کنفرانس خبری خود دعوت کرد. 


به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت اپل برای کنفرانس خبری مهم خود در روز ۱۲ سپتامبر از طریق ایمیل به دعوت از نمایندگان رسانه‌های مختلف جهان اقدام کرده است.

این کنفرانس خبری قرار است در سانفرانسیسکو برگزار شود و اپل در دعوتنامه‌های خود عنوان کرده است که قرار است در جریان آن از تلفن همراه هوشمند آیفون ۵ رونمایی کند.

پیش از اعلام اپل نیز گمانه‌زنی‌ها از رونمایی از تلفن همراه جدید این شرکت خبر داشت و دعوتنامه اپل مهر تائیدی بر این گمانه‌زنی‌ها بود.

به گزارش آسوشیتد پرس، انتظار می‌رود تلفن همراه هوشمند آیفون ۵ یک یا دو هفته پس از رونمایی روانه بازارهای جهانی شود.

گفته می‌شود این تلفن جدید از صفحه نمایش درازتری برخوردار خواهد بود و تحلیلگران با توجه به ویژگی‌های آن انتظار دارند تا رکورد بالای فروش در آمریکا را ثبت کند.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:22 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
با حضور 1135 گیمر
رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس برگزار می‌شود
 

پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵ هزار بازدید کننده از این مسابقات دیدن کنند.


رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس برگزار می‌شود


دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس، از ۱۸ تا ۲۳ شهریورماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایتنا دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس، هجدهم تا بیست‌ و سوم شهریورماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
حضور ۱۱۳۵ شرکت کننده در این رقابت‌ها، آن را به رویدادی منحصر به فرد در زمینه برگزاری تورنمنت در حوزه بازی‌های رایانه‌ای در سطح آسیا تبدیل کرده است. 

مسئول ستاد خبری دومین دوره رقابت‌های بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس ضمن اعلام این خبر افزود: «پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵ هزار بازدیدکننده از این رقابت‌ها دیدن کنند.»
وی در ادامه با اشاره به دعوت از گیمرهای حرفه‌ای از سراسر دنیا برای حضور در رقابت‌های این دوره گفت: «سال گذشته تنها دو بازیکن بزرگ جهان برای حضور در نخستین دوره رقابت‌های ماتریکس دعوت شده بودند ؛ اما خوشبختانه در این دوره تعداد زیادی از بازیکنان مطرح دنیا از جمله تیم کامل Counter-Strike (کانتراسترایک) Fnatic، یکی ازمشهورترین گیمرهای جهان ملقب به Grubby، وDanny (ملقب به Huski) قهرمان چندین دوره رقابت های اتومبیل‌رانی رایانه‌ای و Nickerقهرمان روس چندین دوره رقابت‌های بین‌المللی به ایران دعوت شده‌اند تا بازیکنان ایرانی هم شانس بازی کردن در مقابل آنها را داشته باشند. این‌ها بازیکنانی هستند که بابت بازی‌ کردن، ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند، اسپانسرهای متعددی دارند و معمولاً جایزه‌های چند ده هزار دلاری رقابت‌های جهانی را نیز از آن خود می‌کنند. دلیل ذکر عنوان بازیکن حرفه‌ای برای آن‌ها نیز همین است؛ یعنی منبع درآمد آن‌ها بازی کردن است.»

در فهرست گیمرهای خارجی شرکت‌کننده، نام قهرمانانی از کشور های مختلف ذکر شده است که هر یک به تنهایی بخشی از اعتبار جامعه بازیکنان حرفه‌ای به شمار می‌آیند. اسامی این قهرمانان به شرح زیر اعلام شده است:
- Danny Engels ملقب به "HUSKY"
- Manuel Schenkhuizen ملقب به "GRUBBY"
- Lazar Silviu ملقب به "NIGHTEND"
- Michael Jorgensen ملقب به "FRIIS"
- Karl Emil Robin Karlsson ملقب به "Xist"
- Martin Heldt ملقب به "TRACEB"
- Fin Andersen ملقب به "KARRIGAN"
- Andreas Frid ملقب به "MODDII"
- Nikita Pomadov ملقب به "Nicker" 

شایان ذکر است، این رقابت‌ها در ۴ بازی انفرادی و ۲ بازی تیمی برگزار می‌شود.
بازی‌های این دوره عبارتند از Fifa ۱۲, PES ۲۰۱۲ , Warcraft, DOTA, Counter Strike و NFS. دو دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ به‌عنوان جایزه نفرات برتر رقابت‌ها در نظر گرفته شده است.
ماتریکس برای تماشاگران نیز جایزه در نظر گرفته است. این شرکت قصد دارد در طول شش روز برگزاری رقابت‌ها، به قید قرعه، روزانه ۵/۱ میلیون تومان جایزه به تماشاچیان اهداء کند.

مسئول ستاد خبری رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ادامه داد: «جوانان ایرانی در عرصه بازی‌های رایانه‌ای تلاش‌های بسیاری داشته و به پیشرفت‌های چشمگیری هم دست یافته‌اند؛ و در واقع هدف اصلی از برگزاری این رقابت‌ها، شناساندن چنین جوانانی به دنیاست. امروز تعداد گیمرها در کشور بیش از ۱۵ میلیون نفر تخمین زده می‌شود، که اکثراً در سنین ۱۵ الی ۳۵ سال هستند. گیم‌نت‌ها در دنیا اکنون جایگاهی جدی یافته‌اند و با توسعه صنعت بازی، موفق به جذب بسیاری از افراد شده‌اند، که روزگاری علاقه چندانی به این حوزه نداشتند. برگزاری رقابت‌های بازی‌های رایانه‌ای، اهمیت گیمرها را به عنوان نوعی ورزشکار الکترونیک به نمایش می‌گذارد. این صنعت امروز همچنین یکی از عوامل تعیین‌کننده در پیش‌برد معماری الکترونیک و توسعه سخت‌افزارهای رایانه‌ای است.»

در ادامه این خبر آمده است : «یکی از اهداف این دوره از برگزاری رقابت های بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس، دعوت از تولیدکنندگان بازی‌های ایرانی بوده است و قصد داریم به عنوان یک‌ شرکت سخت افزاری ، از بازی‌سازهای داخلی که عمده فعالیت‌های خود را صرف محتوای بازی‌های رایانه‌ای می کنند، در حد توان حمایت کنیم.»
گفتنی است دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس، هجدهم تا بیست و سوم شهریور ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:19 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
شرکت آمازون با معرفی یک تبلت رقیبان خود را به مبارزه می‌طلبد.


آمازون تبلت جدید معرفی می‌کند


آمازون اعلام کرد که قصد دارد نسخه جدیدی از تبلت کیندل فایر خود را با صفحه نمایش ۷ اینچی معرفی کند.


بر اساس گزارش ایتنا از رویترز، شرکت آمازون که قصد دارد از محصول جدید خود در یک نشست خبری واقع در لس‌آنجلس رونمایی کند، به عقیده کارشناسان امیدوار است تا با معرفی یک تبلت ارزان قیمت جایگاه خود را در این بازار پرطرفدار تثبیت کند.

از نظر کارشناسان، هدف آمازون از حضور در بازار تبلت یا e Readerها فروش بالا نیست بلکه آمازون به دنبال آن است تا با جا انداختن محصولات خود حتی با قیمت نازل پس از همه گیر شدن به دنبال فروش محتواهای دیجیتالی مانند e-book، بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزار است.


در حال حاضر آمازون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشندگان CD، DVD و کتاب‌های چاپی در اینترنت فعالیت می‌کند، اما از آنجا که این مطالب روز به روز دیجیتالی‌تر می‌شوند آمازون هم تصمیم گرفته برای آن که از این قافله عقب نماند نقش خود را در بازار تبلت که هم اکنون یکی از مهم‌ترین وسایل ارتباط با اینترنت به شمار می‎رود را پررنگ‌تر کند.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:17 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
آیا اینترنت ملی راهگشاست؟
آیا شبکه ملی می‌تواند سدی در برابر جنگ سایبری باشد؟
 

عموم ويروس‌هايي که با هدف تخريب شبکه‌هاي صنعتي يا نظامي منتشر مي‌شوند تنها از طريق اتصال يک دستگاه حافظه با شبکه مورد هدف قابل انتشار بوده است.


آیا شبکه ملی می‌تواند سدی در برابر جنگ سایبری باشد؟


م.ر.بهنام رئوف - مرحله اول شبکه ملي اطلاعات در سراسر کشور اجرايي شد. 
اين خبري بود که اوايل هفته جاري از سوي رضا تقي‌پور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام شد.

مرحله اول شبکه ملي اطلاعات که همان تفکيک شبکه است در 28 استان اجرا شده و دو استان باقيمانده تا پايان شهريورماه سال جاري تکميل خواهند شد.
رضا تقي‌پور اظهار کرد: با اجرا شدن مرحله اول شبکه ملي اطلاعات در تمامي استان‌ها، به دو شبکه مستقل اينترنت و شبکه ملي اطلاعات دسترسي خواهيم داشت.

از زماني که صحبت بر سر استفاده از اينترنت ملي آغاز شد به دليل مبهم بودن اين طرح حرف و حديث‌هاي بي‌شماري از سوي برخي کارشناسان عنوان مي‌شد. تحليل‌هايي که عمده آن از ايجاد محدوديت در دسترسي به شبکه اينترنت جهاني با فعال شدن شبکه ملي اطلاعات خبر مي‌داد.
خبري که بارها و بارها از سوي مسئولان وزارت آي‌سی‌تي تکذيب و به شکل کلي غيرممکن عنوان مي‌شد.

اين بار هم رضا تقي‌پور در اين‌باره تاکيد مي‌کند که مستقل بودن به مفهوم عدم دسترسي به اينترنت نيست، بلکه آن شبکه در کنار شبکه ملي اطلاعات قابل دسترسي است و کماکان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

عمده کارآيي که از سوي مسئولان پيرامون اينترنت ملي عنوان مي‌شود ارائه خدمات ويژه دولت الکترونيک و نيز محتواهاي بومي بر بستر اين شبکه و با سرعتي بسيار بالا است؛ چرا که اينترنت ملي به شکل مستقل و با در اختيار داشتن پهناي باندي بالا امکان دسترسي به اطلاعات داخلي را با سرعت بالا فراهم مي‌آورد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين باره مي‌گويد: بر اساس تفاهم‌نامه‌اي که با استان‌ها درخصوص ارائه خدمات دولتي به صورت الکترونيک به امضا رسيده، پيشرفت قابل قبولي داشتيم که تکميل شبکه مترو اينترنت استان کرمان از نمونه‌هاي بارز آن است که طي روزهاي آينده افتتاح خواهد شد و در مجموع ادارات اکثر استان‌ها تقريبا تمام فرآيندهايشان را تبديل به فرآيند الکترونيکي کردند که اميدواريم با همکاري خود دستگاه‌ها اين کار سرعت بيشتري پيدا کند.

مهار حمله‌هاي سايبري با شبکه ملي نکته‌اي که اما اين بار وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در گفت‌و‌گو‌هاي پيرامون اينترنت و شبکه ملي اطلاعات عنوان و بر آن تاکيد هم مي‌کند مهار تمام حملات سايبري با ايجاد شبکه ملي اطلاعات است.
وزير ارتباطات با تاکيد بر اينکه فاز اول شبکه ملي اطلاعات طبق برنامه تا پايان شهريور مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد، مي‌گويد: با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات، تمام حملات سايبري درگاه‌هاي کشور مهار خواهند شد.

رضا تقي‌پور اين بار در گفت‌وگو با «ايسنا»، به ذکر توضيحاتي درباره آخرين وضعيت شبکه‌ ملي اطلاعات پرداخت و اظهار کرد: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته فاز اول اين شبکه از پايان شهريورماه امسال آماده بهره‌برداري خواهد بود و يکي از مسائلي که در ارتباط با عملياتي شدن اين فاز مي‌توان مورد توجه قرار داد بحث ايجاد پورتال يا سايت اين شبکه است که اطلاعات کامل درباره خدمات و ويژگي‌هاي اين شبکه را به کاربران ارائه مي‌کند.

وي با بيان اينکه فاز اول شبکه ملي اطلاعات به جداسازي شبکه اطلاعات داخلي کشور از شبکه جهاني اينترنت مربوط مي‌شود، ادامه داد: امروز درصد و حجم بالايي از حملات مختلفي که در فضاي مجازي نسبت به کشور صورت مي‌گيرد به گونه‌اي است که با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات برطرف خواهد شد.
به عبارتي مي‌توان گفت که با ايجاد اين شبکه قادر به مهار صددرصدي حملات سايبري خواهيم بود و ديگر بدافزاري وارد نخواهد شد مگر برخي شيطنت‌ها و موارد خاصي که ممکن است از داخل کشور منشاء بگيرند.

تقي‌پور ادامه داد: با توجه به اين موارد، امنيت يکي از مباحث اصلي و مهمي است که در طراحي شبکه ملي اطلاعات مورد توجه ويژه قرار گرفته و از همان ابتداي کار بحث لايه‌هاي امنيتي جزو اولويت‌هاي ما بوده است.

وي همچنين به اتصال دستگاه‌هاي اجرايي به اين شبکه اشاره کرد و افزود: نکته ديگري که در مورد شبکه ملي اطلاعات وجود دارد آنکه از نظر مديريت شبکه تمام نرم‌افزارهاي اين بخش کاملا بومي هستند و مديريت اين شبکه هم به صورت کامل در داخل کشور صورت مي‌گيرد و تنها براي دسترسي به اطلاعات خارج از کشور يا مواردي که خود اينترنت به عنوان يک خدمت محسوب مي‌شود به اين شبکه رجوع مي‌شود.

منشاء حملات سايبري اينترنت است؟
نزديک به دو سال پيش سيمانتک خبري از حمله يک ويروس رايانه‌اي قدرتمند به تجهيزات رايانه‌اي مراکز هسته‌اي ايران منتشر کرد. 
ويروسي که لابراتوار کسپرسکي آن را استاکس نت خواند، توانست در کوتاه ترين زمان ممکن حجم بالايي از رايانه‌هاي سراسر جهان را آلوده کند.

بعد از اعلام توانايي متخصصان ايراني در مقابل اين ويروس و مهار آن بود که سرويس‌هاي اطلاعاتي غرب هويت کسي را که ويروس استاکس نت را وارد تجهيزات هسته‌اي ايران کرده بود، افشا کردند. 
در حقيقت استاکس نت از راه شبکه و اينترنت وارد رايانه‌هاي مراکز هسته‌اي ايران نشده بود، بلکه اين ويروس توسط يک نيروي انساني و به وسيله يک فلش مموري آلوده به شبکه تجهيزات هسته‌اي ايران راه پيدا کرده بود. 

به گزارش «تابناک»، اين فرد يک جاسوس دو جانبه ايراني و از اعضاي سازمان تروريستي مجاهدين (همان منافقين) بوده که يک حافظه جانبي داراي ويروس استاکس‌نت را به تجهيزات هسته‌اي ايران وارد کرده بود. 
پيش از اين اسرائيلي‌ها نيز مسئوليت نگارش اين ويروس را پذيرفته بودند. 

بعد از استاکس نت چند ويروس ديگر هم در مقاطع مختلف برخي ديگر از مراکز ايران را مورد حمله قرار دادند. 

فليم يا شعله و دوکو از جمله اين ويروس‌ها بودند. البته بعد از حمله اين ويروس‌ها و مهار آنها توسط متخصصان ايراني منشاء ورود آنها به شبکه‌هاي ايراني عنوان نشد اما به گفته کارشناسان حوزه امنيت سايبر، عموم چنين ويروس‌هايي که با هدف تخريب شبکه‌هاي صنعتي يا نظامي منتشر مي‌شوند تنها از طريق اتصال يک دستگاه حافظه با شبکه مورد هدف قابل انتشار بوده و انتشار آنها از طريق شبکه اينترنت هر چند امري غيرممکن نيست، اما علاوه بر زمان‌بر بودن ريسک انتشار آن در ساير کشورها و مراکز را نيز بالا مي‌برد. 

اين به آن معنا است که ويروس‌هاي خرابکار عمدتا توسط منابع انساني، دانسته يا ندانسته منتشر مي‌شوند و نه از طريق اينترنت. 

آيا برنامه امنيت شبکه‌اي داريم؟
در حالي که انتظار مي‌رفت بعد از استاکس نت آمادگي در اين بخش چند برابر شود، اما شواهد نشانگر آن است که تا زمان وقوع بحران برنامه‌اي براي امنيت شبکه‌اي يا وجود نداشته يا اگر هم وجود داشته باشد به شکل کلي فراگير نيست. 

از سوي ديگر به نظر مي‌رسد که مسئولان امر بيشتر به فکر اينترنت ملي يا همان شبکه ملي اطلاعات هستند. 
آنها معتقدند که با به‌کارگيري اين شبکه بسياري از مشکلات اين‌چنيني حل خواهد شد. 

حال آنکه مشکل در اين بخش دسترسي به اينترنت و شبکه‌هاي جهاني نيست؛ چرا که همانطور که گفته شد چنين ويروس‌ها يا حمله‌هايي به راحتي و به واسطه يک درايو اطلاعاتي و توسط يک نيروي انساني هم مي‌توانند وارد شبکه‌هاي داخلي شوند.

کارشناسان حوزه امنيت شبکه در کشور معتقدند که متاسفانه نهادهاي دولتي توجه چنداني به مقوله امنيت اطلاعات ندارند.

استفاده و تهيه نرم‌افزارهاي آنتي‌ويروس نمي‌تواند جوابگوي تخريب‌ها و حملات ويروسي باشد، همانطور که نصب دزدگير روي خودرو هم نمي‌تواند احتمال سرقت را صد در صد از ميان بردارد. 
آنها مي‌گويند: متاسفانه مديران آي‌تي در سازمان‌هاي دولتي اعتقادي به خدمات پشتيباني يا مشاوره‌اي در بخش امنيت اطلاعات ندارند. 

اما نکته‌اي که به نظر مي‌رسد در اين بين توجهي به آن نشده باشد، تدوين يک سند جامع و الزامي براي دستگاه‌هاي دولتي است. 

در کنار آن به کار گرفتن مرکزي براي کنترل بحران‌هاي اين‌چنيني در کشور و توسط متخصصان و کارشناسان زبده در اين بخش است.

هر چند که استفاده از شبکه ملي اطلاعات و انتقال بسياري از اطلاعات و مراکز حساس دولتي روي اين شبکه مي‌تواند ريسک نفوذپذيري به اين مراکز را کاهش دهد اما قطعا نمي‌تواند ميزان آن را به صفر برساند.

از سوي ديگر و به گفته کارشناسان اين حوزه هر چند که کشورمان در اين بخش به پيشرفت‌هاي بالايي دست يافته است، اما به کار گرفتن نرم‌افزارها و راهکارهاي ملي و بومي به تنهايي نمي‌تواند سدي در برابر حملاتي باشد که روزانه به تعداد آنها هم اضافه مي‌شود.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:15 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
متهم دادگاه سرقت‌های نرم‌افزاری، این‌بار شرکت پرآوازه SAPاست که موظف است جریمه هنگفتی به شرکت Oracle بپردازد.


اوراکل از سپ درخواست خسارت یک میلیارد دلاری کرد


بر اساس اسناد قضایی منتشر شده، شرکت اوراکل جریمه ۳۰۶ میلیون دلاری تعیین شده برای سرقت نرم‌افزاری SAP از یکی از زیرمجموعه‌های آن به نام TomorrowNow را رد کرد و توضیح داد که باید جریمه یک میلیارد دلاری برای این تخلف در نظر گرفته شود.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از سایت techworld، این شرکت تجاری نرم‌افزاری که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است، هفته گذشته توضیح داد که درخواست خود برای تجدید نظر، این پرونده را در نهمین دور بررسی تحویل دادگاه عالی اعتراضات ایالت متحده آمریکا داده است.

این بررسی را دادگاه منطقه‌ای آمریکا در کالیفرنیای شمالی در منطقه اوکلند به عهده گرفته است.

این پرونده ماجرای سرقت نرم‌افزاری را دنبال می‌کند که در آن SAP به صورت غیرقانونی نرم‌افزارهای شرکت اوراکل را بارگذاری کرده و محصولات یکی از زیرمجموعه‌های اوراکل موسوم به TomorrowNow را به صورت غیرقانونی پشتیبانی کرده است.

این مرکز وظیفه پشتیبانی از محصولات اوراکل با هزینه پایین را برعهده دارد.

یکی از قاضیان به نام «فیلیس جی. همیلتون» سال گذشته در بررسی خود اعلام کرده بود طی این اقدام که در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت به شرکت اوراکل ۱.۳ میلیارد دلار خسارت وارد شد.

او گفته بود که اوراکل با پرونده کنونی می‌تواند ۲۷۲ میلیون دلار خسارت دریافت کند و یا برای دریافت رقمی کلی یاد شده باید به‌دنبال موارد جدیدتری برای پرونده خود باشد.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:12 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
گوگل با استفاده از تجربه‌های مفید دیگر شبکه‌های اجتماعی، در تلاش برای نزدیک شدن به رقیبی برای فیس‌بوک است.


تلاش گوگل پلاس برای ورود به بازار کسب‌وکار‌ها


گوگل پلاس تاکنون نتوانسته نام خود را به عنوان رقیب جدی فیس‌بوک مطرح کند، اما ظاهراً شرکت گوگل به این نتیجه رسیده است که برای تقویت شبکه اجتماعی خود باید نظر دست اندرکاران و گردانندگان کسب‌وکارهای تجاری را به آن جلب کند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت cio-today، گوگل در صدد است شبکه اجتماعی خود را به قابلیت‌هایی مجهز کند که با توجه خاص، به نیاز کسب‌وکارهای تجاری مختلف طراحی شده‌اند. 

شرکت گوگل در حال حاضر این قابلیت‌ها را به صورت آزمایشی عرضه کرده است و سازمان‌ها و شرکت‌های کاربر می‌توانند تا پایان سال ۲۰۱۳ از این قابلیت‌ها به صورت آزمایشی استفاده کنند. 

گوگل نیز قصد دارد تا آن زمان قابلیت‌ها و ویژگی‌های بیشتری برای گوگل پلاس طراحی کند تا بتواند گردانندگان و کارکنان کسب‌وکارهای مختلف را به استفاده از این شبکه اجتماعی ترغیب کند. 

براساس این گزارش، گوگل متوجه شده است که استفاده از فناوری‌های پردازش ابری در بین همه شرکت‌ها و سازمان‌ها از اقبال خوبی برخوردار شده و کسب‌وکارهای تجاری علاقه زیادی به محصولات گوگل در این حوزه، مثل جی‌میل، گوگل کالندر، گوگل‌داک و گوگل درایو از خود نشان داده‌اند.

تحلیل‌گران معتقدند با وجود شرکت‌هایی مثل مایکروسافت و سیلزفورس و رقابت‌های فزاینده‌ای که در این حوزه وجود دارد، گوگل پلاس ظرفیت بالایی برای ورود به بازار کسب‌وکار‌ها دارد.

هم اکنون برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها از ظرفیت گوگل پلاس در فعالیت‌های کاری خود استفاده می‌کنند و گوگل نیز برای ارتقای سطح کاربری این شبکه اجتماعی، بازخورد‌ها و نظرات آنها را در طرح‌ها و برنامه‌های جدید خود لحاظ می‌کند.

یکی از قابلیت‌هایی که گوگل برای ارتقای سطح امنیتی فعالیت‌های کسب‌وکارهای کاربر به این شبکه اجتماعی افزوده، اعمال محدودیت‌هایی برای به اشتراک گذاشتن پست‌ها و مطالب کاربران است.

استفاده از این قابلیت باعث می‌شود به اشتراک گذاشتن پست‌ها و مطالب نوشته شده توسط کارکنان کسب‌وکارهای کاربر فقط برای کارکنان‌‌ همان شرکت یا سازمان ممکن باشد و نه برای کارکنان شرکت‌ها و یا سازمان‌های دیگر.

تاريخ : پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391 | 9:12 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 کست‌سافت‌ویر بسته‌ نرم‌افزاری تازه‌ای به بازار عرضه کرده است که مزایای زیادی از جمله انجام خودکار فرایند‌های پردازش داده‌ها را شامل می‌شود.


شرکت کست سافت ویر وارد بازار راهکارهای هوشمندی تجاری شد


شرکت کِست‌سافت‌ویر (Quest Software) با عرضه راهکار نرم‌افزاری جدیدی با نام تود (Toad) وارد بازار ابزارهای هوشمندی تجاری شده است. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت enterpriseappstoday، شرکت کست‌سافت ویر یک بسته نرم‌افزاری جدید با نام تود بیزینس اینتلیجنس را عرضه کرده‌است که کسب‌وکارهای کاربر به کمک آن می‌توانند طرح‌های یکپارچه‌سازی داده‌ها را به صورت خودکار انجام دهند.

این نرم‌افزار در واقع ادامه ابزارهای توسعه‌ای پایگاه‌های داده تود است که بنا به گفته کست سافت ویر شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک آن می‌توانند بر پیچیدگی‌هایی که در زمینه استفاده از داده‌های کلان در پلتفرم‌های هوشمندی تجاری با آن مواجه هستند، فائق آیند. 

این نرم‌افزار فرایندهای چند مرحله‌ای پردازش داده‌ها را نیز به طور خودکار انجام می‌دهد.

دارین بارتیک، معاون کست‌سافت‌ویر و مدیر بخش پایگاه‌های داده این شرکت درباره ابزار هوشمندی تجاری تود گفته است: بسته نرم‌افزاری هوشمندی تجاری تود قابلیت‌هایی را ايجاد می‌کند که هم مبتنی بر نیازهای عرضه تولیدکنندگان داده‌هاست و هم مصرف‌کنندگان داده‌ها.

این ابزار منابع داده‌ها را یکپارچه می‌کند و آن‌ها را در دیدگاه‌های مربوط به کاربر شریک می‌کند.

وی همچنین گفته است ابزار هوشمندی تجاری تود با فراهم کردن زمینه دسترسی به داده‌های سازمانی به شیوه‌ای که راهبری و کنترل‌های امنیتی داده‌ها را حفظ می‌کند، به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد ارزش سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در حوزه آی‌تی و هوشمندی تجاری خود را برآورد کنند و از این طریق در پول و زمان خود صرفه جویی کنند.

بسته نرم‌افزاری تود دارای ابزارهای مختلفی است که کار پردازش و تحلیل داده‌ها را برای کاربران آسان می‌کند.

قیمت پایه این نرم‌افزار ۱.۲۹۵ دلار به ازای هر مشتری است که حداقل پنج پایگاه را پشتیبانی می‌کند.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:8 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
رئيس سازمان فناوري اطلاعات اعلام كرد:
مدل جديد وزير ICT براي شبكه ملي اطلاعات
 

بيشترين انتظار ما از شبكه‌ ملي اطلاعات، ارائه‌ خدمات است.


شبكه ملي اطلاعات كه عده‌اي از آن به عنوان اينترنت ملي هم ياد كرده‌اند، تدبيري است كه متوليان فناوري اطلاعات كشور در قبال مشكلاتي چون حملات سايبري و تهديدات فضاي مجازي انديشيده و وعده داده‌اند كه فاز اول آن تا پايان شهريورماه امسال به پايان مي‌رسد.


به گزارش ایتنا علي حكيم جوادي  در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: براساس برنامه‌ پنجم توسعه لازم است تا پايان سال ۹۴ حدود ۶۰ درصد از خانواده‌ها و تمام كسب‌وكار‌ها به اينترنت پرسرعت دسترسي داشته باشند.


تلاش براي آماده‌سازي زيرساخت‌ها او ادامه داد: در اين ميان زيرساخت‌ها مهم‌ترين نقش را دارند و در زمينه‌ دسترسي لازم است، اقدامات مهمي در رابطه با زيرساخت‌‌ها صورت بگيرد تا ساير موارد طبق برنامه پيش برود.

حكيم‌جوادي با اشاره به اين‌كه طبق برنامه‌ پنجم توسعه لازم بوده كه تمام دستگاه‌ها‌ي اجرايي كشور نيز به شبكه‌ ملي متصل شوند، توضيح داد: طبق برنامه‌ پنجم توسعه لازم بود كه تمام دستگاه‌ها تا دو سال ديگر به اين شبكه متصل شوند كه خوشبختانه با دستور شخص رئيس جمهوري اين مرحله‌ فشرده‌سازي شده و قرار بر اين است كه تمام دستگاه‌ها ظرف مدت دو ماه به اين شبكه متصل شوند.

معاون وزير ICT در ادامه عنوان كرد: بدين ترتيب بحث زيرساخت‌ها كه يكي از مباحث مورد نظر وزارتخانه بود به اين ترتيب مورد توجه جدي قرار گرفت و در حال حاضر تامين زيرساخت‌هاي لازم و ورودي‌هاي مورد نياز در شركت ارتباطات زيرساخت مورد پيگيري قرار دارد.


مدل جديد وزير براي شبكه ملي اطلاعات
اما حكيم‌جوادي در ادامه صحبت‌هاي خود از مدل جديد وزير ارتباطات براي اين شبكه خبر داد و افزود: امسال وزير محترم ICT براي شبكه‌ ملي اطلاعات مدل جديدي ارائه كردند و كار حالت رسمي‌تري به خود گرفت و بدين ترتيب اين طرح در وزارتخانه حالتي فراسازماني پيدا كرد و قرار شد اعضاي مختلف از نظر علمي و اجرايي سرعت اجراي اين طرح را افزايش دهند.

وي با بيان اين‌كه در قالب اين طرح نمايندگاني از شركت ارتباطات زيرساخت، سازمان تنظيم مقررات راديويي، مؤسسه تحقيقات فاوا و سازمان فناوري اطلاعات كميته‌اي مشترك راه‌اندازي كرده‌اند، گفت: از طرف شخص وزير مسئوليت اين كميته به بنده واگذار شده و البته اگر لازم باشد در مراحل بعدي بخش‌هاي ديگري مانند مخابرات نيز به اين كميته خواهند پيوست تا ادامه كار هرچه سريع‌تر پيگيري شود و بحث راه‌اندازي اين شبكه به شكلي فراسازماني دنبال شود.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات در عين حال از تشكيل كميته‌هاي ديگري نيز خبر داد و افزود: در ارتباط با داده‌ها، مباحث زيرساختي، يكپارچه‌سازي، تحقيقات، آموزش و فرهنگ‌سازي نيز كميته‌هاي ديگري تشكيل شده است تا تمام توان وزارتخانه براي راه‌اندازي هرچه سريع‌تر شبكه‌ ملي اطلاعات به كار گرفته شود.


ايميل و جست‌وجوگر، زير ساخت لازم حكيم‌‌جوادي در ادامه ياد‌آور شد: البته در كنار تمام اين موارد براي راه‌اندازي شبكه‌ ملي اطلاعات لازم است مواردي چون موتور جست‌وجو ملي و ... نيز مورد توجه قرار گيرد.

وي ادامه داد: خوشبختانه در اين زمينه بخش خصوصي به شدت ابراز علاقه‌مندي كرده و ما هم در حال آماده‌سازي شرايط مناسب هستيم تا بخش خصوصي با راحتي هرچه بيشتر بتواند به مشاركت در اين زمينه بپردازد.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات هم‌چنين به بحث راه‌اندازي ايميل‌هاي ايراني اشاره كرد و گفت: ايميل‌ ايراني يكي‌ديگر از مواردي است كه مي‌تواند به عنوان زيرساخت به كمك شبكه‌ ملي اطلاعات بيايد. در اين بخش هم تاكنون سه يا چهار ايميل معرفي شده و بخش خصوصي نيز علاقه‌مند است ايميل‌هاي مدنظر خود را معرفي كند.

حكيم‌جوادي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود يادآور شد: براي تحقق اهداف برنامه‌ پنجم توسعه، به‌طور پايلوت بخشي از خانواده‌ها را به شبكه ملي اطلاعات متصل خواهيم كرد. در حال حاضر تغييرات عمده طرح پايلوت انجام و تست‌ها صورت گرفته و پاسخ مثبتي هم دريافت شده است. از اين پس هم برنامه‌ريزي كرده‌ايم كه از سال ۹۱ تا پايان سال ۹۴ جمعيت متصل به اينترنت را از ۱۵ درصد به بالاي ۶۰ درصد ارتقاء دهيم كه البته اين برنامه‌ريزي با توجه به امكانات كشور امكان فشرده‌سازي هم دارد.

وي در عين حال عنوان كرد: در حال حاضر برنامه‌ريزي‌هاي مختلفي صورت گرفته است تا با توجه به امكانات موجود در كشور در اين روند تسريع و فشرده‌سازي‌هاي لازم صورت بگيرد. به همين دليل تلاش مي‌شود زير‌ساخت‌هاي لازم اطلاعاتي مهيا شوند، البته بخش مهمي از اين زيرساخت‌ها به مراكز داده استاني مربوط مي‌شود كه در حال حاضر ۹ استان با برگزاري مناقصات لازم و مشخص‌ شدن برنده‌ها، در مرحله نصب و راه‌اندازي قرار گرفته‌اند.

حكيم‌جوادي ادامه داد: در آينده نزديك مناقصه‌هاي لازم در ۱۲ استان ديگر هم انجام خواهد شد و كل كشور به مراكز داده استاني مجهز خواهد شد.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات در عين حال از وقفه‌اي كه در تامين تجهيزات اين بخش ايجاد شده، ياد كرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر بخش عمده‌‌اي از مشكلات برطرف شده و كار با سرعت پيش مي‌رود.

وي ادامه داد: پيش از اين برنامه‌هاي ما براي حمايت از استان‌هاي مختلف آن بود كه آنها را به شبكه متصل كنيم، اما امسال اتصال اين استان‌ها به شبكه‌ي الكترونيكي و بهره‌مندي از خدمات الكترونيكي در برنامه است و بيشتر تلاش ما مربوط به اين بخش مي‌شود.


از شبكه ملي اطلاعات چه انتظاري داريد؟
حكيم‌جوادي هم‌چنين عنوان كرد: بيشترين انتظار ما از شبكه‌ ملي اطلاعات، ارائه‌ خدمات است. اكنون مدتي است كه شبكه‌‌اي علمي در تهران ايجاد شده است و ما اميدواريم اين شبكه در شهرستان‌ها نيز راه‌اندازي شود تا به توليد محتواي لازم و مناسب براي كشور اقدام شود، چرا كه توليد محتوا يكي از نكات ديگري است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
 

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:8 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 بهتر است آقای وزیر و همکارانشان به جای تزریق خوش‌بینی کاذب، گزارشی از فناوری‌ها و راهکارهای امنیتی شبکه ملی اطلاعات ارائه دهند.

شبنم کهن چی - قرار است با دفع تمامی حملات، با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، دنیای مجازی ما امن شود. [شبکه ملی اطلاعات تمام حملات را مهار می‌کند – ایسنا، یکشنبه] و احتمالا آن یک چهارم کاربران ایرانی که قربانی حملات سایبری می‌شوند [یک چهارم کاربران اینترنت، قربانی جرایم سایبری می‌شوند – ایرنا، یکشنبه] نجات پیدا کنند.
این اتفاقات طی همین یکی دو هفته با راه‌اندازی فاز اول شبکه ملی اطلاعات رخ خواهد داد.


با استناد به اظهارات وزیر ارتباطات، حالا که قرار است به محیط کوچک شده‌ای از اینترنت جهانی کوچ کنیم، دیگر نباید نگران حمله ویروس‌ها و هک شدن اطلاعات شخصی‌مان باشیم.
البته آقای وزیر توضیح نداده‌اند به کارگیری کدام فناوری امنیتی نوین توانسته در مدل بازسازی شده و کوچک اینترنت جهانی در کشور که اینترانت ملی یا همان شبکه ملی اطلاعات نام گرفته، امکان مهار صد در صد حملات اینترنتی را فراهم کند؛ آن هم در شرایطی که تمامی متخصصان امنیت تاکید دارند که امنیت نسبی است و حتی کامپیوترهای Stand alone را هم نمی‌توان صد در صد ایمن کرد.

از سوی دیگر آنچه کاربران در شبکه ملی اطلاعات با آن سر و کار دارند تقریبا همانی است که در اینترنت جهانی نیز مورد استفاده قرار می‌دهند.
بستر، همان بستر است با تعداد کمتری از کاربران و محدودیت‌هایی در دسترسی. به این دنیای کوچک شده، تجمیع و تمرکز خدمات مهم دولتی و عمومی با بانک‌های بزرگی از اطلاعات مهم کاربران ایرانی را نیز اضافه کنید.

تمرکز این همه خدمت و اطلاعات طبیعتا می‌تواند هدف مناسبی برای هکرها، خلافکاران سایبر، جاسوسان و بدافزارها باشد.
طبیعتا هم قرار نیست کاربران همزمان با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، از به کار گرفتن فلش مموری‌ها، برنامه‌های نرم‌افزاری، سی.دی.ها یا دریافت فایل از طریق ایمیل خودداری کنند.

بنابراین بهتر است آقای وزیر و همکارانشان به جای تزریق خوش‌بینی کاذب، گزارشی از فناوری‌ها و راهکارهای امنیتی شبکه ملی اطلاعات ارائه دهند.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:7 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 میراسکندری: در سند «افتا» اجراکنندگان این اقدام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت اطلاعات به صورت مشترک هستند و بر این اساس، ما نیز برای ایجاد نظام ISMS اقدام کرده‌ایم.


مدیر کل خدمات ارزش افزوده سازمان فناوری اطلاعات گفت: قانون، تنها مجریان ایجاد نظام مدیریت امنیت اطلاعات را دو وزارت‌ ارتباطات و اطلاعات می‌داند و نهاد دیگری نمی‌تواند برای شرکت‌های ISMS گواهی‌ صادر کند.


به گزارش ایتنا سید محمدرضا میراسکندری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: قانون ایران در بحث ISMS (نظام مدیریت امنیت اطلاعات) به سند افتا استناد می‌کند که این سند، قانون مصوب اسفندماه سال ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی است.

مدیر کل خدمات ارزش افزوده سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در اقدام ۳ از راهبرد ۲ سند افتا، به بحث ایجاد نظام ارزیابی سیستم‌ها و نظام ارزیابی محصولات اشاره شده است.

وی ادامه داد: نظام ارزیابی سیستم، همان بحث ایجاد "ISMS و مدیریت امنیت" در سازمان‌ها است.

میراسکندری گفت: در سند «افتا» اجراکنندگان این اقدام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت اطلاعات به صورت مشترک هستند و بر این اساس، ما نیز برای ایجاد نظام ISMS اقدام کرده‌ایم.

مدیرکل خدمات ارزش افزوده سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: بنابراین هر کسی خارج از این چارچوب عمل کند، غیرقانونی عمل کرده است و در حوزه ISMS غیر از وزارت ارتباطات و وزارت اطلاعات که هم‌اکنون به صورت مشترک و در قالب نظام "نما" عمل می‌کنند، نهاد دیگری نمی‌تواند برای شرکت‌های ISMS گواهی‌نامه صادر کند.
 

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:7 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
آیا مهم نیست چرا STM۱ دوازده میلیون تومانی لب مرز ناگهان تبدیل می‌شود به STM۱ سی و هشت میلیون تومانی در پایتخت؟

شبنم کهن‌چی - ما هر چه می‌پرسیم دلیل گران بودن اینترنت چیست، جوابی نمی‌گیریم. یعنی جواب می‌گیریم - چون از سال ۸۳ که سال پاسخگویی مسوولان نام گرفت، دولت همیشه دولت پاسخگو بوده است- اما پاسخ درست و قانع کننده‌ای نمی‌گیریم.
در عوض دائم می‌شنویم اینترنت ارزان می‌شود. حتی می‌شنویم که اینترنت "باز" ارزان می‌شود [مدیرعامل شرکت زیرساخت: اینترنت امسال باز هم ارزان می شود- وایمکس نیوز- ۱۴ مرداد].


در کلمه "باز" که معادل همان کلمه "دوباره" است معانی زیادی مستتر است. به صورت کلی یعنی قبلا دلیل گرانی اینترنت اعلام و مشکل برطرف شده. سپس اینترنت در سبد کاربران ایرانی ارزان شده و حالا قرار است "باز" اینترنت ارزان شود.

از گذشته صحبت نمی‌کنیم از همین حال و روز آینده حرف می‌زنیم.
قرار است تخفیف‌ها منوط شود به اسناد و مدارکی که نشان دهد شرکت‌ها به کاربران نهایی اینترنت تخفیف داده‌اند.
یعنی که شرکت‌ها می‌روند همان STM۱ دوازده میلیون تومانی را ۴۸ میلیون تومان می‌خرند. بعد به کاربر با ۲۰ درصد تخفیف سرویس اینترنت ارائه می‌دهند. بعد اسناد و مدارک مالی را برمی‌دارند می‌برند نشان می‌دهند و ۲۰ درصد از هزینه‌ای که انجام داده‌اند را بازپس می‌گیرند.
این طوری می‌شود که اینترنت ارزان می‌شود. یعنی با انجام افعال فراوان و نظارت بداخلاق و بی‌اعتماد مسئولان.

ارزان شدن دوباره اینترنت و شیوه تخفیف دادن مسئولان به شرکت‌های اینترنت دو بحث جداگانه است.
از شیوه‌ای که مسئولان به کار گرفته‌اند تا در فروش پهنای باند به شرکت‌ها تخفیف بدهند – تخفیف منوط به ارائه مدارک ارزان فروختن- این برداشت می‌شود که مسئولان نسبت به شرکت‌های اینترنتی بی‌اعتمادند.
آنها پهنای باند را می‌فروشند بعد اگر سندی ارائه شد مبنی بر این که شرکت به کاربر تخفیف داده، آنها هم ۲۰ درصد تخفیف می‌دهند.

آیا مشکل گرانی اینترنت، شرکت‌های اینترنتی هستند؟ یعنی شرکت‌های اینترنتی از زیرساخت تخفیف می‌گیرند و برای محاسبه قیمت تمام شده و فروش به کاربران در نظر نمی‌گیرند و شرکت زیرساخت برای ارزان شدن اینترنت به این شیوه متوسل شده است؟

هر چند هنوز کسی به ما یک جواب روشن و درست درمان نداده که چرا پهنای باند ۱۲ میلیون تومانی به قیمت ۴۸ میلیون تومان فروخته می‌شود.
اما هر چه که هست از سال آینده قرار است با ارائه سند و مدرک ۴۸ میلیون تومان بشود ۳۸ میلیون و ۴۰۰ تومان. با توجه به کاهش ۲۰ درصدی قیمت اینترنت، یعنی حالا دیگر نباید بپرسیم چرا STM۱ که ۱۲ میلیون تومان خریداری می‌شود باید ۳۸ میلیون تومان فروخته شود؟ یعنی با تخفیف ۲۰ درصدی شرکت ارتباطات زیرساخت مشکل گرانی اینترنت حل می‌شود؟ یعنی مشکل فقط ۹ میلیون و ۶۰۰ تومان بود( ۲۰ درصد قیمت فروش خطوط STM۱)؟مهم نیست چرا STM۱ دوازده میلیون تومانی لب مرز ناگهان تبدیل می‌شود به STM۱ سی و هشت میلیون تومانی – با احتساب تخفیف حتی- در پایتخت؟

آنچه از ما انتظار دارند شاید این است که تشکر کنیم بابت اعمال فشار برای ارزان شدن اینترنت. با اعمال این ۲۰ درصد تخفیف دیگر شایبه تاثیر ضعف مدیریت، هزینه‌های سربار، فیلترینگ و مانیتورینگ، هزینه نگهداری، تعدد مراجع تصمیم‌گیری، نداشتن اینترانت یا انحصاری بودن اینترنت از بین می‌رود. مشکل اعمال تخفیف با اسناد و مدارک بود که قرار است از سال آینده به جای علی‌الحساب واقعا حساب شود.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:6 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 وظیفه و کاربرد این نرم‌افزار، هدایت آسان‌تر فعالیت‌ها، ارتباط با مشتریان و فروش بالاتر برای شرکت‌های متوسط و کوچک است.


نرم‌افزار اینترنتی جدید برای فروش بالا‌تر و ارتباط بهتر با مشتری عرضه شد


بازاریابی از طریق پست الکترونیکی و قابلیت‌های رسانه‌های اجتماعی با هدف جمع‌آوری اطلاعات روی سایت‌هایی مانند توییتر، LinkedIn و فیس‌بوک از مهم‌ترین قابلیت‌های پلتفرم سازمانی Campaigner CRM محسوب می‌شود.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از سایت equities، پلتفرم جدید مدیریت ارتباط با مشتری موسوم به Campaigner CRM که مخصوص شرکت‌های کوچک و متوسط ساخته شده است، به‌تازگی توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پردازش ابری موسوم به j2 Global s Campaigner که به صورت تخصصی در زمینه تولید نرم‌افزارهای فروش و بازاریابی فعالیت می‌کند، ارائه شده است. 

نسخه ارزان این نرم‌افزار به‌ازای هر کاربر ماهانه ۲۹.۹۹ دلار قیمت دارد که در اصل این پلتفرم ترکیبی از نرم‌افزار فروش محصولات، ارتباط با شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای فرآیند فروش و گزارش‌های بصری را در یک نسخه اینترنتی شامل می‌شود.

مدیران فروش در سازمان‌ها از طریق این نرم‌افزار می‌توانند گزارش‌هایی را در اختیار بگیرند که نشان می‌دهد در هر یک از بخش‌های چرخه فروش محصول چه اتفاقی با چه جزئیاتی رخ می‌دهد.

گزارش‌ها می‌توانند به صورت منظم و روزانه، هفتگی و ماهانه ایمیل شوند و فضایی را پیش‌روی مدیران و گروه فروش بگذارند تا در خصوص عرضه و فروش محصولات اطلاعات دقیق‌تری در اختیار داشته باشند.

«ریک فائولک» مدیر مرکز سرویس‌های پردازش ابری برای بازاریابی و فروش در شرکت Campaigner گفت: «بسته نرم‌افزاری جامع ما که شامل سیستم بازاریابی پست الکترونیکی و ابزار اجتماعی CRM می‌شود، یک ابزار واحد و کارآمد است که به شرکت‌های کوچک کمک می‌کند فعالیت‌های خود را آسان‌تر هدایت کنند، با مشتریان ارتباط بهتری برقرار سازند و فروش بالاتری داشته باشند.»
 

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:6 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 استفاده زیاد از پیامک به معنی پنهان شدن و خاموش ماندن بسیاری از مهارت‌های رفتاری بوده و این پنهان ماندن منجر به تنهایی فرد خواهد شد.

افزایش شدید میزان گرایش به پیامک، ایجاد مکالمات کلامی را به پدیده‌ای فراموش‌شده تبدیل کرده‌است و روانشناسان از این موضوع که گرایش بیش از اندازه به پیامک از توسعه بخشی از رفتارها در جوانان و نوجوانان جلوگیری کند، ابراز نگرانی می‌کنند. 
مکالمات تلفنی و کلامی در حقیقت پدیده‌ای درحال نابودی است. 

بر اساس آمار مرکز مطالعات Pew تعداد پیامک‌هایی که به صورت ماهانه در ایالات متحده رد‌وبدل می شوند از ۱۴ میلیارد پیامک در سال ۲۰۰۰ به ۱۸۸ میلیارد در ۲۰۱۰ رسیده است، آماری که در آن هیچ نشانه‌ای از کاسته شدن سرعت دیده نمی‌شود.

بر اساس این آمار، میزان تماس‌های تلفنی در برابر پیامک‌های ارسال شده در میان کاربران ۱۸ تا ۲۹ ساله آمریکایی بسیار پایین‌تر است، کاربران روزانه ۸۸ پیامک ارسال می‌کنند درحالی که تنها ۱۷ تماس تلفنی دارند.
این ارقام با بالا رفتن سن کاربران تغییر پیدا می‌کند اما حتی در سن ۶۵ سالگی و بالاتر نیز تعداد پیامک‌های ارسالی بیشتر از تماس‌های تلفنی است.

در نظرسنجی ارتباطات مجله تایم، ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگان استفاده از پیامک را حتی برای برقراری ارتباط با نزدیک‌ترین افراد به استفاده از تماس تلفنی ترجیح دادند.
این آمار در محیط‌های کاری که در آن همکاران روابط دوستی با یکدیگر ندارند نیز بیشتر صدق می‌کند زیرا در محیط کار زمانی برای تماس تلفنی با همکاران دیگر وجود ندارد.

مشکل اصلی درباره این اعداد و ارقام پیامکی، آن چیزی‌ است که در زمان وجود نداشتن مکالمات تلفنی از دست خواهد رفت.
روانشناسان رشد که بر روی تاثیرات تمایل به پیامک مطالعه می‌کنند به ویژه درباره کاربران جوان ابراز نگرانی می‌کنند؛ نه فقط به این خاطر که نوجوانان و جوانان کاربران بی‌قید و شرط تکنولوژی هستند، بلکه به این خاطر که مهارت‌های شخصیتی آنها هنوز کاملا شکل نگرفته است.

بیشتر جوانان در شرایطی به اولین گوشی موبایل خود دسترسی پیدا کردند که به خوبی از توانایی برقراری مکالمات رو‌در‌رو برخوردار بودند.
اما شرایط برای نوجوانان به این شکل نیست. محققان MIT بر این باورند مکالمه با افراد دیگر به کودکان و نوجوانان می‌آموزد که با خود مکالمه داشته باشند و به این شکل فکر و استدلال کرده و شخصیت خود را بازتاب دهند. این مهارت خاص، سنگ بنای رشد است.

به گفته محققان، ابراز تاسف و ندامت با استفاده از پیامک مثال خوبی درباره مهارت‌هایی است که به واسطه پایبندی محض به ارسال پیامک از دست خواهد رفت.
یک معذرت‌خواهی کامل به این معنی است که فرد از آزرده شدن دوستش از وی آگاهی یافته و آن دوست باید این پشیمانی را در حین معذرت خواهی چشمان در فرد ببیند. بسیاری از این مراحل به واسطه ارسال پیامک میان‌بر زده می‌شوند و از بین خواهند رفت.

دلیل گرایش افراد به استفاده از پیامک در چنین شرایطی کاسته شدن از ناراحتی در حین عذرخواهی است،‌ درحالی که درد ناشی از پشیمانی همان نکته اساسی در هنگام معذرت‌خواهی است. 

کاربران همیشگی پیامک نه‌تنها ممکن است روابط کنونی خود را با خطر مواجه سازند، بلکه ممکن است توانایی خود در ایجاد روابط در آینده را نیز از دست بدهند زیرا فرصت تمرین هنر ترجمه نشانه‌های بصری غیرکلامی را از دست خواهند داد.

کاربران بالغ‌تر گوشی‌های موبایل نیز شاید به واسطه استفاده مداوم از پیامک مکالمه گریز نشده باشند، اما به طور قطع از انجام مکالمه اجتناب می‌کنند زیرا ارسال پیامک بسیار راحت‌تر است.

ارسال پیامک اجباری تبریک تولد به این معنی است که کاربر مجبور نیست به مناسبت این تولد از خود احساس شادی غیرواقعی نشان دهد.
همچنین پیامک زدن به یک دوست برای پرسیدن زمان یک مراسم به این معنی است که نیاز به پرسیدن حال آن دوست،‌و بدتر از آن شنیدن پاسخ دوست وجود نخواهد داشت.

پیامک به طور قطع به وجود آمده تا در کنار انسان‌ها باقی بماند، و حتی متعصب‌ترین مخالفان استفاده از موبایل نیز توصیه نمی‌کنند که کلا از پیامک استفاده نشود. اما استفاده از ترکیبی از پیامک و مکالمه می‌تواند توصیه بهتری باشد در غیر این‌صورت استفاده زیاد از پیامک به معنی پنهان شدن و خاموش ماندن بسیاری از مهارت‌های رفتاری بوده و این پنهان ماندن منجر به تنهایی فرد خواهد شد.
 

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:5 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 سامسونگ این موضوع را یک سوءتفاهم دانسته است.


عذرخواهی سامسونگ از ماجرای نمایشگاه ایفا


معمولاً بسیاری از شرکت‌ها با هزینه خود، برخی نویسندگان و بلاگرها را به نمایشگاه‌های فناوری می‌برند تا آنها را با محصولات جدیدی که در آنجا عرضه می‌کنند آشنا سازند.


به گزارش ایتنا، شرکت سامسونگ هم چنین برنامه‌ای برای نمایشگاه ایفا داشته ولی آن گونه که خود اعلام کرده بروز یک سوءتفاهم کل ماجرا را به گونه‌ای دیگر نمایش داده است.


داستان از این قرار است که چندی پیش از افتتاح نمایشگاه ایفا ۲۰۱۲ که در برلین در حال برگزاری است، شرکت سامسونگ به برخی وبلاگ‌نویس‌های هندی که در زمینه تلفن همراه مطلب و گزارش می‌نویسند، پیشنهاد داد با هزینه این شرکت به نمایشگاه اعزام شوند.
این افراد پس از اعلام موافقت خود، به عنوان گزارشگر راهی نمایشگاه شدند ولی برای یکی از آنها به نام کلینتون جف (Clinton Jeff) ماجرای دیگری رقم خورد.

این بلاگر گفته شرکت سامسونگ از او خواسته است با پوشیدن یونیفرم ویژه شرکت، در غرفه سامسونگ حضور یابد و اطلاعات مربوط به محصولات را در اختیار اصحاب رسانه قرار دهد.

وی که ظاهراً به این کار علاقه‌ای نداشته، از انجام آن سر باز می‌زند ولی به او می‌گویند: به فکر بازگشت به خانه باش!

بنا به اعلام سی.نت، اکنون سامسونگ با انتشار بیانیه‌ای، این برخورد نامناسب را به دوش هماهنگ‌کننده برنامه‌های مربوط به بلاگرهای دنیای تلفن همراه انداخته و گفته این شرکت هیچ گاه درصد نیست بلاگرها را به انجام کارهای تبلیغاتی برای خود مجبور سازد.

سامسونگ افزوده در این نمایشگاه نیز مانند دیگر نمایشگاه‌ها، اقداماتی که بلاگرها انجام می‌دهند بر اساس میل و علاقه خودشان است و هیچ اجباری در کار نیست.

غول الکترونیکی کره جنوبی تصریح کرده است که ما به استقلال بلاگرها در انتشار گزارش‌های خود، احترام می‌گذاریم.

سامسونگ همچنین با عذرخواهی از کلینتون جف، گفته می کوشد وضعیت به وجود آمده را اصلاح کند.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:5 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 گروهی از هکرها ادعا می‌کنند اطلاعات شخصی نزدیک به یک میلیون کاربر اپل فاش شده است.


مشخصات یک میلیون کاربر اپل هک شد


گروه هکری موسوم به AntiSec ادعا می‌کنند که به حدود ۱۲ میلیون شناسه کاربران اپل درسترسی پیدا کرده‌اند.


بر اساس گزارش ایتنا از تلگراف، به گفته اعضای گروه هکری AntiSec، این اطلاعات که شامل نام کاربران، نام وسیله کامپیوتر و فهرستی از شماره‌های تلفن و آدرس کاربران است را به این علت منتشر خواهند کرد تا کاربران را از این حقیقت که اطلاعات حیاتی آنها در اختیار FBI بوده و تمامی فعالیت‌های آنها کنترل می‌شود، مطلع کنند.

بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با توجه به اقدام اخیر این گروه هکری که تا به حال اطلاعات کاربران را منتشر نکرده‌اند این احتمال وجود دارد که آنها قصد بهره‌برداری از این اطلاعات حیاتی یا تهدید اشخاص به خصوصی را داشته باشند.


جنبش گروه‌های هکری AntiSec یا مخالفان امنیت در تقابل و تعارض با شرکت‌های امنیتی رایانه‌ای تشکیل شده است و به اعتقاد کارشناسان هک یک مشکل بزرگ جهانی است که در ۲ سال اخیر میزان جرایم رایانه‌ای و ضد امنیتی رایانه‌ای به بالاترین حد خود رسیده است.

یکی از مهم‌ترین دلایل بروز این مشکلات پیدایش جنبش حمایت از هک یا Hackivism است.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:4 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
 آنالیز به شما خواهد گفت که فیس‌بوک شما را بهتر از خودتان می‌شناسد.


فیس‌بوک خود را آنالیز کنید


یک سایت اینترنتی در اقدامی جالب برنامه‌ای معرفی کرده است که می‌تواند صفحه فیس‌بوک شما را به طور دقیق آنالیز کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری درباره صفحه فیس‌بوک خود بدانید، می‌توانید به وب‌سایت http://www.wolframalpha.com مراجعه کرده و در بخش جست‌وجو واژه Facebook Report را وارد کنید.

با طی کردن چند مرحله دیگر این وب‌سایت اطلاعات بسیار زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد که با دیدن آن حتما تعجب خواهید کرد.

اینکه دوستان شما چند درصد مرد و چند درصد زن هستند، کدام نام در میان دوستان شما بیشتر تکرار شده است، تعداد سال، ماه و روزهایی که از عمر شما گذشته و اینکه تا تولدتان چند ماه و روز مانده است، پیرترین و جوانترین دوستان شما و اطلاعات بسیار زیاد دیگر حاصل آنالیز چند ثانیه‌ای صفحه فیس‌بوک شما توسط این وب‌سایت خواهد بود.

به گزارش سایت خبری مش‌ابل، با این آنالیز متوجه خواهید شد که فیس‌بوک شما را بسیار بیشتر از خودتان می‌شناسد.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:3 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
این مزیت را هم به فیس‌بوک اضافه کنید: پیداکردن خدمات اجتماعی و پیدا کردن جایی برای خواب و غذای گرم برای بی‌خانمان‌ها.


هفتاد و پنج درصد از بی‌خانمان‌ها در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند


استفاده از شبکه‌های اجتماعی به حدی گسترش یافته است که حتی افرادی که سقفی بالای سر خود ندارند، از این شبکه‌ها برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می‌کنند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ۷۵ درصد از بی‌خانمان‌ها در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت zdnet، دانشگاه آلاباما در مطالعه جدیدی دریافته است که بخش زیادی از بی‌خانمان‌ها در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
 
۷۵ درصد از بی‌خانمان‌هایی که در این مطالعه شرکت کرده‌اند، گفته‌اند جزو کاربران شبکه‌های اجتماعی هستند.

در این مطالعه که نتایج آن در ژورنال علمی Computers in Human Behavior منتشر شده است، حدود ۲۳۷ دانشجو و ۶۵ فرد بی‌خانمان شرکت کرده‌اند.


یکی از یافته‌های جالب این مطالعه این است که استفاده از شبکه‌های اجتماعی در هر دو گروه از الگوی یکسانی پیروی می‌کند. 

در این مطالعه ۹۰ درصد از دانشجویان گفته‌اند از شبکه‌های اجتماعی توئیتر و فیس‌بوک استفاده می‌کنند.
 
تعداد بی‌خانمان‌هایی که از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند در مقایسه با دانشجویان کمتر گزارش شده است، اما این گروه نیز از نظر مدت زمانی که صرف فعالیت‌های آنلاین می‌کنند، همانند دانشجویان هستند.
 
افراد بی‌خانمان شرکت کننده در این مطالعه گفته‌اند به طور متوسط روزی یک ساعت را صرف فعالیت‌های آنلاین می‌کنند.

تحلیلگران در تفسیر داده‌های به دست آمده از این مطالعه گفته‌اند مفهوم شکاف دیجیتالی باید مورد بازنگری قرار گیرد، چون همه به اینترنت دسترسی دارند و فقط نحوه استفاده از این فناوری در میان گروه‌های مختلف متفاوت است.

البته آنها گفته‌اند شکاف و تفاوت موجود در نحوه استفاده از اینترنت کم اهمیت است.


مطالعه دیگری نیز که توسط دانشگاه دیتون انجام شده است، نشان می‌دهد که بی‌خانمان‌ها چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای رفع نیاز‌ها و حل مشکلات خود استفاده می‌کنند.

در این مطالعه مشخص شد که بی‌خانمان‌ها از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای پیدا کردن خدمات اجتماعی مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.

آنها مثلاً از طریق این رسانه‌ها درمی یابند که کجا می‌توانند جایی برای خوابیدن پیدا کنند و کجا می‌توانند یک وعده غذای گرم بخورند.

قرار است نتایج این مطالعات در هفدهمین نشست سالانه انجمن جامعه‌شناسی آمریکا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

تاريخ : چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 | 2:3 بعد از ظهر | نویسنده : سعید قربانی |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.